Sada je: 18 svi 2024, 14:48.
Igranje pod Linuxom.

Moderator/ica: Moderatori/ce

Ćao- Eto, odlučio sam i ja da isprobam taj Steam, i instalirao sam ga i instalirao ovu jedinu free to play igricu da isprobam stvar. Problem je što mi javlja sledeće kad startujem igru: Error! Required OpenGL extension "GL_EXT_texture_compression_s3tc" is not supported. Please install s3tc texture support.

E sad, ja sam uspeo među paketima da nađem samo s2tc, pa ne znam kako i šta dalje. Da li je neko imao sličan problem?

Inače - Xubuntu 12.04 64bit.
"Onaj koji je video kako vaskrsava mrtvac, s tim se privid neće poigrati" Danilo Kiš
Avatar
Postovi: 888
Postovi: 888
Pridružen/a: 21 lis 2012, 01:13
Lokacija: Ljubljana
Podijelio/la zahvalu: 108 puta
Primio/la zahvalu: 45 puta
Spol: M
OS: Debian 9 - Gnome
Jel ovo pomaže?
http://askubuntu.com/questions/231176/how-do-i-install-s3tc
EDIT:
I ovo:
http://askubuntu.com/questions/56379/is-there-an-easy-way-to-enable-s3tc-on-intel-graphics
EDIT 2:
Ovo navodno instalira patent-free verziju S3TC-a:
Kod: Označi sve
sudo apt-get install libtxc-dxtn-s2tc0:i386
Avatar
Site Admin
Postovi: 16079
Site Admin
Postovi: 16079
Pridružen/a: 03 tra 2008, 18:09
Lokacija: Svugdi me ima. Slavonija uglavnom.
Podijelio/la zahvalu: 503 puta
Primio/la zahvalu: 531 puta
Spol: M
OS: Mint 17 Cinnamon
kecerraj je napisao/la:Ćao- Eto, odlučio sam i ja da isprobam taj Steam, i instalirao sam ga i instalirao ovu jedinu free to play igricu da isprobam stvar. Problem je što mi javlja sledeće kad startujem igru: Error! Required OpenGL extension "GL_EXT_texture_compression_s3tc" is not supported. Please install s3tc texture support.

E sad, ja sam uspeo među paketima da nađem samo s2tc, pa ne znam kako i šta dalje. Da li je neko imao sličan problem?

Inače - Xubuntu 12.04 64bit.


Problem će ti riješiti instalacija vlasničkih drivera (nažalost), ako takvi postoje za tvoju grafičku.
A neutron walks into a bar; he asks the bartender, 'How much for a beer?' The bartender looks at him, and says 'For you, no charge.'
Avatar
Moderator
Postovi: 4060
Moderator
Postovi: 4060
Pridružen/a: 15 svi 2008, 18:05
Lokacija: Hamburg, DE
Podijelio/la zahvalu: 111 puta
Primio/la zahvalu: 183 puta
Spol: M
OS: Fedora/KDE
Instalirao sam navedene pakete, i pokrenulo je igru, ali je bio samo ton, bez slike, i to čak samo onaj uvodni ton. Po mome ni grafička ne valja, jer imam integrisanu intelovu staru tri godine.
"Onaj koji je video kako vaskrsava mrtvac, s tim se privid neće poigrati" Danilo Kiš
Avatar
Postovi: 888
Postovi: 888
Pridružen/a: 21 lis 2012, 01:13
Lokacija: Ljubljana
Podijelio/la zahvalu: 108 puta
Primio/la zahvalu: 45 puta
Spol: M
OS: Debian 9 - Gnome
kecerraj je napisao/la:Instalirao sam navedene pakete, i pokrenulo je igru, ali je bio samo ton, bez slike, i to čak samo onaj uvodni ton. Po mome ni grafička ne valja, jer imam integrisanu intelovu staru tri godine.


Provjeri prvo ovo:
Kod: Označi sve
glxinfo | grep GL_EXT_texture_compression_s3tc


A nakon toga pokreni igru iz konzole i možda će ti ispisati što joj fali... no vjerojatno je problem u Intelovom integriranom GPU-u koji ne podržava sve što treba ili samoj igri koja nije predvidjela da se vrti na integriranim grafičkim karticama (vidi pod hardverskim zahtjevima te igre).
A neutron walks into a bar; he asks the bartender, 'How much for a beer?' The bartender looks at him, and says 'For you, no charge.'
Avatar
Moderator
Postovi: 4060
Moderator
Postovi: 4060
Pridružen/a: 15 svi 2008, 18:05
Lokacija: Hamburg, DE
Podijelio/la zahvalu: 111 puta
Primio/la zahvalu: 183 puta
Spol: M
OS: Fedora/KDE

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 3 gostiju.