Sada je: 30 ožu 2024, 01:52.
Audio, video, codeci...

Moderator/ica: Moderatori/ce

Ne znam zašto ali u zadnjih tjedan dana mi jako šteka reprodukcija (problem sa video bufferingom pretpostavljam). I probao sam to riješiti sa advancedsettings.xml ali neuspješno... Tako da mi počinje biti malo manje simpatičan taj novi Kodi 15.2 (nova verzija jer sa starom nisam imao problema).
Postovi: 805
Postovi: 805
Pridružen/a: 21 vel 2012, 23:18
Podijelio/la zahvalu: 83 puta
Primio/la zahvalu: 56 puta
Spol: M
Isti problem. Stvarno su zabrljali sa novom verzijom. Malo što je gledljivo. :ljut2
Nema veće religije od istine!
Avatar
Postovi: 2206
Postovi: 2206
Pridružen/a: 05 tra 2008, 22:38
Lokacija: Zadar
Podijelio/la zahvalu: 32 puta
Primio/la zahvalu: 95 puta
Spol: M
OS: OpenSuse
Meni na Archu radi dobro.. zadnja je verzija.
Arch Linux Install Script (zastarjela verzija)
Vl@do je napisao/la:Arch imaš upravo zato da uštediš na vremenu. Nemaš nikakvih problema s instalacijama, kompajliranjem i ostalim. Imaš jednostavno funkcionalan i stabilan, uvijek najsvježiji OS, a osim toga je sexy i cool do neba.

I've seen some idiots back in my time, but you man... you're special!
Avatar
Moderator
Postovi: 6725
Moderator
Postovi: 6725
Pridružen/a: 13 stu 2010, 21:12
Lokacija: /hrvatska/solin/.../4
Podijelio/la zahvalu: 338 puta
Primio/la zahvalu: 406 puta
Spol: M
OS: Arch Linux KDE
dupin je napisao/la:Isti problem. Stvarno su zabrljali sa novom verzijom. Malo što je gledljivo. :ljut2

Mislim da sam uspio otkloniti problem sa video bufferingom... Isprobaj ovu fajlu za napredne postavke Kodija (ubaciš je u ~/.kodi/userdata/).
Kod: Označi sve
<advancedsettings>
<loglevel hide="true">-1</loglevel> <!-- Comment: Disables logging -->
<playcountminimumpercent>95</playcountminimumpercent>
<skiploopfilter>0</skiploopfilter> <!-- Comment: For RPi or similar use 16 or higher (low CPU usage) -->
<nodvdrom>true</nodvdrom>
 
<!-- Streaming Optimization -->
<network>
<buffermode>1</buffermode> <!-- Comment: Default is 1 -->
<cachemembuffersize>52428800</cachemembuffersize> <!-- Comment: Default is 20971520 bytes or 20 MB -->
<readbufferfactor>2.0</readbufferfactor> <!-- Comment: Default is 1.0 -->
</network>
 
<videoscanner>
   <ignoreerrors>true</ignoreerrors> <!-- Set to true to silently ignore errors while scanning videos. This prevents the error dialogue box, so you don't have to keep hitting "yes" to keep scanning.-->
</videoscanner>
 
<!-- Playback Tweaks -->
<video>
   <timeseekforward>15</timeseekforward> <!-- Comment: Skip back time 15 s -->
   <timeseekbackward>-15</timeseekbackward> <!-- Comment: Skip forward time 15 s -->
   <subsdelayrange>240</subsdelayrange> <!-- Comment: Subtitle offset adjustment range -->
</video>
</advancedsettings>

Fajli daš naziv advancedsettings.xml.
Postovi: 805
Postovi: 805
Pridružen/a: 21 vel 2012, 23:18
Podijelio/la zahvalu: 83 puta
Primio/la zahvalu: 56 puta
Spol: M
Učinio sam kako si rekao i sada je sve u redu. Hvala! :thmbs-up
Nema veće religije od istine!
Avatar
Postovi: 2206
Postovi: 2206
Pridružen/a: 05 tra 2008, 22:38
Lokacija: Zadar
Podijelio/la zahvalu: 32 puta
Primio/la zahvalu: 95 puta
Spol: M
OS: OpenSuse
Zadavoljstvo je kratko trajalo. Morao sam prekinuti gledanje koje je izgledalo obećavajuće. Kada sam po drugi put ( prije par minuta) pokrenuo Kodi, opet isti problem sa bufferingom. :(
Nema veće religije od istine!
Avatar
Postovi: 2206
Postovi: 2206
Pridružen/a: 05 tra 2008, 22:38
Lokacija: Zadar
Podijelio/la zahvalu: 32 puta
Primio/la zahvalu: 95 puta
Spol: M
OS: OpenSuse
dupin je napisao/la:Zadavoljstvo je kratko trajalo. Morao sam prekinuti gledanje koje je izgledalo obećavajuće. Kada sam po drugi put ( prije par minuta) pokrenuo Kodi, opet isti problem sa bufferingom. :(

Morat ću i ja još malo testirati kakvo je stanje kod mene. Imam dojam da su nešto gadno zeznuli sa novijim verzijama Kodija; kada se stopira video i opet pokrene ili slučajno ako premotaš video, game over. To mi se prije baš nikada nije događalo i baš je iritantno. Još nisam uspio onako baš pošteno testirati ove postavke ali ono šta sam vidio u letu bilo je obećavajuće. Javit ću dojmove kada ovih dana malo bolje "nagazim" Kodi...
Postovi: 805
Postovi: 805
Pridružen/a: 21 vel 2012, 23:18
Podijelio/la zahvalu: 83 puta
Primio/la zahvalu: 56 puta
Spol: M
trzalica je napisao/la:
dupin je napisao/la:Zadavoljstvo je kratko trajalo. Morao sam prekinuti gledanje koje je izgledalo obećavajuće. Kada sam po drugi put ( prije par minuta) pokrenuo Kodi, opet isti problem sa bufferingom. :(

Morat ću i ja još malo testirati kakvo je stanje kod mene. Imam dojam da su nešto gadno zeznuli sa novijim verzijama Kodija; kada se stopira video i opet pokrene ili slučajno ako premotaš video, game over. To mi se prije baš nikada nije događalo i baš je iritantno. Još nisam uspio onako baš pošteno testirati ove postavke ali ono šta sam vidio u letu bilo je obećavajuće. Javit ću dojmove kada ovih dana malo bolje "nagazim" Kodi...


Na ubuntu mate radi sve ko urica, na inicijalnim postavkama, bez prčkanja, zadnja verzija. Možda ( nisam siguran, to jest nisam isprobao, nisam imao potrebe ), video buffering uspiješ riješiti kroz promjene parametara tvog video drivera. Meni se to čini jednostavniji i logičniji put.
Postovi: 252
Postovi: 252
Pridružen/a: 09 pro 2013, 17:28
Podijelio/la zahvalu: 12 puta
Primio/la zahvalu: 24 puta
Spol: M
OS: ubuntu mate/linux mint
teorijavelikogpraska je napisao/la:
trzalica je napisao/la:
dupin je napisao/la:Zadavoljstvo je kratko trajalo. Morao sam prekinuti gledanje koje je izgledalo obećavajuće. Kada sam po drugi put ( prije par minuta) pokrenuo Kodi, opet isti problem sa bufferingom. :(

Morat ću i ja još malo testirati kakvo je stanje kod mene. Imam dojam da su nešto gadno zeznuli sa novijim verzijama Kodija; kada se stopira video i opet pokrene ili slučajno ako premotaš video, game over. To mi se prije baš nikada nije događalo i baš je iritantno. Još nisam uspio onako baš pošteno testirati ove postavke ali ono šta sam vidio u letu bilo je obećavajuće. Javit ću dojmove kada ovih dana malo bolje "nagazim" Kodi...


Na ubuntu mate radi sve ko urica, na inicijalnim postavkama, bez prčkanja, zadnja verzija. Možda ( nisam siguran, to jest nisam isprobao, nisam imao potrebe ), video buffering uspiješ riješiti kroz promjene parametara tvog video drivera. Meni se to čini jednostavniji i logičniji put.

Video buffering o kojemu pričam nema veze sa driverima za grafičku.
Postovi: 805
Postovi: 805
Pridružen/a: 21 vel 2012, 23:18
Podijelio/la zahvalu: 83 puta
Primio/la zahvalu: 56 puta
Spol: M
trzalica je napisao/la:Video buffering o kojemu pričam nema veze sa driverima za grafičku.


Sve pet kolega Trzalice. Jasno mi je što si mislio. Sve najbolje u 2016-toj tebi i svim forumašima.
Postovi: 252
Postovi: 252
Pridružen/a: 09 pro 2013, 17:28
Podijelio/la zahvalu: 12 puta
Primio/la zahvalu: 24 puta
Spol: M
OS: ubuntu mate/linux mint

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 4 gostiju.