Sada je: 29 ožu 2024, 05:56.
Diskusije usko vezane uz Fedora i srodne distribucije (RHEL, CentOS...)

Moderator/ica: Moderatori/ce

Medo! Ti si tražio uputstva kako ga instalirati na Fedori.
Ajde malo propričaj kako ga je koristiti.

Recimo da imaš čovjeka koji je zadnjih 15 godina radio u AutoCAD-u. Kakva je međurazmjenjivost? Koliko treba da se nauči? Plusevi, minusi, razlike?

Radi se o mom ćaći, završni radovi u građevinarstvu i elektrotehnika: on bi još i savladao Draftsight, međutim, ako netko njemu pošalje file iz AutoCAD-a ili netko zahtijeva takav file, što da očekuje?
Those who stand for nothing fall for anything.
Avatar
Postovi: 581
Postovi: 581
Pridružen/a: 16 svi 2013, 17:48
Lokacija: direktorska fotelja
Podijelio/la zahvalu: 12 puta
Primio/la zahvalu: 31 puta
Spol: Ž
OS: Fedora
Mislim da ti Grof ima dosta iskustva s Draftsightom.
Avatar
Site Admin
Postovi: 16079
Site Admin
Postovi: 16079
Pridružen/a: 03 tra 2008, 18:09
Lokacija: Svugdi me ima. Slavonija uglavnom.
Podijelio/la zahvalu: 503 puta
Primio/la zahvalu: 531 puta
Spol: M
OS: Mint 17 Cinnamon
Draftsight je vrlo ok ako se radi s 2D crtezima. Postojece 3D crteze prikazuje dobro, ali nema naredbi za editiranje istih.
Ukratko i Draftsight i BricsCad za Linux su odlicne zamjene za AutoCAD. Obe aplikacije uredno citaju i pisu u DWG format, jer je on i njima nativni format. Također, obje su aplikacije komandno kompatibilne s Autocadom, tako da nema ucenja iceg novog ako se zna raditi s Autocadom. Osobno sam svoju legalizaciju napravio u Draftsightu, a sad ga koristim za potrebe energetskog certificiranja. Ako treba jos stogod, samo pitaj. :)
Avatar
Site Admin
Postovi: 9954
Site Admin
Postovi: 9954
Pridružen/a: 04 pro 2007, 08:00
Lokacija: Zagreb
Podijelio/la zahvalu: 155 puta
Primio/la zahvalu: 256 puta
Hmh, šta bi ćaći trebalo? Završni radovi u građevinarstvu (ne žbukanje) - znači struja. 2d dovoljan? Ne znam baš o tome... Probam instalirat materi na komp pa nek on baci oko.
Those who stand for nothing fall for anything.
Avatar
Postovi: 581
Postovi: 581
Pridružen/a: 16 svi 2013, 17:48
Lokacija: direktorska fotelja
Podijelio/la zahvalu: 12 puta
Primio/la zahvalu: 31 puta
Spol: Ž
OS: Fedora
Poz.

Sorry, bio sam malo po terenima tako da nisam zalazio po forumima.

U principu ti je Grof sve rekao.
2D je za sve vrste instalacija dovoljan, jer 3D ti treba samo ako ćeš raditi neke prezentacije ili fensi-šmensi ponude da dobiješ posao :)
Nitko od izvoditelja (onih normalnih) neće tražiti instalacije u 3D.
Samo crtanje u DS-u je jako slično kao i u ACAD-u i prilagodba ide jako brzo.
Iskreno, i dalje crtam u ACAD-u jer imam puno posla oko legalizacija i certificiranja, pa zbog tečnosti posla sam još na ACAD-u, ali sam se malo igrao u DS-u i kasnije ću kad malo posao olabavi polako prebaciti sve u DS.

Ne zaboravi da trebaš 32 bitni sustav. Netko je spominjao da na 64 bitnom SUSE je radio ok, ali da ne bi otac bacio komp kroz prozor jer mu neki bug obriše 3 sata posla, bez obzira na autosave, ja bih ipak išao na 32 bitni sustav.

Ako se bavi završnim radovima, pretpostavljam da će dobiti podloge od projektanata i u njima crtati instalacije?
U tom slučaju nemaš beda.

Ako što zapne pitaj.
Avatar
Postovi: 69
Postovi: 69
Pridružen/a: 03 srp 2013, 21:08
Lokacija: Osijek
Podijelio/la zahvalu: 6 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Spol: M
OS: Fedora 23/Mint 17/Win 7.1

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 15 gostiju.