Sada je: 29 ožu 2024, 06:15.
Diskusije usko vezane uz PCLinuxOS i Mandriva distribuciju.

Moderator/ica: Moderatori/ce

Ima li neko ko je na prošloj verziji PcLinuxa imao problema sa čitačem sd kartica gdje mu ni na prošloj verziji a i sada novoj 06.2019 ne radi tj.ne čita?

I kako to riješit jer me izbezumluje a o touchpadu neći ni na jednoj distribuciji komentirat pa ionako mi miš prihvatljiviji.

Obožavam PcLinux,dugo godina pokreće sve moje lapove od lxde,xfce do mog omiljenog Mate-a.Al šta ovo od Texstara i ko to preuzeo a nije kao nekad a nadogradnje banana.Inače lap mi na Intelu,4 jezgre,6 radne,500 harda i freeos.(bio kad ga kupio baš zbog Pc-a).

Unaprijed hvala ako neko ima riješenje.

*****
Edit by bertone (radi preglednosti posta)
Avatar
Postovi: 8
Postovi: 8
Pridružen/a: 29 lip 2019, 10:39
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Spol: M
OS: PcLinuxOS
Dobrodošao :bok

1. OS vidi karticu ali ne može pročitati sadržaj ili je kartica ne može mountati?
2. Tako je sa svim SD karticama koje koristiš ili koristiš/imaš samo jednu?
3. Kako je formatirana SD kartica?
4. Jesi li provjerio postavke BIOS-a/UEFI-a za čitač kartica ako se radi o internom modelu?
5. Ako se radi o externom modelu čitača, radi li na drugom kompu/laptopu
6. Jesi li probao neku drugu distribuciju u Live modu i radi li čitač kartica/prepozna je li karticu pod njime?
7. Ima li SD kartica na sebi mehanički prekidač za čitanje/pisanje i ako ima u kojem je položaju?

... evo, ovo mi je brzinski palo na pamet što bi provjerio da imam problem.

Usput, daj malo rastavi misli koje pišeš jer je ovako malo konfuzno za čitati ;)
[+ Prikaži] Klik
ThinkPad T14s Gen. 1
AMD Ryzen 7 PRO 4750U
16 GB DDR4-3200
Samsung SSD 970 EVO Plus 2TB
14" FHD IPS (Innolux N140HCG-GQ2)
WiFi Intel® Wi-Fi® 6 AX200
OS: Debian 6 Cinnamon
Slika: dio kolekcije

***

ZEN
"Charlie. What are you thinking?"
"I'm thinking about what I want and what I need."
"What do you want?"
"I want a peaceful soul."
"And what do you need?"
"I need a bigger gun."
Avatar
Site Admin
Postovi: 11318
Site Admin
Postovi: 11318
Pridružen/a: 01 kol 2012, 12:39
Podijelio/la zahvalu: 655 puta
Primio/la zahvalu: 1005 puta
Spol: M
OS: LinuxMint Cinnamon
Ma uopće mi se ne mounta a i tako mi i sa svim karticama iako moja draga ima na svom lapu koji na AMD-u(Acer) ima istu distrubuciju i radi savršeno i guta sve što u njega ubaciš a meni sa svima tako koju god ubacim i kako god formatiram pa i nove koje iz kutije izvadim.A mehanički znam kad ga stavim na off liti zaključam da onda ne šljaka.A s obzirom da se radi o internoj i da mi na verziji 2018 radilo besprijekorno možda bih trebao u bios ići malo pročačkati a neda mi UEFI već mi u EFI modu...a tipični Lenovo,prodaju ga sa Free os-om a u biosu u uefi samo ako na njega staviš windoze,opće poznato.Puno hvala na pomoći.
Avatar
Postovi: 8
Postovi: 8
Pridružen/a: 29 lip 2019, 10:39
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Spol: M
OS: PcLinuxOS
Koji Lenovo laptop i kako misliš da ti ne da ući u UEFI?
[+ Prikaži] Klik
ThinkPad T14s Gen. 1
AMD Ryzen 7 PRO 4750U
16 GB DDR4-3200
Samsung SSD 970 EVO Plus 2TB
14" FHD IPS (Innolux N140HCG-GQ2)
WiFi Intel® Wi-Fi® 6 AX200
OS: Debian 6 Cinnamon
Slika: dio kolekcije

***

ZEN
"Charlie. What are you thinking?"
"I'm thinking about what I want and what I need."
"What do you want?"
"I want a peaceful soul."
"And what do you need?"
"I need a bigger gun."
Avatar
Site Admin
Postovi: 11318
Site Admin
Postovi: 11318
Pridružen/a: 01 kol 2012, 12:39
Podijelio/la zahvalu: 655 puta
Primio/la zahvalu: 1005 puta
Spol: M
OS: LinuxMint Cinnamon
Ma neki model iz serije G40 gdje mu ja šibnuo još 2 giga dodatno radne,proc.nisam siguran al mislim da iz intel celeron generacije al drivere vuče i od atoma i pentiuma kolko vidio a uzo ga jer bio na nekoj akciji a meni trebo još jedan lap(kćer mi isto ima jedan od lenova iz G serije al kako ide u školu šibnuo joj gore windozu 8.1 pro sa sa svim nadogradnjama i radi perfekto kako jedan windows može radit(prošla vremena xp-a i 7-ice pro i ultimate koje još bile i najbolje a sa metroom 8 bila smeće osim na mobovima gdje radila fantastično za razliku od kompova pa bi i ona završila ko vista da je nisu nadogradili na 8.1 i ispravili sve bugove a naravno 10-tkom samo nastavili što 8.1 započeli i još nadogradili i stavili još brdo novoga).Inače,sorry što prije nisam pozdravio kao novi član jer ja sam ustvari jako stari član samo sam bio pod drugim imenom tj.cobra(nadimak)al jbga zaboravio passw.jer sam imao neke životne probleme pa i nisam imao vremena posjećivat od onda forume a pogotovo linux za sve kojeg da nije bilo ja prije više od 10 god.nebi postao linuxaš a živim od informatike gdje su mi mnogi nesebično kao i ja kasnije uvijek spremno i srdačno pomogli i uveli me u svijet savršenog OS-a gdje ja ne gubim živce sa dll-ima,rušenjima,smrzotinama i,driverima a i još bolje virusima gdje se svakodnevno sa time borim drugima sa windowsima jer čuj,monopol je tu,Bill Gates nije glup a monopol kao i mnoga radna mjesta nebi bio moguć da nije tako napravljeno namjerno i da se tako ne radi a to svakom inform.jasno ali smo mnogi zahvalni na tome jer nam stavlja kruh na stol a za zdravlje a pogotovo psihičkozbog njega ko te pita kad ionako većina "kućnih"korisnika ima piratske windoze koje im"frend"skinuo s nekog torrenta i instalirao osim naravno državnih službi ili ako si poduzetnik i moraš imat licencirane windoze i aplikacije i naravno nekog ko će ti to održavat kao što to radim i ja.Ali ja kad sjednem za svoj lap ja o njima ne želim ni čut ni čitat niti brinuti hoće li mi neko sra..počet štekat il usporit il hoće li mi antivirusni izbacit nešto što će me zabrinut a onda mi možda i sj...sve što imam na hardu jer moj PcLinux radi savršeno i o tome ne moram razbijat glavu osim ovako kada neki problemčić zbog arhitekture kompa naleti a ja pokušam sve što znam ne uspijem pa onda potražim pomoć ljudi naprednijih i pametnijih od mene u svijetu linuxa.Hvala Bertone na pomoći.E da,neda mi u uefi nego mi kad god poželim u biosu prebacit u uefi kaže da samo windoze može al ne i druge OS-ove pa mi primari podešen da boota sa primaryja iliti another os-a a freeos je?usput iako stavio sada zadnju verziju na kernel 5.1.10 neće ko ni onaj prije nadogradnju na 5.1.14 iliti 15 a na staroj verziji koju sam imao na njemu iz 2018-te koja bila na 4-vorci mi bez problema kernel nadograđivao od4.20.nadalje a kad došao do 5-tice gotovo...kaže da mu dmi struktura od 1977 fali dve a u drugom mi-ju jedna a sve ostalo i user headers,extra kernel,svi libovi skorona svakodnevnoj bazi bez problema?Ma to Lenovo...nebi kinez bio glup i otkupio prvog američkog velikana IBM-a da ovaj nije prvi stavio prve windoze a onda taj "velikan"pod stečaj a kinez ga kupi ko i sad motorolu?koja bila pojam a o radio stanicama da ne pričam i gdje se sve do sada nisu i kako koristile al odjel mobilne kasko pa ajmo se riešit dok možemo...ko što ericssson jednom davno napravio i danas samo mrežna infrastruktura a ne takmičenje za dio kolača sa samsungom,huaweiem i iphonom iliti appleom.
Avatar
Postovi: 8
Postovi: 8
Pridružen/a: 29 lip 2019, 10:39
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Spol: M
OS: PcLinuxOS
Ovojeteškočitatidobolaprobaosamtriiličetiriputaispočetkaisvakiputsepogubimnapolapamesadvećboliglava
[+ Prikaži] Klik
ThinkPad T14s Gen. 1
AMD Ryzen 7 PRO 4750U
16 GB DDR4-3200
Samsung SSD 970 EVO Plus 2TB
14" FHD IPS (Innolux N140HCG-GQ2)
WiFi Intel® Wi-Fi® 6 AX200
OS: Debian 6 Cinnamon
Slika: dio kolekcije

***

ZEN
"Charlie. What are you thinking?"
"I'm thinking about what I want and what I need."
"What do you want?"
"I want a peaceful soul."
"And what do you need?"
"I need a bigger gun."
Avatar
Site Admin
Postovi: 11318
Site Admin
Postovi: 11318
Pridružen/a: 01 kol 2012, 12:39
Podijelio/la zahvalu: 655 puta
Primio/la zahvalu: 1005 puta
Spol: M
OS: LinuxMint Cinnamon
bertone je napisao/la:Ovojeteškočitatidobolaprobaosamtriiličetiriputaispočetkaisvakiputsepogubimnapolapamesadvećboliglava

Brate, kad sam vidio ove postove gore, nisam se niti potrudio pročitat što piše. Bertone, svaka čast na trudu ali bojim se da ne dopire do dotičnog.
Arch Linux Install Script (zastarjela verzija)
Vl@do je napisao/la:Arch imaš upravo zato da uštediš na vremenu. Nemaš nikakvih problema s instalacijama, kompajliranjem i ostalim. Imaš jednostavno funkcionalan i stabilan, uvijek najsvježiji OS, a osim toga je sexy i cool do neba.

I've seen some idiots back in my time, but you man... you're special!
Avatar
Moderator
Postovi: 6725
Moderator
Postovi: 6725
Pridružen/a: 13 stu 2010, 21:12
Lokacija: /hrvatska/solin/.../4
Podijelio/la zahvalu: 338 puta
Primio/la zahvalu: 406 puta
Spol: M
OS: Arch Linux KDE
Oprostite ljudi,zanio se.
Avatar
Postovi: 8
Postovi: 8
Pridružen/a: 29 lip 2019, 10:39
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Spol: M
OS: PcLinuxOS
Hvala Vl@do!
Avatar
Postovi: 8
Postovi: 8
Pridružen/a: 29 lip 2019, 10:39
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Spol: M
OS: PcLinuxOS
Usput,Linux za sve više i nije što nekad bio....pa ustvari i žalim što sam uopće kao nekad davno od ljudi koji me uveli i pomogli kada ušao u linux i open source nesebično pomogli i uvijek bili spremni pomoći kad god mi trebalo...al druga vremena,drugi ljudi...na isto se svodi...jesam malo pretjerao u nekim činjenicama i išao malo daleko al da ispadam idiot i još "specijalni"(hvala BERTONE)stvarno nisam očekivao od zajednice kojoj sam vjerovao da pripadam pa ću se i odlogirat jer ovdje mi ionako više niko ne može ili ne želi kao nekad pomoći u nekom problemu pa ko i uvijek:"UZDAJ SE U SE I SVOJE KLJUSE!"Pozdrav zajednici i svim ostalima dobre volje!
Avatar
Postovi: 8
Postovi: 8
Pridružen/a: 29 lip 2019, 10:39
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Spol: M
OS: PcLinuxOS

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 10 gostiju.