Sada je: 28 ožu 2024, 09:06.
Razne diskusije o Linuxu, neovisno o distribuciji.

Moderator/ica: Moderatori/ce

Ubuntu 18.04.1 Unity (T440p)
slika

ElementaryOS Hera (X220)
slika
[+ Prikaži] Klik
ThinkPad T14s Gen. 1
AMD Ryzen 7 PRO 4750U
16 GB DDR4-3200
Samsung SSD 970 EVO Plus 2TB
14" FHD IPS (Innolux N140HCG-GQ2)
WiFi Intel® Wi-Fi® 6 AX200
OS: Debian 6 Cinnamon
Slika: dio kolekcije

***

ZEN
"Charlie. What are you thinking?"
"I'm thinking about what I want and what I need."
"What do you want?"
"I want a peaceful soul."
"And what do you need?"
"I need a bigger gun."
Avatar
Site Admin
Postovi: 11318
Site Admin
Postovi: 11318
Pridružen/a: 01 kol 2012, 12:39
Podijelio/la zahvalu: 655 puta
Primio/la zahvalu: 1005 puta
Spol: M
OS: LinuxMint Cinnamon
Jedna od više:
Privitak/ci
Screenshot_20200120_140500.png
(75.1 KiB) Nije preuzeto niti jednom.
Avatar
Postovi: 624
Postovi: 624
Pridružen/a: 25 stu 2011, 17:12
Lokacija: vanjski otok
Podijelio/la zahvalu: 5 puta
Primio/la zahvalu: 8 puta
Spol: M
OS: Manjaro Mate,Mint 17.3
I još :
Privitak/ci
Slika.png
Slika.png (35.49 KiB) Pogledano 5630 put/a.
Avatar
Postovi: 624
Postovi: 624
Pridružen/a: 25 stu 2011, 17:12
Lokacija: vanjski otok
Podijelio/la zahvalu: 5 puta
Primio/la zahvalu: 8 puta
Spol: M
OS: Manjaro Mate,Mint 17.3
bertone je napisao/la:ElementaryOS Hera (X220)


Bertone, kakav ti je dojam što se tiče Elementary OS-a? Na starom laptopu sam ga koristio neko vrijeme i bio sam poprilično zadovoljan (osim razmještaja min, max i close tipki - blaženi Tweak tool)...
Avatar
Postovi: 180
Postovi: 180
Pridružen/a: 30 pro 2019, 22:41
Podijelio/la zahvalu: 12 puta
Primio/la zahvalu: 6 puta
Spol: M
OS: Solus Budgie / Arch
Odgovor ti dam u elementaryOS temi ;)
[+ Prikaži] Klik
ThinkPad T14s Gen. 1
AMD Ryzen 7 PRO 4750U
16 GB DDR4-3200
Samsung SSD 970 EVO Plus 2TB
14" FHD IPS (Innolux N140HCG-GQ2)
WiFi Intel® Wi-Fi® 6 AX200
OS: Debian 6 Cinnamon
Slika: dio kolekcije

***

ZEN
"Charlie. What are you thinking?"
"I'm thinking about what I want and what I need."
"What do you want?"
"I want a peaceful soul."
"And what do you need?"
"I need a bigger gun."
Avatar
Site Admin
Postovi: 11318
Site Admin
Postovi: 11318
Pridružen/a: 01 kol 2012, 12:39
Podijelio/la zahvalu: 655 puta
Primio/la zahvalu: 1005 puta
Spol: M
OS: LinuxMint Cinnamon
Evo me nazad!

Nakon godina i godina (sad već preko 10) korištenja raznih Debianoida, kako sam nabavio neki pretpotopni Macbook Pro, zainteresirao sam se za mekov operativni sistem. Na laptopu to stvarno radi super i trackpad je najbolji ikad, uopće mi ne nedostaje miš i ima dosta dobrih stvari, a opet kužim Unix podlogu svega, i tako...

Ajde, na stolni komp sam hackintosh složio Catalinu...

Znači, užas. :) Ova defaultna aplikacija za particioniranje je slaba, uopće ne mogu cijelu particijsku tablu izbrisati, taj disk management je strašno pojednostavljen. Wine je isto ubi bože kompliciraniji i zakukuljeniji nego kad ga koristim na linuxu, al ajde i to sam skužio. Libreoffice sam se morao mučit sa skriptama da napravim odvojene launchere za Writer i Calc!!

Žena je neki dan došla, kaže "de makni taj mek, vrati nazad linux, ne mogu se na ovo privikavat, ne da mi se", i tako sam vratio nazad Linux Mint XFCE :D :D :D

Mogu reć da mi fali jedino što linux generalno nema rješen ovaj airplay nikako, jer sam sa stolne kante putem airplaya mogao mirrorat ekran na Samsung tv u boravku i gledat filmove koje pokrećem na kompu, a prikazuje na tvu, eto to mi stvarno fali, a ovo ostalo...

Mislim, super je to, kao zatvoren sistem, puno profi aplikacija postoji nativno za mac os, poput Logica, Smaarta, Resolum Arene, i tako nekih specijaliziranih programa, Dante Virtual Sound card isto postoji za mac os, al za ove obične - surfam i gledam filmove, žao mi je - za stolni komp i dalje bilokoja linux distra mi je jednostavno puno solidnija i brže radi "out of the box" na običnom računalu, a ne da se mučim sa gašenjem pol opcija po biosu, tj uefiju :)
Avatar
Postovi: 473
Postovi: 473
Pridružen/a: 08 tra 2009, 09:33
Lokacija: Jastrebarsko
Podijelio/la zahvalu: 4 puta
Primio/la zahvalu: 8 puta
Spol: M
OS: Manjaro KDE
Branimir je napisao/la:
Mogu reć da mi fali jedino što linux generalno nema rješen ovaj airplay nikako, jer sam sa stolne kante putem airplaya mogao mirrorat ekran na Samsung tv u boravku i gledat filmove koje pokrećem na kompu, a prikazuje na tvu, eto to mi stvarno fali, a ovo ostalo...

Pozdrav, vjerojatno znaš da ima dosta Linux programa koji mogu raditi sličnu stvar. Recimo koristio sam dosta aplikaciju miniDLNA, koja je možda i bolje rješenje zato što ne koristi toliko resursa s računala. I na TVu si biraš filmove, pauziraš... a ne na računalu, što je čak i praktičnije.
Tko živi u nadi umire u gov....
Avatar
Postovi: 794
Postovi: 794
Pridružen/a: 20 pro 2015, 15:51
Podijelio/la zahvalu: 162 puta
Primio/la zahvalu: 46 puta
Spol: M
OS: Dual Ubuntu 20.04 i win10
Jeremija je napisao/la:Pozdrav, vjerojatno znaš da ima dosta Linux programa koji mogu raditi sličnu stvar. Recimo koristio sam dosta aplikaciju miniDLNA, koja je možda i bolje rješenje zato što ne koristi toliko resursa s računala. I na TVu si biraš filmove, pauziraš... a ne na računalu, što je čak i praktičnije.

Znači ja sam stvarno živio ispod kamena do sada!!!!

Hvala puno, pa ovo je super, digao sam neki dlna server, mislim da prek Rygela, označio mrežni hardver preko kojeg se spajam na tv, označio direktorije koje želim dijeliti, otvorio Samsung Tv, otišao na "sources", nalazi Rygel server, uđem, pokazuje direktorije, igra film, pa super, ne moram više komp opterećivati, osim imati upaljen, super!
Avatar
Postovi: 473
Postovi: 473
Pridružen/a: 08 tra 2009, 09:33
Lokacija: Jastrebarsko
Podijelio/la zahvalu: 4 puta
Primio/la zahvalu: 8 puta
Spol: M
OS: Manjaro KDE
Posve mi je svejedno je li upaljen Arch, Mint, Manjaro ili CentOS, bitno je da je desktop xfce ili lxde. Ažurnost sustava mi je mila ali se ne ubijam ako nije sve super top najnovije.
Avatar
Postovi: 1907
Postovi: 1907
Pridružen/a: 16 tra 2011, 08:34
Lokacija: i grupa Film
Podijelio/la zahvalu: 45 puta
Primio/la zahvalu: 342 puta
Spol: M
OS: Mint 10 LXDE itd...
Ja se nekako uvijek vratim XFCE-u.

Gnome 2 je bio fakat kul i kad je sve to ošlo u Gnome Shell, nekako se razvodnila priča, tim više što su razne distre odustale od Gnome Shella, ponajprije Ubuntu, a kasnije i Linux Mint sa tim bastardima Unityem, Cinnamonom, Mate-om, koji mi (bar ova druga dva), djeluju kao forsiranje Gnome 2 spike, ali sa polovičnim rješenjima.

XFCE je uvijek pratio Gnome i kako je došlo do GTK3, tako je i XFCE popratio, ali nije radikalno se mijenjalo ni sučelje niti aplikacije i to mi se uvijek sviđalo. S KDE imam mješovita iskustva, bling faktor je stvarno super, al svejedno Thunar i ostale XFCE nativne stvari su mi i dalje stvarno dovoljne.
Avatar
Postovi: 473
Postovi: 473
Pridružen/a: 08 tra 2009, 09:33
Lokacija: Jastrebarsko
Podijelio/la zahvalu: 4 puta
Primio/la zahvalu: 8 puta
Spol: M
OS: Manjaro KDE

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 15 gostiju.