Sada je: 27 tra 2024, 08:59.
Diskusije usko vezane uz Ubuntu i srodne distribucije (Kubuntu, Xubuntu, Lubuntu, LinuxMint...)

Moderator/ica: Moderatori/ce

Nakon nemjerljivo kratkog vremena provedenog guglajući, na ovoj stranici piše :

To boot Linux Mint 17 on non-PAE CPUs, please append "forcepae" to your boot arguments. At the boot menu of the live DVD/USB, press Tab to edit the boot arguments and add "forcepae" at the end of the line.
:kava
Nema veće religije od istine!
Avatar
Postovi: 2209
Postovi: 2209
Pridružen/a: 05 tra 2008, 22:38
Lokacija: Zadar
Podijelio/la zahvalu: 32 puta
Primio/la zahvalu: 96 puta
Spol: M
OS: OpenSuse
dupin je napisao/la:Nakon nemjerljivo kratkog vremena provedenog guglajući, na ovoj stranici piše :

To boot Linux Mint 17 on non-PAE CPUs, please append "forcepae" to your boot arguments. At the boot menu of the live DVD/USB, press Tab to edit the boot arguments and add "forcepae" at the end of the line.
:kava

Skidam kapu do podruma!!
Sad idem probat.
Nadam se da nebu sve crklo ili barem pozar izbio.
Javim rezultat uradka !
Postovi: 29
Postovi: 29
Pridružen/a: 12 tra 2013, 10:41
Podijelio/la zahvalu: 2 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Spol: M
OS: Xubuntu 12.4.2
Da ali nemam opciju add forcepae.Idem kopat dalje :)
Postovi: 29
Postovi: 29
Pridružen/a: 12 tra 2013, 10:41
Podijelio/la zahvalu: 2 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Spol: M
OS: Xubuntu 12.4.2
@Dajzixl
Moguće rješenje ti piše na sliku koju si postavio ...
Jeste da je na eng ali tu ti je napisano šta da dodaš: forcepae a to dodaješ kao i druge parametre poput nomodeset, acpi=off i td...
Kod Ubunta je to malo lakše, dostupna ti je opcija kad pritisneš F6 ili nzm sad koju tipku (piše tamo), ali ni ovdje nije toliko teško.

1. Ubaci DVD Mint-a i ne čekaj da se automatski boot-a nego pritisni neku strelicu da dobiješ izbornik: Start Linux Mint,...;
2. Pritisni tipku TAB na ovu prvu opciju Start Linux Mint;
3. Trebao bi da dobiješ ovakve slike (zanemari što je ovdje u pitanju Ubuntu i acpi=off - isti takav je postupak za ostale parametre) link;
4. Prateći ove slike (tamo stoji kako unijeti acpi=off) ti trebaš tako isto uraditi za forcepae (znači kako tamo stoji acpi=off ti staviš forcepae - nemoj unositi acpi=off) i tu ti nema miša već tastaturom upravljaj i unose tekst;
5. Kad uneseš forcepae pročitaj na dno šta ti piše kako da izađeš tj. da se sustav boot-a (Ctrl + X) i sačekaj hoće li se novi Mint podignuti;
6. Sretno!
Avatar
Postovi: 1799
Postovi: 1799
Pridružen/a: 15 sij 2014, 09:37
Lokacija: Zaljev svetaca
Podijelio/la zahvalu: 69 puta
Primio/la zahvalu: 177 puta
Spol:
OS: Leap 15.1 / Hera 5.1
Kad podigneš CD/DVD-a pritisni Tab i onda na kraju linije dodaj forcepae. Evo i slike

slika
Nema veće religije od istine!
Avatar
Postovi: 2209
Postovi: 2209
Pridružen/a: 05 tra 2008, 22:38
Lokacija: Zadar
Podijelio/la zahvalu: 32 puta
Primio/la zahvalu: 96 puta
Spol: M
OS: OpenSuse
Ako je procesor p II M 400 MHz fsb (2004 godina) onda force neće pomoći jer jednostavno ne podržava pae

sent from tapatalk
People disagree with me. I just ignore them.
Avatar
Postovi: 364
Postovi: 364
Pridružen/a: 30 kol 2014, 18:34
Podijelio/la zahvalu: 17 puta
Primio/la zahvalu: 38 puta
Spol: M
OS: suse, Arch
Nakon nekog vremena, razmišljam maknut Mint 17 s laptopa...

Nisam ni prije bio fan ubuntoida, jer konstatno apdejtavanje prije il kasnije vodi do problema. Evo sad je počeo miš preko USB-a u random vrijeme stati, pa trebam ištekat miš i uštekat, da ne kažem da u nazad par tjedana ne radi weather aplikacija u xfce panelu, XBMC je ionako bagovit pa njega neću računati uopće :D

Na stolnom računalu (RIP) je bio Debian i baš mi fali... :D

Mada, rado bih probao LMDE sa Cinnamonom, zanima me da'l radi jednako brzo kao Xfce i dal je desktop doživljaj sličan ili možda čak i bolji.

edit:
Prvo sam šibno Cinnamon na 17icu koja već radi, hm... Mijenjanje fonta panela je očajno rješeno, tj nije riješeno, nego treba po .css-u prtljat, a desktop font se ne može promijeniti, bar ne ovako kako sam našao preko nautilus dekstop postavki u dconf-editoru.

Animacije su zgodne i dosta brzo radi, vratio sam se na Xfce i doskočio problemu s weather pluginom za panel tako što sam instalirao stariju verziju (0.8.3-2)
Avatar
Postovi: 473
Postovi: 473
Pridružen/a: 08 tra 2009, 09:33
Lokacija: Jastrebarsko
Podijelio/la zahvalu: 4 puta
Primio/la zahvalu: 8 puta
Spol: M
OS: Manjaro KDE
Ko da Mint malo kasni, jel da? :hmm
Abzeenth je napisao/la:Dobro onda. Baš me briga. Krepajte od offtopica.

jurastublic je napisao/la:Ovaj thread me podsjeća na krepanu mačku. Treba to pokupit lopatom i zakopat. Onda dezinficirati lopatu. :-D
Avatar
Moderator
Postovi: 5812
Moderator
Postovi: 5812
Pridružen/a: 25 ožu 2012, 14:29
Lokacija: ~/kauč
Podijelio/la zahvalu: 155 puta
Primio/la zahvalu: 251 puta
Spol: M
OS: Mint 17.3 Cimet
calisto053 je napisao/la:Ko da Mint malo kasni...

Zar Mint ne izlazi za oko mjesec dana nakon Ubunta?
Avatar
Postovi: 1799
Postovi: 1799
Pridružen/a: 15 sij 2014, 09:37
Lokacija: Zaljev svetaca
Podijelio/la zahvalu: 69 puta
Primio/la zahvalu: 177 puta
Spol:
OS: Leap 15.1 / Hera 5.1
Tako je :nee :nee :nee pface pface pface
A ja ko majmun refrešam blog u potrazi za objavom :vreca :vreca :vreca
Abzeenth je napisao/la:Dobro onda. Baš me briga. Krepajte od offtopica.

jurastublic je napisao/la:Ovaj thread me podsjeća na krepanu mačku. Treba to pokupit lopatom i zakopat. Onda dezinficirati lopatu. :-D
Avatar
Moderator
Postovi: 5812
Moderator
Postovi: 5812
Pridružen/a: 25 ožu 2012, 14:29
Lokacija: ~/kauč
Podijelio/la zahvalu: 155 puta
Primio/la zahvalu: 251 puta
Spol: M
OS: Mint 17.3 Cimet

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 8 gostiju.