Sada je: 28 ožu 2024, 08:54.
Igranje pod Linuxom.

Moderator/ica: Moderatori/ce

za ljubitelje INDIE, ADVENTURE igrica evo još jedna preporuka
sinoć sam kupio za 2,7 eura THE NOVELIST, akcijski popust traje još jedan dan

https://store.steampowered.com/app/245150/The_Novelist/
'81: ZX81 '83:ZX spectrum '85: Apple IIe '86:C-64 *** '87:PC-XT *** '88:PC-AT *** '90:386 *** 'itd.
Avatar
Postovi: 492
Postovi: 492
Pridružen/a: 26 svi 2012, 13:47
Lokacija: orahovica
Podijelio/la zahvalu: 59 puta
Primio/la zahvalu: 27 puta
Spol: M
OS: openSUSE-kde
Tema je prilično velika pa sam možda propustio ovo tako da molim da me se uputi ako je već raspravljano o tome.

Ovako:

Imam Steam acc i koristim verziju za Linux kako bih igrao igrice koje su dostupne za Linux. Međutim, razmišljam o tome da bih si kupio neke igrice koje nemaju podršku za Linux (barem nemaju ikonicu da su dostupne za Linux). Razmišljao sam o tome da instaliram preko Wine-a Steam za Windows te da preko njega pokrećem takve igre (isti način na koji pokrećem Epic Games Launcher i igram Rocket League, EVE Online i Star Trek online).

Međutim, prije nego kupim neku takvu igru, volio bih čuti da li netko već ima iskustva sa takvim korištenjem Steama te da li radi i kako radi. Svaki komentar je dobrodošao.
Linux za srce i dušu.

GitHub
Twitch
YouTube
Avatar
Postovi: 42
Postovi: 42
Pridružen/a: 09 ožu 2020, 19:12
Lokacija: Zagreb
Podijelio/la zahvalu: 2 puta
Primio/la zahvalu: 1 puta
Spol: M
Sven je napisao/la:Tema je prilično velika pa sam možda propustio ovo tako da molim da me se uputi ako je već raspravljano o tome.

Ovako:

Imam Steam acc i koristim verziju za Linux kako bih igrao igrice koje su dostupne za Linux. Međutim, razmišljam o tome da bih si kupio neke igrice koje nemaju podršku za Linux (barem nemaju ikonicu da su dostupne za Linux). Razmišljao sam o tome da instaliram preko Wine-a Steam za Windows te da preko njega pokrećem takve igre (isti način na koji pokrećem Epic Games Launcher i igram Rocket League, EVE Online i Star Trek online).

Međutim, prije nego kupim neku takvu igru, volio bih čuti da li netko već ima iskustva sa takvim korištenjem Steama te da li radi i kako radi. Svaki komentar je dobrodošao.

Ne znam jesam li to krivo pročitao ili nikada nisi čuo za proton? :hmm
Lista gnjavatora:
Bunker (16.11.2018.-9.9.9999.)
Avatar
Postovi: 193
Postovi: 193
Pridružen/a: 27 sij 2015, 19:52
Lokacija: Osijek
Podijelio/la zahvalu: 42 puta
Primio/la zahvalu: 23 puta
Spol: M
OS: Manjaro KDE
branac88 je napisao/la:
Sven je napisao/la:Ne znam jesam li to krivo pročitao ili nikada nisi čuo za proton? :hmm


Jesam čuo, ali s obzorom da sam tek nedavno krenuo gejmati, mislio sam da Proton zapravo radi samo za igrice koje su označene da rade na Linuxu :pogled_dolje
Linux za srce i dušu.

GitHub
Twitch
YouTube
Avatar
Postovi: 42
Postovi: 42
Pridružen/a: 09 ožu 2020, 19:12
Lokacija: Zagreb
Podijelio/la zahvalu: 2 puta
Primio/la zahvalu: 1 puta
Spol: M
Sven je napisao/la:Jesam čuo, ali s obzorom da sam tek nedavno krenuo gejmati, mislio sam da Proton zapravo radi samo za igrice koje su označene da rade na Linuxu :pogled_dolje

Ne znam što misliš pod boldanom, jer to se može odnositi na nativne linux igre (koje ponekad i neće raditi iz ovog ili onog razloga) a može i na listu igara koje se (ne) mogu igrati pod protonom.
Uglavnom, instalacijom windows verzije Steama preko wine-a nećeš dobiti baš ništa jer je proton zamišljen da napravi upravo ono što želiš.

Jedino što ti još mogu preporučiti jest GE Proton koji u sebi ima dodatne fikseve.
Lista gnjavatora:
Bunker (16.11.2018.-9.9.9999.)
Avatar
Postovi: 193
Postovi: 193
Pridružen/a: 27 sij 2015, 19:52
Lokacija: Osijek
Podijelio/la zahvalu: 42 puta
Primio/la zahvalu: 23 puta
Spol: M
OS: Manjaro KDE
branac88 je napisao/la:
Sven je napisao/la:Jesam čuo, ali s obzorom da sam tek nedavno krenuo gejmati, mislio sam da Proton zapravo radi samo za igrice koje su označene da rade na Linuxu :pogled_dolje

Ne znam što misliš pod boldanom, jer to se može odnositi na nativne linux igre (koje ponekad i neće raditi iz ovog ili onog razloga) a može i na listu igara koje se (ne) mogu igrati pod protonom.
Uglavnom, instalacijom windows verzije Steama preko wine-a nećeš dobiti baš ništa jer je proton zamišljen da napravi upravo ono što želiš.

Jedino što ti još mogu preporučiti jest GE Proton koji u sebi ima dodatne fikseve.


Hvala na odgovoru. Mislio sam na igrice koje, kada se pokazuje na kojim sustavima rade, imaju windows ikonu, mac ikonu i ikonu kao logo Steama i mislim da piše (kad staviš miš na tu ikonu) Steam OS/Linux. Uglavnom, porobao pokrenuti Need For Speed koristeći Proton. Malo je trebalo dok sam našao na kojoj verziji Protona hoće raditi, ali igrica radi odlično sad.
Linux za srce i dušu.

GitHub
Twitch
YouTube
Avatar
Postovi: 42
Postovi: 42
Pridružen/a: 09 ožu 2020, 19:12
Lokacija: Zagreb
Podijelio/la zahvalu: 2 puta
Primio/la zahvalu: 1 puta
Spol: M
Sven je napisao/la:Hvala na odgovoru. Mislio sam na igrice koje, kada se pokazuje na kojim sustavima rade, imaju windows ikonu, mac ikonu i ikonu kao logo Steama i mislim da piše (kad staviš miš na tu ikonu) Steam OS/Linux. Uglavnom, porobao pokrenuti Need For Speed koristeći Proton. Malo je trebalo dok sam našao na kojoj verziji Protona hoće raditi, ali igrica radi odlično sad.

Pa i te se igre mogu "forsirati" da rade preko protona tj. da igraš windows verziju. Štoviše, neki to i rade za one igre koje nemaju objedinjen multiplayer (npr. Company of Heroes 2) ili kada prestanu nadograđivati linux verziju (kao npr. Borderlands 2).
Lista gnjavatora:
Bunker (16.11.2018.-9.9.9999.)
Avatar
Postovi: 193
Postovi: 193
Pridružen/a: 27 sij 2015, 19:52
Lokacija: Osijek
Podijelio/la zahvalu: 42 puta
Primio/la zahvalu: 23 puta
Spol: M
OS: Manjaro KDE
branac88 je napisao/la:
Sven je napisao/la:Hvala na odgovoru. Mislio sam na igrice koje, kada se pokazuje na kojim sustavima rade, imaju windows ikonu, mac ikonu i ikonu kao logo Steama i mislim da piše (kad staviš miš na tu ikonu) Steam OS/Linux. Uglavnom, porobao pokrenuti Need For Speed koristeći Proton. Malo je trebalo dok sam našao na kojoj verziji Protona hoće raditi, ali igrica radi odlično sad.

Pa i te se igre mogu "forsirati" da rade preko protona tj. da igraš windows verziju. Štoviše, neki to i rade za one igre koje nemaju objedinjen multiplayer (npr. Company of Heroes 2) ili kada prestanu nadograđivati linux verziju (kao npr. Borderlands 2).


Hvala za ovaj info. Za sad jedine takve igre koje igram su Euro Truck Simulator 2 i American Truck Simulator. Iako se nadam da im neće micati podršku za Linux.
Linux za srce i dušu.

GitHub
Twitch
YouTube
Avatar
Postovi: 42
Postovi: 42
Pridružen/a: 09 ožu 2020, 19:12
Lokacija: Zagreb
Podijelio/la zahvalu: 2 puta
Primio/la zahvalu: 1 puta
Spol: M
Poklanjam Gemini rue i Blackwell Deception na steamu...želi li netko?
Nije teško biti toliko nesrećan da bi čovek počeo da pije. Ljude treba odvikavati od nesreće, a ne od alkohola. Nesreća je veći porok.
Avatar
Postovi: 9952
Postovi: 9952
Pridružen/a: 12 tra 2008, 22:45
Lokacija: Rijeka
Podijelio/la zahvalu: 7 puta
Primio/la zahvalu: 72 puta
Spol: M
OS: Manjaro/Endevour

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 12 gostiju.