Sada je: 19 tra 2024, 08:10.
Diskusije usko vezane uz Ubuntu i srodne distribucije (Kubuntu, Xubuntu, Lubuntu, LinuxMint...)

Moderator/ica: Moderatori/ce

Ako znaš. gde i kako da se okači izvorni kod, evo objasni, vrlo rado ću to da učinim. Eto ja to ne znam i nigde ni ne mogu da nađem uputstvo koje bi bilo ok a da mi ceo taj proces ne oduzima previše vremena.
Postoji ISO fajl koji je slobodan za preuzimanje.
Postovi: 348
Postovi: 348
Pridružen/a: 20 vel 2014, 10:00
Podijelio/la zahvalu: 3 puta
Primio/la zahvalu: 10 puta
Spol: M
OS: EQuilibrium
ISO file nema baš puno veze s izvornim kodom, imaš i ISO fileove Windowsa :)

Najbolje bi ti bilo razdvojiti svaki "dio" na kojem radiš u poseban projekt i napraviti github repozitorij za svaki od njih jer ono što ne mijenjaš nije tolikim dijelom tvoja briga (osim u praćenju licencnih odredbi)

Dakle, ako si radio na temi za KDE, otvoriš repozitorij equilibrium-kde-theme i tamo staviš svoj kod. Možeš preko weba, možeš preko git klijenta.

https://guides.github.com/activities/hello-world/
Avatar
Site Admin
Postovi: 4639
Site Admin
Postovi: 4639
Pridružen/a: 07 ožu 2009, 17:00
Podijelio/la zahvalu: 101 puta
Primio/la zahvalu: 209 puta
Spol: M
OS: fedora 34
Pa te stvari ima na netu. Na Githubu. Zato i kažem, da postoji, samo je raštrkano po internetu. Jel misliš nešto poput ovoga?
https://github.com/equilibriumX
Postovi: 348
Postovi: 348
Pridružen/a: 20 vel 2014, 10:00
Podijelio/la zahvalu: 3 puta
Primio/la zahvalu: 10 puta
Spol: M
OS: EQuilibrium
E, da. Ako je neko zainteresovan, može da se kupi USB Flash sa EQuilibriumom.
http://equilibriumos.com/Download/Shop

Postovi: 348
Postovi: 348
Pridružen/a: 20 vel 2014, 10:00
Podijelio/la zahvalu: 3 puta
Primio/la zahvalu: 10 puta
Spol: M
OS: EQuilibrium
Lijepo upakovano, super izgleda. Samo pazi da te ljudi ne vijaju kasnije radi tog generičkog USB štapića.
Imam jedan takav isti dizajn kao kartica, kupljen u tiskari za neku reklamu za EU projekte, lijepo ga obojali, 16GB. Ali kvari podatke, tako da nije pouzdan niti upotrebljiv.
Također sam probao još jedan generički bez imena proizvođača, i taj je radio odlično tjedan dana i nakon dobrog rada je zamro.
Dok markirani USBi kod mene rade i savijeni godina.
Dobro ih testiraj da ne bi ispao prevarant. Sretno.
Tko živi u nadi umire u gov....
Avatar
Postovi: 794
Postovi: 794
Pridružen/a: 20 pro 2015, 15:51
Podijelio/la zahvalu: 163 puta
Primio/la zahvalu: 46 puta
Spol: M
OS: Dual Ubuntu 20.04 i win10
Za sad evo već više od mesec dana, nikakav problem. Dva komada koje ja koristim i koji su stalno u opticaju nisam primetio nikakve probleme.
Inače od istog dobavljača smo uzeli (firma) pre nekih godinu dana radi nekog promotivnog materijala i podaci su još uvek ok.

Kako misliš kvari podatke?
Evo ja do sad se nisam susreo nikad s tim problemom. Iskreno da ti kažem pomalo sam i u čudu. Jesi li siguran da nije neki problem na tvoj računaru? Npr znam da kod jedne moje poznanice dosta USB Flasheva neće da radi, dok ti isti USB flashevi dalje rade bez problema.
Postovi: 348
Postovi: 348
Pridružen/a: 20 vel 2014, 10:00
Podijelio/la zahvalu: 3 puta
Primio/la zahvalu: 10 puta
Spol: M
OS: EQuilibrium
Na štapić sam zalijepio glazbu, uštekam u auto. Slušao jedno vrijeme kako treba i na jednom neke pjesme krenu preskakati, ili su polovične i vremenom sve lošije radi (ponovio sam postupak još jednom format i copy i ista stvar). A napravim to sa Transcend ili Adata USB i nema godinama problema.
Također još jedan generički USB je pobudalio, ali taj se više ne može niti formatirati.
Dok ovaj (kao i tvoj u dizajnu kartice odrađuje posao još uvijek, ali kod mene nepouzdano). Ne znam točno u čemu je problem ali mi ukazuje na ne kvalitet, ako dobro radi markirano a generic ne.
Tko živi u nadi umire u gov....
Avatar
Postovi: 794
Postovi: 794
Pridružen/a: 20 pro 2015, 15:51
Podijelio/la zahvalu: 163 puta
Primio/la zahvalu: 46 puta
Spol: M
OS: Dual Ubuntu 20.04 i win10
slika
Tko živi u nadi umire u gov....
Avatar
Postovi: 794
Postovi: 794
Pridružen/a: 20 pro 2015, 15:51
Podijelio/la zahvalu: 163 puta
Primio/la zahvalu: 46 puta
Spol: M
OS: Dual Ubuntu 20.04 i win10
Ne znam šta da ti kažem. Eto sad si me pomalo i zabrinuo. Jer je reč o znatno većem projektu od par komada.

Nego drugo, nisam i dalje dobio odgovor vezano za izvorni kod? Jel to ono što ima vezano za EQuilibrium na GitHubu ili treba nešto još pride?
https://github.com/equilibriumX
Postovi: 348
Postovi: 348
Pridružen/a: 20 vel 2014, 10:00
Podijelio/la zahvalu: 3 puta
Primio/la zahvalu: 10 puta
Spol: M
OS: EQuilibrium
Pa ako je to sav kod, onda je to to.
Avatar
Site Admin
Postovi: 4639
Site Admin
Postovi: 4639
Pridružen/a: 07 ožu 2009, 17:00
Podijelio/la zahvalu: 101 puta
Primio/la zahvalu: 209 puta
Spol: M
OS: fedora 34

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 11 gostiju.