Sada je: 29 ožu 2024, 11:43.
Razne diskusije o Linuxu, neovisno o distribuciji.

Moderator/ica: Moderatori/ce

Hvala jos jednom za ove dodatke. Sve pomaze, informacija + perspektiva = power. Ima tu zanimljivih opcija, pa cu sigurno probati par njih.

Keep going - ili kako Severina kaze - Gas, Gas!

Dedoimedo
Avatar
Postovi: 30
Postovi: 30
Pridružen/a: 30 tra 2014, 11:16
Lokacija: Svjetski putnik
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 4 puta
Spol: M
OS: Sve
Pozdrav ekipi

Dali mi mozete preporucit covjeka u okolice Rijeke ili primorsko goranske koji se bavi linuxima i u stanju je instalirat i konfigurirat "zahtijevnije" distre tipa arch,debian,itd.


Vecina servisera koje sam zvao se ne zele uopce petljat sa linuxima,ima onih(easy money) koji zele instalirat samo ubuntu ili mint za 2min i uzet 250kn,i onih koji su probali pa ne znaju rjesit probleme sa wifi,navidia grafikom,ethernetom,chrome se rusi,blutooothom,zvucnicic pucketaju(crackling) i jos miljon drugih stvari koji u linuxima znaju zezat..

Znaci nekog koji stvarno zna i ima se volje tom posvetiti,naravno sve bi se uredno platilo.

Ako znate napisite neki kontakt ili mi posaljite na privatnu poruku.

Hvala
Avatar
Postovi: 16
Postovi: 16
Pridružen/a: 25 pro 2016, 22:10
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Spol: M
OS: linux
Hej,

ne mogu ti pomoći s konkretnim upitom, ali bih ti savjetovao da promijeniš nick i mail čisto iz razloga smanjivanja zbunjenosti ljudi :)
Avatar
Site Admin
Postovi: 4639
Site Admin
Postovi: 4639
Pridružen/a: 07 ožu 2009, 17:00
Podijelio/la zahvalu: 101 puta
Primio/la zahvalu: 209 puta
Spol: M
OS: fedora 34
Linux je napisao/la:Pozdrav ekipi

Dali mi mozete preporucit covjeka u okolice Rijeke ili primorsko goranske koji se bavi linuxima i u stanju je instalirat i konfigurirat "zahtijevnije" distre tipa arch,debian,itd.


Vecina servisera koje sam zvao se ne zele uopce petljat sa linuxima,ima onih(easy money) koji zele instalirat samo ubuntu ili mint za 2min i uzet 250kn,i onih koji su probali pa ne znaju rjesit probleme sa wifi,navidia grafikom,ethernetom,chrome se rusi,blutooothom,zvucnicic pucketaju(crackling) i jos miljon drugih stvari koji u linuxima znaju zezat..

Znaci nekog koji stvarno zna i ima se volje tom posvetiti,naravno sve bi se uredno platilo.

Ako znate napisite neki kontakt ili mi posaljite na privatnu poruku.

Hvala


Ako trebaš nekoga da ti instalira i konfigurira Linux onda nije trenutno za tebe Arch Linux, Debian ok, iznutra su sve distribucije ionako iste, ako planiraš učiti Linux svejedno ti je koju distribuciju imaš, on topic ja sam povremeno tamo ali ne znam da li ću i kada imati vremena. A koja je svrha instalacije Linuxa? Učenje?
Avatar
Postovi: 2806
Postovi: 2806
Pridružen/a: 23 ruj 2013, 21:19
Podijelio/la zahvalu: 41 puta
Primio/la zahvalu: 177 puta
Spol: M
OS: Ubuntu 18.04 LTS
Bok svima,

Da li je itko imao susreta sa tvrtkom Finder d.o.o. zovu me na razgovor za posao pa želim saznati čim više o njima.
Unaprijed hvala na odgovorima.
Postovi: 29
Postovi: 29
Pridružen/a: 07 tra 2014, 19:13
Lokacija: Zagreb
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 1 puta
Spol: M
OS: Win 7/ mint
Nekad davno sam kod njih kupio Wacom grafički tablet i bili su OK. Sama tvrtka mislim da posluje više od 20 godina (možda i 25 jer sam jako jako davno kod njih gledao da kupim PowerMac G4) pa ako još uvijek posluju vjerojatno su OK.
Također poznajem par ljudi koji su kod njih kupili Apple računala i također su bili zadovoljni njima no to vjerojatno nije odgovor koji si želio :-D
[+ Prikaži] Klik
ThinkPad T14s Gen. 1
AMD Ryzen 7 PRO 4750U
16 GB DDR4-3200
Samsung SSD 970 EVO Plus 2TB
14" FHD IPS (Innolux N140HCG-GQ2)
WiFi Intel® Wi-Fi® 6 AX200
OS: Debian 6 Cinnamon
Slika: dio kolekcije

***

ZEN
"Charlie. What are you thinking?"
"I'm thinking about what I want and what I need."
"What do you want?"
"I want a peaceful soul."
"And what do you need?"
"I need a bigger gun."
Avatar
Site Admin
Postovi: 11318
Site Admin
Postovi: 11318
Pridružen/a: 01 kol 2012, 12:39
Podijelio/la zahvalu: 655 puta
Primio/la zahvalu: 1005 puta
Spol: M
OS: LinuxMint Cinnamon
JH-IM je napisao/la:
Linux je napisao/la:Pozdrav ekipi

Dali mi mozete preporucit covjeka u okolice Rijeke ili primorsko goranske koji se bavi linuxima i u stanju je instalirat i konfigurirat "zahtijevnije" distre tipa arch,debian,itd.


Vecina servisera koje sam zvao se ne zele uopce petljat sa linuxima,ima onih(easy money) koji zele instalirat samo ubuntu ili mint za 2min i uzet 250kn,i onih koji su probali pa ne znaju rjesit probleme sa wifi,navidia grafikom,ethernetom,chrome se rusi,blutooothom,zvucnicic pucketaju(crackling) i jos miljon drugih stvari koji u linuxima znaju zezat..

Znaci nekog koji stvarno zna i ima se volje tom posvetiti,naravno sve bi se uredno platilo.

Ako znate napisite neki kontakt ili mi posaljite na privatnu poruku.

Hvala


Ako trebaš nekoga da ti instalira i konfigurira Linux onda nije trenutno za tebe Arch Linux, Debian ok, iznutra su sve distribucije ionako iste, ako planiraš učiti Linux svejedno ti je koju distribuciju imaš, on topic ja sam povremeno tamo ali ne znam da li ću i kada imati vremena. A koja je svrha instalacije Linuxa? Učenje?



Pa svrha instalacije je bjezanje sa windowsa na linux,a posto neznam sam instalirat trazim pomoc.Mislio sam ic na debian stable jer je bar po pisanju najstabilnija distra.Imao sam problema sa ubuntuom,rusio se nakon updatea,login loop greska,nece bootat itd itd tako da sam se razocaro i odlucio ic na neku drugu distru..Sad imam mint i iman problema sa pucketanjem zvucnika(tako je bilo i na ubuntu) i probleme sa chromom ...

Nije problem instalirat distru treba to sve postavit da radi kako spada,problem je sta ni "serviseri" to neznaju ,na debianu se navodno nije mogo rjesit wifi,ubiti iman filing da se nikom neda zajebavat sa tim,svi bi easy money,10 min posla i otet 250kn za instalaciju..
Avatar
Postovi: 16
Postovi: 16
Pridružen/a: 25 pro 2016, 22:10
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Spol: M
OS: linux
Linux je napisao/la:

Pa svrha instalacije je bjezanje sa windowsa na linux,a posto neznam sam instalirat trazim pomoc.Mislio sam ic na debian stable jer je bar po pisanju najstabilnija distra.Imao sam problema sa ubuntuom,rusio se nakon updatea,login loop greska,nece bootat itd itd tako da sam se razocaro i odlucio ic na neku drugu distru..Sad imam mint i iman problema sa pucketanjem zvucnika(tako je bilo i na ubuntu) i probleme sa chromom ...

Nije problem instalirat distru treba to sve postavit da radi kako spada,problem je sta ni "serviseri" to neznaju ,na debianu se navodno nije mogo rjesit wifi,ubiti iman filing da se nikom neda zajebavat sa tim,svi bi easy money,10 min posla i otet 250kn za instalaciju..


Sve su distribucije stabilne ako kernel koji imaju dobro podnosi tvoj hardver, rolling distribucije kao Arch Linux/Antergos/Manjaro nešto manje zbog stalnih upgradeova. Sve su one također iznutra iste, pogoni ih isti Linux kernel samo u različitim verzijama ovisno o tome kada je izdana distribucija, btw Ubuntu je derivat Debiana, a Mint je derivat Ubuntua. Koji ti imaš hardver uopće? Kućno računalo ili laptop? Model?
Avatar
Postovi: 2806
Postovi: 2806
Pridružen/a: 23 ruj 2013, 21:19
Podijelio/la zahvalu: 41 puta
Primio/la zahvalu: 177 puta
Spol: M
OS: Ubuntu 18.04 LTS
Opet isto pitanje (kao i u temi za LinuxMint)... koji hardver je u pitanju jer ako je nešto divlje onda ti se nitko s time neće zezati ni za x10 veću cijenu.

Osim toga, oglas da tražiš nekog si ostavio, ako se nitko nije javio znaći da ili nije blizu tebe ili ne želi za 250 kuna izgubiti nekoliko sati ili dana života.
S druge strane, LZS forum nije koncipiran kao servisna podrška na terenu već kao virtualna on line pomoć novim (pa i starim korisnicima) kad se nađu u problemu da se razmijene mišljenja, podijele znanja i proba popraviti problem ali na način da korisnik sam popravlja problema putem dobivenih savjeta/mišljenja.
[+ Prikaži] Klik
ThinkPad T14s Gen. 1
AMD Ryzen 7 PRO 4750U
16 GB DDR4-3200
Samsung SSD 970 EVO Plus 2TB
14" FHD IPS (Innolux N140HCG-GQ2)
WiFi Intel® Wi-Fi® 6 AX200
OS: Debian 6 Cinnamon
Slika: dio kolekcije

***

ZEN
"Charlie. What are you thinking?"
"I'm thinking about what I want and what I need."
"What do you want?"
"I want a peaceful soul."
"And what do you need?"
"I need a bigger gun."
Avatar
Site Admin
Postovi: 11318
Site Admin
Postovi: 11318
Pridružen/a: 01 kol 2012, 12:39
Podijelio/la zahvalu: 655 puta
Primio/la zahvalu: 1005 puta
Spol: M
OS: LinuxMint Cinnamon
bertone je napisao/la:Nekad davno sam kod njih kupio Wacom grafički tablet i bili su OK. Sama tvrtka mislim da posluje više od 20 godina (možda i 25 jer sam jako jako davno kod njih gledao da kupim PowerMac G4) pa ako još uvijek posluju vjerojatno su OK.
Također poznajem par ljudi koji su kod njih kupili Apple računala i također su bili zadovoljni njima no to vjerojatno nije odgovor koji si želio :-D


Bertone hvala na odgovoru, bilo kakav je dobar.
Ostajem ipak u staroj firmi za sada šarafit video nadzore i alarme a kompovi ostaju za van radnog vremena.
:-D
Postovi: 29
Postovi: 29
Pridružen/a: 07 tra 2014, 19:13
Lokacija: Zagreb
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 1 puta
Spol: M
OS: Win 7/ mint

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 8 gostiju.