Sada je: 27 tra 2024, 12:02.
Audio, video, codeci...

Moderator/ica: Moderatori/ce

Re: VLC
05 sij 2024, 06:44
Mateo je napisao/la:Ne kužim ovo s prebacivanjem/povlačenjem ... kak to misliš ???

Držiš lijevi klik na vrhu prozora i nosiš ga lijevo ili desno prema drugom monitoru ili TV-u.
Moj pogled na sve to.
Glavna snaga GNU/Linuxa nije besplatnost, nego SLOBODA.
http://wiki.open.hr/wiki/Linux_CLI_naredbe
Avatar
Moderator
Postovi: 6158
Moderator
Postovi: 6158
Pridružen/a: 28 lis 2011, 23:31
Lokacija: Zagreb
Podijelio/la zahvalu: 226 puta
Primio/la zahvalu: 338 puta
Spol: M
OS: Arch KDE Plazma
Re: VLC
05 sij 2024, 08:28
bertone je napisao/la:
Mateo je napisao/la:
bertone je napisao/la:Koja je rezolucija ekrana laptopa, a koja TV-a?
Kako ti je podešen (format) TV-a za prikaz slike?
Jesi li probao neki drugi Linux sa USB-a (nešt novo jer je podrška za 16.04 davno prošla)?


Sve sam isprobao, čak sam si i 20-icu instalirao ali štanga. Vratio sam si 16-icu. Laptop mi je fujitsu lifebook E 576 ali mislim
da to nema veze s tim jer kao što rekoh ... onaj program Video koji dođe sa ovom verzijom ... njega na tv-u vidim normalno.
Ispregledao sam i sve postavke na VLC ali nula bodova ... :hmm :hmm


Odgovorio si na pitanje br. 3, ostala su pitanja 1 i 2, ne pitam bez razloga ali ako ti je tlaka odgovoriti,... OK.



Rezolucija laptopa: 1360x768 (16:9)
TV nemam pojma koja mu je rez., a format mu je isto 16:9
:kava
Avatar
Postovi: 108
Postovi: 108
Pridružen/a: 10 svi 2016, 15:27
Lokacija: Zagreb
Podijelio/la zahvalu: 60 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Spol: M
OS: Linux/Ubuntu
Re: VLC
05 sij 2024, 08:36
Vl@do je napisao/la:
Mateo je napisao/la:Ne kužim ovo s prebacivanjem/povlačenjem ... kak to misliš ???

Držiš lijevi klik na vrhu prozora i nosiš ga lijevo ili desno prema drugom monitoru ili TV-u.


A čuj ... probat ću ...
Avatar
Postovi: 108
Postovi: 108
Pridružen/a: 10 svi 2016, 15:27
Lokacija: Zagreb
Podijelio/la zahvalu: 60 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Spol: M
OS: Linux/Ubuntu
Re: VLC
05 sij 2024, 08:45
Cooleech je napisao/la:
Cooleech je napisao/la:Drugo, jesi probao (ako je odgovor na prvo pitanje potvrdan) povući VLC na drugi monitor, tj. TV?

Mateo je napisao/la:
pandul je napisao/la:Hmm, ovo je zanimljivo. Najlakše ga je pokrenut na laptopu i onda ga samo prebacit/povuć na TV. Jel ti uopće radi na laptopu VLC?

Ne kužim ovo s prebacivanjem/povlačenjem ... kak to misliš ???

A is'sa t', upališ VLC, di god da se pojavi njegov prozor, klikneš ga i odvučeš na TV. :kava


Vidit ću još to stim povlačenjem ... al' opet ću ponovit da mi onaj Video prog., normalno pokrene na tv-u kada na
laptopu stisnem open with ...
Isprobavao sam i sa onim streaming postavkama u VLC-u, rendering i doslovno sve one ostale postavke unutar VLC-a gdje
si odabire i dodaje file, uređaj, biraju postavke sa sistemom tv-a, formatima itd itd
Avatar
Postovi: 108
Postovi: 108
Pridružen/a: 10 svi 2016, 15:27
Lokacija: Zagreb
Podijelio/la zahvalu: 60 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Spol: M
OS: Linux/Ubuntu
Re: VLC
05 sij 2024, 09:08
Mateo je napisao/la:Rezolucija laptopa: 1360x768 (16:9)
TV nemam pojma koja mu je rez., a format mu je isto 16:9
:kava


Kak ne znaš? Pa otvoriš postavke prikaza i na koji ekran klikneš ispod ti napiše rezoluciju ekrana.

Drugo, sve ovo te pitam jer neki TV-i nativno kad se spoje sa računalom nemaju prikaz slike u nativnoj rezoluciji ekrana nego sliku razbuku, zumiraju, prilagode nekim svojim xy postavkama (to gledaš u postavkama prikaza slike na TV-u i onda postoji mogućnost da se nešto i prikaže na ekranu TV-a, ali je van vidnog područja pa izgleda kao da nije pokrenuto, odnosno da se ne prikazuje.

Treće, omjer prikaza (16:9) i rezolucija ekrana (koji opet može biti 16:9) nisu ista stvar.

Kod TV-a imaš format 16:9 u recimo rezoluciji:
1280×720p = HD
1920×1080p = FHD
2560×1440p QHD
3840 x 2160p 4K

... dok na laptopu ako imaš 16:9 HD+ ekran, nativna rezolucija nije 1280x720 nego 1366x768 (znači nemre biti 1360x768 kako si napisao jer takav ekran ne postoji), tj. omjer je i dalje isti ali rezolucija nije.

E sad, zbog tih par pixela razlike, neki softver koji koristiš na računalu i neki softver ugrađen u TV se hoće poklati i slika se ili ne prikazuje uopće, ili se prikazuje s anomalijama ili prikazano prelazi iz jednog ekran u drugi i zato moraš znati postavke prikaza i formata slike i to podesiti u TV-u.

PS. To gore je tehnički dio zbog kojeg može doći do problema, no ja kao i drugi imam pitanje "Jesi li pokušao povući VLC aplikaciju na drugi ekran tj TV"?
[+ Prikaži] Klik
ThinkPad T14s Gen. 1
AMD Ryzen 7 PRO 4750U
16 GB DDR4-3200
Samsung SSD 970 EVO Plus 2TB
14" FHD IPS (Innolux N140HCG-GQ2)
WiFi Intel® Wi-Fi® 6 AX200
OS: Debian 6 Cinnamon
Slika: dio kolekcije

***

ZEN
"Charlie. What are you thinking?"
"I'm thinking about what I want and what I need."
"What do you want?"
"I want a peaceful soul."
"And what do you need?"
"I need a bigger gun."
Avatar
Site Admin
Postovi: 11351
Site Admin
Postovi: 11351
Pridružen/a: 01 kol 2012, 12:39
Podijelio/la zahvalu: 662 puta
Primio/la zahvalu: 1018 puta
Spol: M
OS: LinuxMint Cinnamon
Re: VLC
05 sij 2024, 11:28
Mateo je napisao/la:... al' opet ću ponovit da mi onaj Video prog., normalno pokrene na tv-u kada na
laptopu stisnem open with ...

APSOLUTNO je nebitno di će ti se koji program otvorit, imaš miša s kojim ćeš sam odredit di želiš imat koji prozor. Poslušaj šta smo ti bertone, Vl@do i ja već napisali, ne trebaš prčkati po nikakvim postavkama.
Arch Linux Install Script (BIG update, BETA verzija)
Vl@do je napisao/la:Arch imaš upravo zato da uštediš na vremenu. Nemaš nikakvih problema s instalacijama, kompajliranjem i ostalim. Imaš jednostavno funkcionalan i stabilan, uvijek najsvježiji OS, a osim toga je sexy i cool do neba.

I've seen some idiots back in my time, but you man... you're special!
Avatar
Moderator
Postovi: 6762
Moderator
Postovi: 6762
Pridružen/a: 13 stu 2010, 21:12
Lokacija: /hrvatska/solin/.../4
Podijelio/la zahvalu: 353 puta
Primio/la zahvalu: 416 puta
Spol: M
OS: Arch Linux KDE
Re: VLC
05 sij 2024, 12:13
bertone je napisao/la:
Mateo je napisao/la:Rezolucija laptopa: 1360x768 (16:9)
TV nemam pojma koja mu je rez., a format mu je isto 16:9
:kava


Kak ne znaš? Pa otvoriš postavke prikaza i na koji ekran klikneš ispod ti napiše rezoluciju ekrana.

Drugo, sve ovo te pitam jer neki TV-i nativno kad se spoje sa računalom nemaju prikaz slike u nativnoj rezoluciji ekrana nego sliku razbuku, zumiraju, prilagode nekim svojim xy postavkama (to gledaš u postavkama prikaza slike na TV-u i onda postoji mogućnost da se nešto i prikaže na ekranu TV-a, ali je van vidnog područja pa izgleda kao da nije pokrenuto, odnosno da se ne prikazuje.

Treće, omjer prikaza (16:9) i rezolucija ekrana (koji opet može biti 16:9) nisu ista stvar.

Kod TV-a imaš format 16:9 u recimo rezoluciji:
1280×720p = HD
1920×1080p = FHD
2560×1440p QHD
3840 x 2160p 4K

... dok na laptopu ako imaš 16:9 HD+ ekran, nativna rezolucija nije 1280x720 nego 1366x768 (znači nemre biti 1360x768 kako si napisao jer takav ekran ne postoji), tj. omjer je i dalje isti ali rezolucija nije.

E sad, zbog tih par pixela razlike, neki softver koji koristiš na računalu i neki softver ugrađen u TV se hoće poklati i slika se ili ne prikazuje uopće, ili se prikazuje s anomalijama ili prikazano prelazi iz jednog ekran u drugi i zato moraš znati postavke prikaza i formata slike i to podesiti u TV-u.

PS. To gore je tehnički dio zbog kojeg može doći do problema, no ja kao i drugi imam pitanje "Jesi li pokušao povući VLC aplikaciju na drugi ekran tj TV"?


TV rezolucija mi je: 1920x1080i ... a ovo o rezoluciji laptopa tako mi piše u displays postavkama Resolution 1360x768(16:9).

To sam i ja bio tražio (da uskladim rezoluciju tv i laptopa) ali na tv-u neznam gdje se to nalazi kakse mijenja :hmm
Avatar
Postovi: 108
Postovi: 108
Pridružen/a: 10 svi 2016, 15:27
Lokacija: Zagreb
Podijelio/la zahvalu: 60 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Spol: M
OS: Linux/Ubuntu
Re: VLC
05 sij 2024, 12:15
:thmb-up
Avatar
Postovi: 108
Postovi: 108
Pridružen/a: 10 svi 2016, 15:27
Lokacija: Zagreb
Podijelio/la zahvalu: 60 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Spol: M
OS: Linux/Ubuntu

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 4 gostiju.