Diskusije usko vezane uz Ubuntu i srodne distribucije (Kubuntu, Xubuntu, Lubuntu, LinuxMint...)
Odgovori

Recording problem

11 pro 2007, 23:47

Eh... Novi sam na forumu, pa bih se ovdje mogao vrlo kratko predstaviti:
Iz Vinkovaca sam, inače srednjoškolac; 3 razred. Znam dobro programirati u C te PHP ( & JS, xhtml, css); nešt malo slabije perl - učim... te u zadnje vrijeme python ( prelagan je da ga skužim haha ). Inače programer na mnogim stranicama, npr blogeri.hr, invest.hr, citrus-dizajn.com itd... Korisnik sam Ubuntu-a, verzija 7.10. Inače slušam metal i sviram bass-gitaru.

Problem je slijedeći:
ulaz za mikrofon i u line-in mi ne radi. U alsamixeru sve mi je pojačano, probao sam reinstalirati alsa drivere - sve ostalo po starom. Koristim nForce chipset 430 MCP - HD Audio. Output mi radi perfektno.
Tražio sam odgovore na ubuntuforums.org, ali nisam uspio naći ništa pametno.

Re: Recording problem

12 pro 2007, 11:01

Imao am takav problem na OpenSuSe 10.3, ali nikad nisam uspio to rješiti. KAd sam se prebacio na kubuntu, sve je proradilo.

Ne znam što da ti predložim ?!

Jesi probao neku drugu distru?, jesi probao iz par programa, jesi pregledao postavke u audiomixeru, da nije tamo nešto mute. Meni je bilo po defaultu mute...

eto, ne znam što bih ti više rekao...

Re: Recording problem

12 pro 2007, 11:12

Možda Ubuntu Studio... on je prepravljen za rad sa zvukom/slikama/videom.
Ili probaj PulseAudio, defaultno dolazi u Fedori 8.

Re: Recording problem

12 pro 2007, 16:55

Ništa nije mute; sad sam opet sve provjerio i ništa.

Glede druge distre, nisam testirao niti ću prelaziti na drugu.
Koristio sam ubuntu 6.10, ali ne sjećam se kakvo je tamo stanje bilo. ulaz je ispravan, tako da otpada hardwareska greška.

A dobro, čekat ćemo novu verziju Ubuntua ili neku tu i tamo googlat, možda bude neka solucija. mogu živit i bez ulaza ( tu je notebook ako je kriza :D ).
Odgovori