Sada je: 29 ožu 2024, 09:50.
Razne diskusije o Linuxu, neovisno o distribuciji.

Moderator/ica: Moderatori/ce

hvala, kvalitetan odgovor =)

btw, ovo što se tiče azijata, čitao sam baš jučer na više mjesta da su ih počeli ljudi izbjegavat zato jer ih većina odradi posao ofrlje... ali otompotom

Bug je napisao/la:Ako si web programer:
Moja preporuka ti je da se specijalizujes za neku scriptu i na forumu te scripte se "Reklamiras" i trpas za svaki posao, i onda steknes 5-10klijenata i ako su zadovoljni poslom oni ce ti biti marketing ;)

da, u biti najviše sam na to trenutno orjentiran, web programiranje..
što podrazumjevaš pod scriptom? CMS ili skriptni jezik? ili nešto treće? :D
...I put on my robe and a wizard hat...
Avatar
Postovi: 816
Postovi: 816
Pridružen/a: 13 lis 2008, 21:15
Lokacija: Nerdvana
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Spol: M
OS: Arch GNU/Linux + KDE
pa ne znam bas to za azijante.. pre koji mesec me pitao neki amer za nesto i ja mu rekao cenu 300$ i on meni "jesi ti lud, jesi li ti cuo za outsourcing, indijci rade nedelju dana za 50$, to ce me kostati 30$.." i tako dalje..
No moj drugi klijent ima drugu pricu :D
Imao je projekat od 1500$ i unajmio indijca i isplatio ga kad je bio na pola ovaj zbrisao i nije zavrsio, posle sam zbog njega ja malo ispastao al eto, klijent se opametio i sad me postuje ko vernik papu.

Pod scriptom sam mislio, software, tipa Magneto, SE, Youtube clonove, Wordpress i sl .. najbolje ti uzeti neke manje poznate :D onda si ti baja u tome :D (Nemoj samo Joomlu to je sranje)

Moja preporuka ti je da naucis Zend FW (i ako sam ja veliki mrzitelj "komercijalnih" FW-ova, na kraju sam ga morao nauciti jer, velika vecina treba neke prepravke na nekoj scripti a one su obicno radjene u Zend-u)

Btw, ja isto nisam ljubitelj prepravki script i sl, radije uzimam projekte od nule, izbegavam nadogradnje i sl.
To ti je malo tezi put (manje posla se nadje) ali nekako vredi. Ne znam kakva si osoba ali meni zanimljivije od nule raditi (ko da je tvoje dete) a ne ono neko sitno menjanje...

E sad racunica... da za WP plugin dobijes 50$ i da ti treba par dana da ga napravis, i recimo da imas 2plugina nedeljno to ti je 2x4x50$ = 400$ za par dana posla...nije losa svota...
A sa druge strane ako radis projekat od nula pa uzmes recimo 800-1500$ mesecno.. vise radis mozda i mozda manje dobijes al eto ...

Zavisi sta ti vise lezi.
Avatar
Bug
Postovi: 240
Postovi: 240
Pridružen/a: 18 lip 2009, 23:33
Podijelio/la zahvalu: 2 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Spol: M
OS: Fedora 19, Debian 7
a ono.. malo mi je to previše ipak sad da bi radio custom CMS-ove from scratch, kada ima dobrih rješenja i ovako koja se mogu moddat, npr. wp koji mi je fino sjeo (za razliku od joomle koja mi je koma :D ), a da se i tu fino programirat - ima se šta, npr plugine neke. a i ciljam više na tako neke manje stvari koje mogu 'usput' odradit, da ne moram biti obvezan zakucat se uz komp i radit na jednom projektu 24/7 mjesec-dva dana, nemam toliko vremena trenutno, a ni prakse da bi išao sam sastavljat cijeli cms...

kako stoji cakephp naspram zenda po pitanju ponude poslova tih? pretpostavljam da zenda ima više?
...I put on my robe and a wizard hat...
Avatar
Postovi: 816
Postovi: 816
Pridružen/a: 13 lis 2008, 21:15
Lokacija: Nerdvana
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Spol: M
OS: Arch GNU/Linux + KDE
pa za Zend ima vise.. mada nadje se i za Cakephp ...
Zend je vise prihvacen zbog ljudi koji stoje iza njega..

Ja iskreno ne znam niti jednu aplikaciju koja je u Cake-u radjena...

Zaboravih reci.. juce mi stigao mail od nekog indijca hoce da radi za mene i naplacuje 0.5$ po satu ... pa ti ponudi manje ako mozes :D
Avatar
Bug
Postovi: 240
Postovi: 240
Pridružen/a: 18 lip 2009, 23:33
Podijelio/la zahvalu: 2 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Spol: M
OS: Fedora 19, Debian 7
Jesta ga zakomplicirali, ako ide prako polara radi sam osa lokalnim balkancima i hrvatima, kakvi Indijci...
Es gibt keinen Gott, kein Universum, keine menschliche Rasse, kein irdisches Leben, keinen Himmel, keine Hölle. Es ist alles ein Traum - ein grotesker und dummer Traum. Nichts existiert außer dir. Und du bist nur ein Gedanke - ein vagabundierender Gedanke, ein nutzloser Gedanke, ein heimatloser Gedanke, der verloren in der leeren Ewigkeit wandelt!
Avatar
Moderator
Postovi: 10321
Moderator
Postovi: 10321
Pridružen/a: 07 pro 2007, 18:07
Podijelio/la zahvalu: 181 puta
Primio/la zahvalu: 313 puta
Spol: Y
OS: utuntu 19.10
evo ovako ,
posto mi je dosadno malo sam surfao i upao na freelance.com i cistim pregledom linux potraznje vidim da ispadam velika neznalica.
ideja je sljedeca: postamo ovdje zadatak koji je poslodavac zamislio i zajedno ga rjesavamo da neki od nas nesto i nauce sto je potrebno u real world. ako neko ima nesto protiv slobodno slusam negativne primjedbe
poceo bi sa jednim zanimljivim poslom, normalno ako je pretesko naci cemo nesto
lakse,

Looking for System Admin who is experienced with

- Mail Server ( signed-by, mailed-by )
- Cpanel
- Php
- MySQL

Need help in improving the speed of e-mails.


e sad, tko bi digao debian tko bi ubuntu i koje servise i kako bi stavio, posto imam vremena i sam cu probat neke stvari
inace placa za ovo je od 30 do 250 dolara ovisi tko sta ponudi i kolko vidim ima 30ak ponuda
nepismena seljačina
nema razlike u slovima , je ije, cesto ekavica i ostali shitovi
kvocijent inteligencije je obrnuto proporcionalan sreci (thank you god iq 78 )
Avatar
Postovi: 926
Postovi: 926
Pridružen/a: 13 stu 2011, 22:00
Lokacija: Osijek
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Spol: M
OS: mint
Sviđa mi se ideja, ali ja osobno sa web programiranjem nisam ni na vi.
Es gibt keinen Gott, kein Universum, keine menschliche Rasse, kein irdisches Leben, keinen Himmel, keine Hölle. Es ist alles ein Traum - ein grotesker und dummer Traum. Nichts existiert außer dir. Und du bist nur ein Gedanke - ein vagabundierender Gedanke, ein nutzloser Gedanke, ein heimatloser Gedanke, der verloren in der leeren Ewigkeit wandelt!
Avatar
Moderator
Postovi: 10321
Moderator
Postovi: 10321
Pridružen/a: 07 pro 2007, 18:07
Podijelio/la zahvalu: 181 puta
Primio/la zahvalu: 313 puta
Spol: Y
OS: utuntu 19.10
Kako planiraš podijeliti zaradu? Tko odlučuje koliko će novca svaki suradnik dobiti?
Avatar
Site Admin
Postovi: 6502
Site Admin
Postovi: 6502
Pridružen/a: 06 lip 2009, 23:16
Lokacija: Online
Podijelio/la zahvalu: 621 puta
Primio/la zahvalu: 631 puta
OS: Kubuntu & Fedora
scheissman je napisao/la:Need help in improving the speed of e-mails.
inace placa za ovo je od 30 do 250 dolara ovisi tko sta ponudi i kolko vidim ima 30ak ponuda

Prvo, ubrzati brzinu e-maila? što to uopće znači?
i za to moraš znati php, mysql i cpanel?

Druga stvar je cifra... komična je!
Like some other animals, the gecko can perform a neat trick when threatened by a predator: it can amputate its own tail. The dropped tail serves to distract the predator, and by losing it, the lizard can run faster.
Avatar
Moderator
Postovi: 4366
Moderator
Postovi: 4366
Pridružen/a: 28 sij 2009, 18:46
Podijelio/la zahvalu: 86 puta
Primio/la zahvalu: 148 puta
Spol: M
OS: openSUSE Leap KDE
Abzeenth je napisao/la:Kako planiraš podijeliti zaradu? Tko odlučuje koliko će novca svaki suradnik dobiti?

Broj Jedan princip:

jedan tebi; jedan njemu
dva tebi; jedan, dva njemu
tri tebi; jedan, dva, tri njemu...
1986-1990: Commodore64 / 1990-1994: Amiga 500 / 1995-1996: Amiga 1200 / 1997-2001: N/A@home /
2002-2004: Windows98, XP /
2004-2005: Knoppix, Mandrake / 2005: Mandriva, Ubuntu / 2005-2009: LFS / 2009-2010: Mint /
2010-... Arch
Avatar
Moderator
Postovi: 3293
Moderator
Postovi: 3293
Pridružen/a: 01 pro 2010, 23:50
Lokacija: Nova Gradiška
Podijelio/la zahvalu: 122 puta
Primio/la zahvalu: 157 puta
OS: Arch/KDE, Debian/Armbian

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 9 gostiju.