Sada je: 28 ožu 2024, 14:25.
Audio, video, codeci...

Moderator/ica: Moderatori/ce

youtube drži sav av materijal na CDN-u, a CDN ti tipično stavlja rate limit na to koliko brzo možeš skidati nešto jer se po trafficu naplaćuje i ta brzina je uvjetovana bitratom materijala (često, ne znam točno za jubito). Drugim riječima, moguće je da iz nekog razloga skidanje na tvoj komp usporeno zbog toga. Drugi razlog je što ti je komp možda prepopterećen, pa konverzija iz formata u koji je skinuo u mp4 traje bitno dulje nego što treba. Ako ti je download bez specifikacije formata brz, a sa specifikacijom u neki drugi format sporo, onda bi rekao da ti nešto ne štima sa ffmpeg.
Es gibt keinen Gott, kein Universum, keine menschliche Rasse, kein irdisches Leben, keinen Himmel, keine Hölle. Es ist alles ein Traum - ein grotesker und dummer Traum. Nichts existiert außer dir. Und du bist nur ein Gedanke - ein vagabundierender Gedanke, ein nutzloser Gedanke, ein heimatloser Gedanke, der verloren in der leeren Ewigkeit wandelt!
Avatar
Moderator
Postovi: 10321
Moderator
Postovi: 10321
Pridružen/a: 07 pro 2007, 18:07
Podijelio/la zahvalu: 181 puta
Primio/la zahvalu: 313 puta
Spol: Y
OS: utuntu 19.10
Aj probaj instalirati u FF "SaveFrom.net helper" pa vidi kako ide skidanje s njime.

slika

Nakon instalacije gumb za preuzimanje ti je otprilike na sredini ispod videa.

slika
[+ Prikaži] Klik
ThinkPad T14s Gen. 1
AMD Ryzen 7 PRO 4750U
16 GB DDR4-3200
Samsung SSD 970 EVO Plus 2TB
14" FHD IPS (Innolux N140HCG-GQ2)
WiFi Intel® Wi-Fi® 6 AX200
OS: Debian 6 Cinnamon
Slika: dio kolekcije

***

ZEN
"Charlie. What are you thinking?"
"I'm thinking about what I want and what I need."
"What do you want?"
"I want a peaceful soul."
"And what do you need?"
"I need a bigger gun."
Avatar
Site Admin
Postovi: 11318
Site Admin
Postovi: 11318
Pridružen/a: 01 kol 2012, 12:39
Podijelio/la zahvalu: 655 puta
Primio/la zahvalu: 1005 puta
Spol: M
OS: LinuxMint Cinnamon
Što se video-downloadera tiče, zamijeni youtube-dl s novim yt-dlp koji je fork pošto je onaj abandoned ili skini novu verziju koja sadrži yt-dlp.

https://github.com/yt-dlp/yt-dlp/

https://github.com/Unrud/video-downloader

SaveFrom.net helper isto sporo skida, a i nestala je ta download tipka ispod videa, ima je na thumbnailu.

YouTube je nešto mijenjao i dosta videa throttla kod skidanja tako da problem nije do usera.

EDIT: Isto vrijedi i za TVDownloader na Windowsima koji koristi youtube-dl, jednostavno se ubaci yt-dlp i promijeni ime filea u youtube-dl.
Avatar
Postovi: 228
Postovi: 228
Pridružen/a: 11 srp 2020, 20:09
Podijelio/la zahvalu: 11 puta
Primio/la zahvalu: 52 puta
Spol: M
OS: Linux Fedora
Meni je dobro radio (nisam odavno nešto skidao :? ) Mps-youtube. Ima i video klipova na Youtubeu kako raditi s tim programom.
Nema veće religije od istine!
Avatar
Postovi: 2206
Postovi: 2206
Pridružen/a: 05 tra 2008, 22:38
Lokacija: Zadar
Podijelio/la zahvalu: 32 puta
Primio/la zahvalu: 95 puta
Spol: M
OS: OpenSuse
domy_os je napisao/la:...
SaveFrom.net helper isto sporo skida, a i nestala je ta download tipka ispod videa, ima je na thumbnailu...


Maloprije friško instalirao elementaryOS 6.0.2 i onda instalirao Firefox i dodao SFNH. Niti skida sporo, niti nema gumba za pruzimanje ispod videa ,sve je kao i prije szbunjen ... možda je kod tebe drugačije jer koristiš Fedoru :hmm

slika

EDIT:
Probao sam sad preuzeti i veći video od jednog sata i pet minuta i u 720p (290 MB) bez zastajkivanja skine za 1:20 što je po meni dovoljno brzo.
[+ Prikaži] Klik
ThinkPad T14s Gen. 1
AMD Ryzen 7 PRO 4750U
16 GB DDR4-3200
Samsung SSD 970 EVO Plus 2TB
14" FHD IPS (Innolux N140HCG-GQ2)
WiFi Intel® Wi-Fi® 6 AX200
OS: Debian 6 Cinnamon
Slika: dio kolekcije

***

ZEN
"Charlie. What are you thinking?"
"I'm thinking about what I want and what I need."
"What do you want?"
"I want a peaceful soul."
"And what do you need?"
"I need a bigger gun."
Avatar
Site Admin
Postovi: 11318
Site Admin
Postovi: 11318
Pridružen/a: 01 kol 2012, 12:39
Podijelio/la zahvalu: 655 puta
Primio/la zahvalu: 1005 puta
Spol: M
OS: LinuxMint Cinnamon
Nije samo na Fedori, isto je i na dva PC-a s Windowsima...

slika

slika

EDIT:

Skužio sam nešto... Kad se odjavim, onda mi se Savefrom tipka pojavi. Kad se ponovno prijavim, opet nestane.
Vidim da ti i dalje imaš onaj stari layout ispod videa, a kod mene se prebaci na neki novi čim se prijavim na Youtube.

Unutar div imam hidden=""...

slika

I kad taj hidden="" maknem, onda mi se pojavi stari layout...

slika

Pojma nemam što je to i gdje se namjesti, idem tražiti.
Avatar
Postovi: 228
Postovi: 228
Pridružen/a: 11 srp 2020, 20:09
Podijelio/la zahvalu: 11 puta
Primio/la zahvalu: 52 puta
Spol: M
OS: Linux Fedora
bertone je napisao/la:Aj probaj instalirati u FF "SaveFrom.net helper" pa vidi kako ide skidanje s njime.
...
Nakon instalacije gumb za preuzimanje ti je otprilike na sredini ispod videa.
...

Instalirao sam SaveFrom.net helper i uglavnom ispunjava svoju svrhu, ali kako rado koristim terminal, tamo gdje znam i mogu, malo više od znatiželje me zanima šta se dogodilo sa youtube-dl... I to na svim distribucijama koje trenutno pratim... Dabian 11.1; Debian 10.11 i Linux Uma 20.2 ...
Avatar
Postovi: 452
Postovi: 452
Pridružen/a: 08 ruj 2018, 11:21
Podijelio/la zahvalu: 402 puta
Primio/la zahvalu: 13 puta
Spol: M
OS: Debian 9.8; LM 19.1
@domy_os, ma zezao sam se za Fedoru, nešto je kod tvojih postavki FF,... zapravo, kako ekipa iz FF sve više radi kao i ekipa iz GNOMEa nije ni čudno da pokvare sve što se ne uklapa u njihovo viđenje svemira pface
[+ Prikaži] Klik
ThinkPad T14s Gen. 1
AMD Ryzen 7 PRO 4750U
16 GB DDR4-3200
Samsung SSD 970 EVO Plus 2TB
14" FHD IPS (Innolux N140HCG-GQ2)
WiFi Intel® Wi-Fi® 6 AX200
OS: Debian 6 Cinnamon
Slika: dio kolekcije

***

ZEN
"Charlie. What are you thinking?"
"I'm thinking about what I want and what I need."
"What do you want?"
"I want a peaceful soul."
"And what do you need?"
"I need a bigger gun."
Avatar
Site Admin
Postovi: 11318
Site Admin
Postovi: 11318
Pridružen/a: 01 kol 2012, 12:39
Podijelio/la zahvalu: 655 puta
Primio/la zahvalu: 1005 puta
Spol: M
OS: LinuxMint Cinnamon
bertone je napisao/la:kako ekipa iz FF sve više radi kao i ekipa iz GNOMEa nije ni čudno da pokvare sve što se ne uklapa u njihovo viđenje svemira pface

Tužno...ali istinito pface

I meni se čini kako je do Firefoxa jer mi sve normalno radi na Fedori 34 i openSUSE Tumbleweedu.

SFNH, yt-dlp i youtube-dl normalno funkcioniraju. Brzine skidanja su više-manje iste.
Avatar
Postovi: 197
Postovi: 197
Pridružen/a: 26 srp 2015, 11:30
Podijelio/la zahvalu: 35 puta
Primio/la zahvalu: 72 puta
OS: Fedora WS
Brzina skidanja sa youtube-dl mi je u posljednje vrijeme spora, ne samo meni, nebitno koji PC ili ISP je u pitanju. Zato je tu yt-dlp koji popravlja stvar pošto je onaj napušten, a Youtube je očito uveo ograničenja koja ovaj zaobilazi.

Ovo sa Savefrom.net je nešto do Google accounta. Imam tri PC-a i na sva tri je isto. Probao sam i novi Firefox profil, drugu državu, druge PREF postavke cookiea i ne znam što sve ne. Jedino da ih pitam na Redditu, ne znam što dalje...

Optimus je napisao/la:
bertone je napisao/la:Aj probaj instalirati u FF "SaveFrom.net helper" pa vidi kako ide skidanje s njime.
...
Nakon instalacije gumb za preuzimanje ti je otprilike na sredini ispod videa.
...

Instalirao sam SaveFrom.net helper i uglavnom ispunjava svoju svrhu, ali kako rado koristim terminal, tamo gdje znam i mogu, malo više od znatiželje me zanima šta se dogodilo sa youtube-dl... I to na svim distribucijama koje trenutno pratim... Dabian 11.1; Debian 10.11 i Linux Uma 20.2 ...


Pa imaš yt-dlp, argumenti su skoro pa identični kao za youtube-dl. Dobro je što kod terminala možeš učitati vlastiti cookie pa skinuti video koji nije public.
Avatar
Postovi: 228
Postovi: 228
Pridružen/a: 11 srp 2020, 20:09
Podijelio/la zahvalu: 11 puta
Primio/la zahvalu: 52 puta
Spol: M
OS: Linux Fedora

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 6 gostiju.