Sada je: 13 svi 2024, 20:06.
Diskusije usko vezane uz Ubuntu i srodne distribucije (Kubuntu, Xubuntu, Lubuntu, LinuxMint...)

Moderator/ica: Moderatori/ce

Dedoimedo očaran novim kubuntom a još više kde-om

http://www.dedoimedo.com/computers/kubuntu-zesty.html
Avatar
Postovi: 397
Postovi: 397
Pridružen/a: 06 tra 2017, 18:40
Podijelio/la zahvalu: 84 puta
Primio/la zahvalu: 39 puta
Spol: M
OS: Manjaro KDE
Znamo mi to odavno ;) Ja jedino imam još problema u 17.04 s tim systemd-resolved paketom. Kad nestane interneta onda moram 'sudo service systemd-resolved restart' i onda radi neko vrijeme. I naravno ona 'bugčina' koju sam prijavio, za 'move' podataka na ntfs particiju kojoj je root vlasnik bug #364039 https://bugs.kde.org/show_bug.cgi?id=364039

Nedanvno sam otkrio još jedan bug. Icon-only task manager ne može mi 'pinat' ikonu od TeamViewera
https://bugs.kde.org/show_bug.cgi?id=379233

Još jedan 'bugić' je na network-manager appletu kad je spojen na wifi ne crta mi se graf brzine veze.
https://bugs.kde.org/show_bug.cgi?id=356841

I tako, svakim danom sve više napredujemo ;)
Postovi: 286
Postovi: 286
Pridružen/a: 05 stu 2008, 14:40
Podijelio/la zahvalu: 38 puta
Primio/la zahvalu: 32 puta
hrvooje je napisao/la:I tako, svakim danom sve više napredujemo ;)


...u svakom pogledu.
Es gibt keinen Gott, kein Universum, keine menschliche Rasse, kein irdisches Leben, keinen Himmel, keine Hölle. Es ist alles ein Traum - ein grotesker und dummer Traum. Nichts existiert außer dir. Und du bist nur ein Gedanke - ein vagabundierender Gedanke, ein nutzloser Gedanke, ein heimatloser Gedanke, der verloren in der leeren Ewigkeit wandelt!
Avatar
Moderator
Postovi: 10322
Moderator
Postovi: 10322
Pridružen/a: 07 pro 2007, 18:07
Podijelio/la zahvalu: 181 puta
Primio/la zahvalu: 313 puta
Spol: Y
OS: utuntu 19.10
Znači, kubuntu, akonadi se ne želi pokrenuti. Sada se pitate zašto želim akonadi? E, to želim jer koristim kalarm i htio sam probati kmail, a oni zahtijevaju akonadi. Greška je naravno "ne može se pokrenuti". Zašto je tome tako je dosta nejasno, ali je problem u tome što se interni mysql nije htio pokrenuti (da, akonadi podigne čitavi mysql server 5.7) i to zato jer je imao ovo uključeno: innodb_additional_mem_pool_size=1M što je deprecated of verzije mysql-a 5.6, što čak i piše u komentaru iznad. Debugiranje ovako nečega bi mnogima bilo dosta zajebano.
Es gibt keinen Gott, kein Universum, keine menschliche Rasse, kein irdisches Leben, keinen Himmel, keine Hölle. Es ist alles ein Traum - ein grotesker und dummer Traum. Nichts existiert außer dir. Und du bist nur ein Gedanke - ein vagabundierender Gedanke, ein nutzloser Gedanke, ein heimatloser Gedanke, der verloren in der leeren Ewigkeit wandelt!
Avatar
Moderator
Postovi: 10322
Moderator
Postovi: 10322
Pridružen/a: 07 pro 2007, 18:07
Podijelio/la zahvalu: 181 puta
Primio/la zahvalu: 313 puta
Spol: Y
OS: utuntu 19.10
Kod mene radi. Moguće da ti se desila greška prilikom instaliranja. Ja sam tako imao grešku na 16.10 . Isto nije radio na jednom računaru.
Postovi: 348
Postovi: 348
Pridružen/a: 20 vel 2014, 10:00
Podijelio/la zahvalu: 3 puta
Primio/la zahvalu: 10 puta
Spol: M
OS: EQuilibrium
Radi i kod mene sada od kada sam popravio. Nego, skužio sam nešto još radikalno gluplje. restart lightdm-a ubije sve korisničke sesije posvuda i bilo što od korisnika. Uništio mi je i stvari u screen-u i sshfs mount pointove. Očito je namjerno to tako napravljeno, ali to je glupost par excellance. Osoba koja je ovo smislila treba biti zatučena pajserom.
Es gibt keinen Gott, kein Universum, keine menschliche Rasse, kein irdisches Leben, keinen Himmel, keine Hölle. Es ist alles ein Traum - ein grotesker und dummer Traum. Nichts existiert außer dir. Und du bist nur ein Gedanke - ein vagabundierender Gedanke, ein nutzloser Gedanke, ein heimatloser Gedanke, der verloren in der leeren Ewigkeit wandelt!
Avatar
Moderator
Postovi: 10322
Moderator
Postovi: 10322
Pridružen/a: 07 pro 2007, 18:07
Podijelio/la zahvalu: 181 puta
Primio/la zahvalu: 313 puta
Spol: Y
OS: utuntu 19.10
shrike je napisao/la:Radi i kod mene sada od kada sam popravio. Nego, skužio sam nešto još radikalno gluplje. restart lightdm-a ubije sve korisničke sesije posvuda i bilo što od korisnika. Uništio mi je i stvari u screen-u i sshfs mount pointove. Očito je namjerno to tako napravljeno, ali to je glupost par excellance. Osoba koja je ovo smislila treba biti zatučena pajserom.


Ti si instalirao kubuntu-desktop? Nisi prebacio na SDDM? :-D
Avatar
Postovi: 2806
Postovi: 2806
Pridružen/a: 23 ruj 2013, 21:19
Podijelio/la zahvalu: 41 puta
Primio/la zahvalu: 177 puta
Spol: M
OS: Ubuntu 18.04 LTS
da, instaliran je kubuntu-desktop i nema sddm. svejedno ne vidim zašto u 2.99PM bi mi ubio sve screen sesije i sshfs mount pointove zbog lightdm restarta?!
Es gibt keinen Gott, kein Universum, keine menschliche Rasse, kein irdisches Leben, keinen Himmel, keine Hölle. Es ist alles ein Traum - ein grotesker und dummer Traum. Nichts existiert außer dir. Und du bist nur ein Gedanke - ein vagabundierender Gedanke, ein nutzloser Gedanke, ein heimatloser Gedanke, der verloren in der leeren Ewigkeit wandelt!
Avatar
Moderator
Postovi: 10322
Moderator
Postovi: 10322
Pridružen/a: 07 pro 2007, 18:07
Podijelio/la zahvalu: 181 puta
Primio/la zahvalu: 313 puta
Spol: Y
OS: utuntu 19.10
Relativno sam uvjeren da se sustav trenutno kompletno raspao (ne mogu se uopće logirati u normalnu grafiku) tako da zaključujem da je kubuintu-desktop na ubuntu 17.04 .... jedno od najgorih smeća linuxa koje sam doživio. Od kada ga imam rekord uptima je 2 dana jer postoji kernel bug koji ga cca nakon 48 sati +/- 5 sati smrzne i mora se rebootat. Drugi kerneli pomažu malo oko stabilnosti ali sjebu druge stvari. probat ću sa 16.x verzijom ubuntua.

EDIT:
Mislio sam da debian desktop ima mušice, ali to je mila majka u usporedbi sa kubuntu-desktop. I to ne malo nego puno.
Es gibt keinen Gott, kein Universum, keine menschliche Rasse, kein irdisches Leben, keinen Himmel, keine Hölle. Es ist alles ein Traum - ein grotesker und dummer Traum. Nichts existiert außer dir. Und du bist nur ein Gedanke - ein vagabundierender Gedanke, ein nutzloser Gedanke, ein heimatloser Gedanke, der verloren in der leeren Ewigkeit wandelt!
Avatar
Moderator
Postovi: 10322
Moderator
Postovi: 10322
Pridružen/a: 07 pro 2007, 18:07
Podijelio/la zahvalu: 181 puta
Primio/la zahvalu: 313 puta
Spol: Y
OS: utuntu 19.10
shrike je napisao/la:Relativno sam uvjeren da se sustav trenutno kompletno raspao (ne mogu se uopće logirati u normalnu grafiku) tako da zaključujem da je kubuintu-desktop na ubuntu 17.04 .... jedno od najgorih smeća linuxa koje sam doživio. Od kada ga imam rekord uptima je 2 dana jer postoji kernel bug koji ga cca nakon 48 sati +/- 5 sati smrzne i mora se rebootat. Drugi kerneli pomažu malo oko stabilnosti ali sjebu druge stvari. probat ću sa 16.x verzijom ubuntua.

EDIT:
Mislio sam da debian desktop ima mušice, ali to je mila majka u usporedbi sa kubuntu-desktop. I to ne malo nego puno.


Ti desktop paketi sa vlastitim konfiguracijama kao što je kubuntu-desktop znaju biti problem naknadno instalirani, da si instalirao samo Plasmu bez Kubuntu konfiguracija bi vjerojatno imao manje problema, Ubuntu sa Unityjem ima dosta svojih postavki koje se ne slažu najbolje sa tim dodatnim all in one desktop paketima. Ovo za kernele je zanimljivo, ja nemam problema sa 4.10 kernelom na Ubuntuu/Manjaru/Arch Linuxu, a imam isto Nvidia grafičku, tko zna do čega je. Nisam probao puštati toliko dugo jer ja gasim svoj laptop, ali u običnom radu nisam vidio nikakve probleme. Probaj LTS, ali nemoj dodavati all in one desktop pakete poslije :hihi Nedavno sam instalirao Manjaro Gnome na jednu od particija i onda sam poželio KDE, ali baš radi ovakvih situacija nisam instalirao Manjaro KDE pakete koji sadržavaju custom Manjaro tweakove nego sam instalirao izravno Plasma i KDE-Applications pakete i za sada nemam nikakvih problema.
Avatar
Postovi: 2806
Postovi: 2806
Pridružen/a: 23 ruj 2013, 21:19
Podijelio/la zahvalu: 41 puta
Primio/la zahvalu: 177 puta
Spol: M
OS: Ubuntu 18.04 LTS

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 5 gostiju.