Sada je: 25 tra 2024, 21:30.
Diskusije usko vezane uz Ubuntu i srodne distribucije (Kubuntu, Xubuntu, Lubuntu, LinuxMint...)

Moderator/ica: Moderatori/ce

Onda zapravo i nema razloga za takav način zaštite routera. Podatke iz tog starog kompa koji se ne može spojiti na WPA2 možeš prebaciti pomoću USB memorije ili HDD-a.
[+ Prikaži] Klik
ThinkPad T14s Gen. 1
AMD Ryzen 7 PRO 4750U
16 GB DDR4-3200
Samsung SSD 970 EVO Plus 2TB
14" FHD IPS (Innolux N140HCG-GQ2)
WiFi Intel® Wi-Fi® 6 AX200
OS: Debian 6 Cinnamon
Slika: dio kolekcije

***

ZEN
"Charlie. What are you thinking?"
"I'm thinking about what I want and what I need."
"What do you want?"
"I want a peaceful soul."
"And what do you need?"
"I need a bigger gun."
Avatar
Site Admin
Postovi: 11350
Site Admin
Postovi: 11350
Pridružen/a: 01 kol 2012, 12:39
Podijelio/la zahvalu: 662 puta
Primio/la zahvalu: 1018 puta
Spol: M
OS: LinuxMint Cinnamon
Pa piše ti da nemaš admin ovlasti i zato nemreš spremiti u geditu promjenu koju si napravila.
[+ Prikaži] Klik
ThinkPad T14s Gen. 1
AMD Ryzen 7 PRO 4750U
16 GB DDR4-3200
Samsung SSD 970 EVO Plus 2TB
14" FHD IPS (Innolux N140HCG-GQ2)
WiFi Intel® Wi-Fi® 6 AX200
OS: Debian 6 Cinnamon
Slika: dio kolekcije

***

ZEN
"Charlie. What are you thinking?"
"I'm thinking about what I want and what I need."
"What do you want?"
"I want a peaceful soul."
"And what do you need?"
"I need a bigger gun."
Avatar
Site Admin
Postovi: 11350
Site Admin
Postovi: 11350
Pridružen/a: 01 kol 2012, 12:39
Podijelio/la zahvalu: 662 puta
Primio/la zahvalu: 1018 puta
Spol: M
OS: LinuxMint Cinnamon
Bertone je napisao/la:Pa piše ti da nemaš admin ovlasti i zato nemreš spremiti u geditu promjenu koju si napravila.


Ja sam joj napisao sudo gedit ali ne znam što je ona prepisala.
Avatar
Postovi: 2806
Postovi: 2806
Pridružen/a: 23 ruj 2013, 21:19
Podijelio/la zahvalu: 41 puta
Primio/la zahvalu: 177 puta
Spol: M
OS: Ubuntu 18.04 LTS
joj dečki dečki...
prepisala sam 2 puta točno ono što mi je JH-IM napisao i oba puta se pojavilo ono što sam vam attachirala.
zvala sam amis i promjenila zaštitu u wpa2 psk, restartala komp i i dalje je isto!!!
jest li uočili post od iwinux-a, str 13.?

kakve su to switchable grafike? i acpi module?

iwinux je napisao/la:prvo, kao sto sam vec par puta rekao, ja i Ubuntu nismo bas prijatelji pa se unaprijed ogradjujem :hihi
pokusat cu redom, ako se sjecam svega. To sto ti trenutno pise da koristis intel chip ne mora znaciti nista. Vidim da ti je Bertone instalirao ATI, ali ne znam koliko je ubuntu pametan i da li je , obzirom da imas switchable grafic , povukao i bbswitch. U slucaju da jeste (sto predpostavljam) u redu je sto sad vidis intel kao aktivan, jer trenutno nije pokrenuto nista sto bi trebalo "jacu" graficku i aktiviralo ATI.
Problem koji opisujes sa hybernation(zatvaranje laptopa ili kako se vec zove) skoro da sam siguran da ima veze sa acpi module. jos ako imas instaliran laptop mode(ne znam da li ga ubuntu automatski instalira na laptopu) ... uzas . vjerovatno je tako agresivno podesen da pogasi bukvalno sve sto ti onemogucava da pokrenes mashinu poslije deep hybernate.a kako sam na brzinu pronasao na netu, ubuntu ima sa tim problema( i jos dosta distribucija)
Problem koji opisujes sa brzinom neta, mi se cini da je prouzrokovan pogresnom konfiguracijom u enkripciji bezicne mreze, vjerovatno wpa/wpa2. Cini mi se da postavke na laptopu i routeru nisu identicne. Zbog toga prodjes, sa puno muke,(citaj sporo) kroz prvi stage na autentikaciji .i dalje zapinje. Nemoj me molim te shvatiti pogresno, ali imam osjecaj da tvoje trenutno iskustvo sa linuxom nije dovoljno da samostalno rijesis ovaj problem. Mozda da neko opet svrati ili da nekom iskusnom ubuntu useru otvoris pristup preko npr. teamviewer-a. Mozda je opcija, cisto da se iskljuce neki potencijalni problemi, skinuti taj drugi stariji komp sa neta , na nekih pola sata i provjeriti kako i da li ce raditi sa standardnim wpa2.

pozdrav
Postovi: 52
Postovi: 52
Pridružen/a: 07 svi 2014, 11:57
Podijelio/la zahvalu: 3 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Spol: Ž
Kaj je LZS počeo i noćnu smjenu guliti ? ;-)

Ako ovako nastavi, morat ćete i nekakvo intervencijsko vozilo sa rotacijom i sirenom nabaviti, pa da mozete i hitne intervencije pružiti...

Za početak neki wartburg karavan i na krov neki stari bojler i cjevčuge, poput istjerivača duhova u prvom dijelu...
:-)
Max Bunker
Max Bunker
Litsea je napisao/la:joj dečki dečki...
prepisala sam 2 puta točno ono što mi je JH-IM napisao i oba puta se pojavilo ono što sam vam attachirala.
zvala sam amis i promjenila zaštitu u wpa2 psk, restartala komp i i dalje je isto!!!
jest li uočili post od iwinux-a, str 13.?

kakve su to switchable grafike? i acpi module?



Mislim da ti preostaju samo dvije opcije, instalacija novijeg 14.04 kernela (prije čega je preporučljivo prebaciti na open source drivere) ili instalirati 14.10 beta, ne znam koji još wifi fix mi pada na pamet uopće pface
Avatar
Postovi: 2806
Postovi: 2806
Pridružen/a: 23 ruj 2013, 21:19
Podijelio/la zahvalu: 41 puta
Primio/la zahvalu: 177 puta
Spol: M
OS: Ubuntu 18.04 LTS
.. ili vratiti 12.04.4 i napraviti update && upgrade pa što bude.. to što se jednom skršio wifi (kod neke nadogradnje) ne znači da će se ponoviti.
[+ Prikaži] Klik
ThinkPad T14s Gen. 1
AMD Ryzen 7 PRO 4750U
16 GB DDR4-3200
Samsung SSD 970 EVO Plus 2TB
14" FHD IPS (Innolux N140HCG-GQ2)
WiFi Intel® Wi-Fi® 6 AX200
OS: Debian 6 Cinnamon
Slika: dio kolekcije

***

ZEN
"Charlie. What are you thinking?"
"I'm thinking about what I want and what I need."
"What do you want?"
"I want a peaceful soul."
"And what do you need?"
"I need a bigger gun."
Avatar
Site Admin
Postovi: 11350
Site Admin
Postovi: 11350
Pridružen/a: 01 kol 2012, 12:39
Podijelio/la zahvalu: 662 puta
Primio/la zahvalu: 1018 puta
Spol: M
OS: LinuxMint Cinnamon

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 13 gostiju.