Sada je: 05 svi 2024, 17:06.
Diskusije usko vezane uz SUSE i openSUSE distribucije.

Moderator/ica: Moderatori/ce

Evo kao iz naslova Wireless mi ne radi, bolje receno radi i ne. Naime pod Open SUSE 12.1 mi je prepoznao USB Wireless (airLive wl 1700 USB rtl8187 chip.) ali ne mogu se spojiti na net, u biti se spoji ali kad probam ici na bilo koju web stranicu veza puca, u biti kao da je wifi zagusen, dok istog trenutka na windowsu radi savrseno a i sad uopce ne prikazuje mrezne konekcije. probao sam u postavkama ali neuspjesno. napominjem dok sam imao D linkovu PCI wifi radilo je savrseno :sokiran
You are trapped in a maze of screens and ssh sessions all alike.
It is dark, and you are likely to log off the wrong account.
Postovi: 53
Postovi: 53
Pridružen/a: 23 stu 2011, 22:29
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Spol: M
OS: Linux\Gnome 3
Probat naći drajvere?
I ja sam kupio novi wifi stick ali sam se vratio na D-Link. Doduše nisam ni pokušavao zezati se sa drajverima jer nisam imao vremena...
Like some other animals, the gecko can perform a neat trick when threatened by a predator: it can amputate its own tail. The dropped tail serves to distract the predator, and by losing it, the lizard can run faster.
Avatar
Moderator
Postovi: 4366
Moderator
Postovi: 4366
Pridružen/a: 28 sij 2009, 18:46
Podijelio/la zahvalu: 86 puta
Primio/la zahvalu: 148 puta
Spol: M
OS: openSUSE Leap KDE
Tako sam i mislio, ali malo mi cudno kako to da ga linux nade i ja sam se mogao spojiti na net samo sto je uzasno sporo bilo. Probat cu nove drajvere staviti. Jedino mislim da nema veze sto sluzbeni rt drajveri su za linux kernel 2.6.xx. I da da vas pitao od drajvera instalirati te sluzbene ili compat-wireless-3.2.5? I da li ce mozda pomoci ako "bacim" novi kernel?
You are trapped in a maze of screens and ssh sessions all alike.
It is dark, and you are likely to log off the wrong account.
Postovi: 53
Postovi: 53
Pridružen/a: 23 stu 2011, 22:29
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Spol: M
OS: Linux\Gnome 3
Evo tek sam sad stigao instalirati drajvere ali opet ista stvar ( u pitanju su compat-wireless-3.2.5). Probat cu sa sluzbenima i na kraju staviti novi Kernel. Samo jedno pitanje. Da li ima veze postavke tx rate i treshold u wireless-u? (postavke snage i jacine odašiljanja i sl?) Nesto sam nacuo da bi to moglo biti krivac?
You are trapped in a maze of screens and ssh sessions all alike.
It is dark, and you are likely to log off the wrong account.
Postovi: 53
Postovi: 53
Pridružen/a: 23 stu 2011, 22:29
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Spol: M
OS: Linux\Gnome 3
Neznam koju distru imaš, ali sam na više distri i više računala imala situaciju da noviji kernel jednostavno nije radio kako spada. Internet je bio spor do neiskoristivosti. Pogledaj da to nije tvoj slučaj:
npr.
https://bugs.launchpad.net/ubuntu/+sour ... bug/433972
Avatar
Site Admin
Postovi: 2074
Site Admin
Postovi: 2074
Pridružen/a: 07 pro 2007, 16:30
Lokacija: Zagreb
Podijelio/la zahvalu: 174 puta
Primio/la zahvalu: 278 puta
Spol: Ž
OS: ubuntu 12.04
Open SUSE 12.1 stavio i kernel 3.2.11 ali opet isto. Sad sam zbunjen, šokiran
You are trapped in a maze of screens and ssh sessions all alike.
It is dark, and you are likely to log off the wrong account.
Postovi: 53
Postovi: 53
Pridružen/a: 23 stu 2011, 22:29
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Spol: M
OS: Linux\Gnome 3
Do sada sto sam uspjeo riješiti a je to da ipv6 gusi mrezu do kraja. Iskljucenjem nje i u firefoxu sam riješio donekle problem, ali zypper ne funkcionira, to jest koristi i dalje ipv 6 koji je iskljucen a ne ipv 4. Citao sa nesto o tome da je to u biti bug.... Sve na kraju izgleda da cu morati zamjeniti wifi: Sa proslim wi fi -jem nisam imao nikakvih problema....
You are trapped in a maze of screens and ssh sessions all alike.
It is dark, and you are likely to log off the wrong account.
Postovi: 53
Postovi: 53
Pridružen/a: 23 stu 2011, 22:29
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Spol: M
OS: Linux\Gnome 3
evo ovako pošto vidim da je već bilo problema sa navedenim wirelles donglom, pa neću otvarat novu temu...

novi sam u linuxu i nekužim dosta toga, moj problem je sljedeći
imam Airllive wl-1700 usb adapter za kojeg sam našao drivere i za linux i to sa službene njihove stranice ali sad ga neznam instalirat

naime kod pokretanja LinuxMint 12 sa CD wirelles je radio bez greške ali nakon instalacije malo radi malo ne radi i nekad moram i 2-3 puta restartat komp, najčešće se problem dogodi ako se odlogiram ili odem u standby

ako mi možete dati uputstva kako instalirati drivere, bio bih jako zahvalan
Postovi: 3
Postovi: 3
Pridružen/a: 11 tra 2012, 11:20
Lokacija: Sisak
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Spol: M
OS: LinuxMint 12
Za početak, da li je riječ o Mintu ili openSUSE-u?
Like some other animals, the gecko can perform a neat trick when threatened by a predator: it can amputate its own tail. The dropped tail serves to distract the predator, and by losing it, the lizard can run faster.
Avatar
Moderator
Postovi: 4366
Moderator
Postovi: 4366
Pridružen/a: 28 sij 2009, 18:46
Podijelio/la zahvalu: 86 puta
Primio/la zahvalu: 148 puta
Spol: M
OS: openSUSE Leap KDE
obojici
Kod: Označi sve
# iwconfig wlan0 rate 5.5M fixed

https://wiki.archlinux.org/index.php/Rt ... mes_out.3F

@greenhorn i ostatak ekipe
netrebaju ti drajveri.
I'm a Paladin with 18 charisma and 97 hit points. I can use my helm of disintegration and do one D4 damage as my half-elf mage wields his plus-five holy avenger.
Avatar
Postovi: 1410
Postovi: 1410
Pridružen/a: 31 sij 2009, 23:37
Lokacija: rijeka
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
OS: arch | 7

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 5 gostiju.