Sada je: 13 svi 2024, 23:36.
Diskusije usko vezane uz SUSE i openSUSE distribucije.

Moderator/ica: Moderatori/ce

Grof je napisao/la:Ekipa au Novellu je riješila probleme sa nvidiom i compizom... sada to lijepo radi. Neka prođe još neko vrijeme, pa se možda prebacim na OpenSusue 11.
Zaista ima brži i bolji odaziv od Ubuntua....


A da ne spominjem YaST :)
No naso sam mu manu....ubuntu ima puno bolje igrice u repo, ovaj ima malo...mislim...nema supertuxkart...kako moze ne imati supertuxkart ?!
:)
Be the change you want to see in the world! Dalai Lama.
Avatar
Postovi: 934
Postovi: 934
Pridružen/a: 04 pro 2007, 21:59
Lokacija: jastrebarsko
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Spol: M
OS: OpenSUSE 11.2, KDE 4.4.3
Ima li neko 64bit suse 11 da mi kaze kako radi ?
I jel zezaju 32bit aplikacije ako se zele instalirati ?
Be the change you want to see in the world! Dalai Lama.
Avatar
Postovi: 934
Postovi: 934
Pridružen/a: 04 pro 2007, 21:59
Lokacija: jastrebarsko
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Spol: M
OS: OpenSUSE 11.2, KDE 4.4.3
Ja kolega koristim x64 Suse 11.0 i prilicno lijepo radi,nisam imao problema oko nemogucnosti instalacije x86 app.
@ Doki
Nisam neko vrijeme bio online pa sada javljam probao sam ono sto si mi rekao u vezi Copy/Paste privilegija,usao u "super user mode" medjutim ni tada mi neda da pejstujem,znaci ja svuda mogu kopirati ali paste one zatamljeno!!! Kada kliknem na "super user mode" otvara mi se root folder u kojem recimo nema svih onih app i fajlova koje imam na desktopu,ne vidi nista.Napravim neki text fajl i probam ga copy/paste - nece!
Ima li neko resenje za ovo ? A da ne govorimo o nemogucnosti prenosa fajlova/foldera sa drugih diskova na suse,sto recimo kod Ubuntua ide bez problema...
Jos jedan problem primjecujem kod Suse 11.0 a koji nije postojao kod verzije 10.3 a to je net veza.Znaci na 10.3 sam je bez problema konfigurisao u Yast-u/Network i startovala se automatski pri podizanju sistema a sada nece da radi kada je tu konfigurisem,javlja "error" a hoce rucno preko manuelnog podesivaca iz toolbar-a,ali ne i automatski pri startu sistema vec svaki put kada se podigne moram rucno da aktiviram profil iako cekiram "autoconnect",pa mi je to cudno kao da je propust ?
Pozdrav.
Postovi: 67
Postovi: 67
Pridružen/a: 15 tra 2008, 00:09
Lokacija: kosmopolit
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
OS: Suse&Ubuntu,Vista,Xp
Zašto mi u OpenSusetu 11 loše scrolla u firefoxu sa mouse wheelom?? a ista stvar radi odlično u ubuntuu
Avatar
Site Admin
Postovi: 9954
Site Admin
Postovi: 9954
Pridružen/a: 04 pro 2007, 08:00
Lokacija: Zagreb
Podijelio/la zahvalu: 155 puta
Primio/la zahvalu: 256 puta
Možda je zbog smooth scrolla, iako bi to trebalo biti ok.
Avatar
Site Admin
Postovi: 1119
Site Admin
Postovi: 1119
Pridružen/a: 11 pro 2007, 23:33
Lokacija: San Francisco
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 3 puta
Spol: M
OS: Archlinux
Jel ima neko odgovor na 2 pitanja koja sam 2 posta iznad postavio,da ih ne ponavljam....?
I jos nesto,ne mogu nikako da unrarujem rar paket.Ark ne moze a preko yasta sam nasao 2 programa rar i unrar koje sam instalirao ali jednostavno ih nema u app niti ih nalazi glavni search,vjerovatno nece da rade na x64 Suse-u...ima li neko resenje za ovo,sa nekim drugim programom ili eventualno verziju ovih programa za x64 os.
I jedno "smijesno" pitanje...igrao sam se sa toolbar-om i klinu "remove this..." i izgubio ikonicu racunara tako i kompletan desni donji dio toolbar-a mi je otisao u lijevi,tj spojio se sa njim...Kako da se vrati kako je sve bilo? :D


p.s
Evo sad jos vidim da nemam funkicju toolbar-a,kada minimiziram browser nema ga u toolbar-(nestane,takva je situacija sa bilo kojim prozorom)...molim pomoc oko ovoga da vratim na difaultni izgled.
Takodje bih pitao sta je sa standardnim opcijama pri stiskanju desnog klika misa na neku ikonicu desktopa,vidim da je to izmijenjeno radikalno na suse-u 11.0,kako se moze modifikovati iili postaviti na standardan izgled.

Unaprijed hvala na svim odgovorima.
Postovi: 67
Postovi: 67
Pridružen/a: 15 tra 2008, 00:09
Lokacija: kosmopolit
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
OS: Suse&Ubuntu,Vista,Xp
Jaooo ljudi sve sam izgleda sprcko...Pokusavajuci da rijesim probleme iz posta iznad isao sam u "configure desktop" i nakon vracanja jedne stavke na "deafaults" ekran mi je odjednom postao i ostao siv a ni restart ne pomaze,dakle nepostoji nista,imam mis na ekranu drugo nista...ima li resenja ili se mora reinstalirati?
Postovi: 67
Postovi: 67
Pridružen/a: 15 tra 2008, 00:09
Lokacija: kosmopolit
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
OS: Suse&Ubuntu,Vista,Xp
Ima riješenje, pritisni crtl+alt+f1 te se logiraj u terminal.
Kod: Označi sve
su
dpkg-reconfigure xserver-xorg
Avatar
Site Admin
Postovi: 1119
Site Admin
Postovi: 1119
Pridružen/a: 11 pro 2007, 23:33
Lokacija: San Francisco
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 3 puta
Spol: M
OS: Archlinux
Sokac je napisao/la:Ima riješenje, pritisni crtl+alt+f1 te se logiraj u terminal.
Kod: Označi sve
su
dpkg-reconfigure xserver-xorg


Ne prihvata ovu komandu, javlja da je nepostojeca.
Postovi: 67
Postovi: 67
Pridružen/a: 15 tra 2008, 00:09
Lokacija: kosmopolit
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
OS: Suse&Ubuntu,Vista,Xp
Naravno da je nepostojeća. dpkg je package manager iz Debiana a ne RedHat-a. OpenSuse nema veze sa Debian distrom, nego sa RedHatom...
Avatar
Site Admin
Postovi: 9954
Site Admin
Postovi: 9954
Pridružen/a: 04 pro 2007, 08:00
Lokacija: Zagreb
Podijelio/la zahvalu: 155 puta
Primio/la zahvalu: 256 puta

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 5 gostiju.