Sada je: 27 tra 2024, 13:32.
Diskusije usko vezane uz Ubuntu i srodne distribucije (Kubuntu, Xubuntu, Lubuntu, LinuxMint...)

Moderator/ica: Moderatori/ce

Postaje mi neugodno što vas gnjavim sa svojim problemima pface :-D
Događa se da mi TV kojeg koristim kao monitor smrzne sliku, koja ostane smrznuta ali pokazivač miša radi normalno na ekranu. Isključio sam gašenje ekrana tj. "čuvara zaslona", pošto sam sumnjao da mi stvara problem kada se ugasi TV nakon naređenog vremena. Ali i dalje se događa da kada nisam za računalom smrzne zaslon. I kada svjetlinu ekrana pojačam ekran titra, što mi se prije nije događalo. A titra mi također i na windowsu 7.
VGA kabel je noviji, tu nije problem. Ubuntu je instaliran na ovom TV-u, ali Windows sam instalirao na starom monitoru kojeg sam zamjenio s novijim TV-om. Da li je možda tu problem, trebam li napraviti nekakvu "kalibraciju" na windowsu ili? TV je philips full HD.
Zadnja izmjena: Jeremija; 26 vel 2017, 08:56; ukupno mijenjano 1 put/a.
Tko živi u nadi umire u gov....
Avatar
Postovi: 794
Postovi: 794
Pridružen/a: 20 pro 2015, 15:51
Podijelio/la zahvalu: 163 puta
Primio/la zahvalu: 46 puta
Spol: M
OS: Dual Ubuntu 20.04 i win10
Zanemarite prvi post. Otkrio sam u čemu je problem. Imam dva VGA ulaza na matičnu ploču, drugi ulaz VGA je ispravan, ali glavni ulaz mi je očito oštećen, (slika se crveni, titra). Znači nije do kabela, niti monitora, sigurno je problem taj VGA ulaz.

E sada me zanima da li je od vas iskusnih netko imao sličan problem, i šta mislite da li da zanemarim kvar ili da nosim računalo na popravak, mislite li da to može ošteti matičnu ploču?
Tko živi u nadi umire u gov....
Avatar
Postovi: 794
Postovi: 794
Pridružen/a: 20 pro 2015, 15:51
Podijelio/la zahvalu: 163 puta
Primio/la zahvalu: 46 puta
Spol: M
OS: Dual Ubuntu 20.04 i win10
Ako ti je pod garancijom ja bi definitivno odveo na poporavak.
Es gibt keinen Gott, kein Universum, keine menschliche Rasse, kein irdisches Leben, keinen Himmel, keine Hölle. Es ist alles ein Traum - ein grotesker und dummer Traum. Nichts existiert außer dir. Und du bist nur ein Gedanke - ein vagabundierender Gedanke, ein nutzloser Gedanke, ein heimatloser Gedanke, der verloren in der leeren Ewigkeit wandelt!
Avatar
Moderator
Postovi: 10322
Moderator
Postovi: 10322
Pridružen/a: 07 pro 2007, 18:07
Podijelio/la zahvalu: 181 puta
Primio/la zahvalu: 313 puta
Spol: Y
OS: utuntu 19.10
Jeremija je napisao/la:E sada me zanima da li je od vas iskusnih netko imao sličan problem, i šta mislite da li da zanemarim kvar ili da nosim računalo na popravak, mislite li da to može ošteti matičnu ploču?

Ako nije pod garancijom, neće ti je zamijeniti. Onda se više isplati nabaviti neku jeftiniju grafu. Nešto kao:
http://www.nabava.net/graficke-kartice_ ... 6__1835441
ili
http://www.nabava.net/graficke-kartice_ ... 3__2815401
"Hodor bre foobar"
Avatar
Postovi: 1907
Postovi: 1907
Pridružen/a: 16 tra 2011, 08:34
Lokacija: i grupa Film
Podijelio/la zahvalu: 45 puta
Primio/la zahvalu: 342 puta
Spol: M
OS: Mint 10 LXDE itd...
Ma nije pod garancijom već dugu, :) davno je bila 2009.
Ja to ne bih dirao ako se kvar neće širiti, ali ako mislite da može nešto oštetiti?
Problem je više financijski nego lijenost, i ne bih sada još ulagao u staro računalo, kada je pri kraju radnog vijeka.
Ali reko možda je netko od vas imao sličan problem, pa ako je u pitanju neki zahvat tipa, zalemiti žicu u VGA ulazu, odneo bih računalo na popravak.
Tko živi u nadi umire u gov....
Avatar
Postovi: 794
Postovi: 794
Pridružen/a: 20 pro 2015, 15:51
Podijelio/la zahvalu: 163 puta
Primio/la zahvalu: 46 puta
Spol: M
OS: Dual Ubuntu 20.04 i win10

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 6 gostiju.