Sada je: 29 ožu 2024, 05:41.
Razne diskusije o Linuxu, neovisno o distribuciji.

Moderator/ica: Moderatori/ce

Pozdrav, pratio sam ovde neciju temu oko "zakljucavanja" foldera. Jedan folder koji sam napravio kao test, uspeo sam da prikrijem sa "." ispred naziva i sve je bilo okej, a sledeci folder sa nekim slikama sam prvo nesto petljao oko permissions i postavio recimo da moze samo da se pristupi folderu i gledaju slike ali ne i da se brisu, osim ako preko root-a udjem i to je bilo okej. Zatim sam hteo da tako podesen folder, nazovem sa tackom ispred da bih ga prikrio, ali nije htelo da radi, i onda sam pokusao da permissions vratim kao sto su bile ali se nisam secao kako je bilo na pocetku i nesto sam zapetljao i sada nema uopste foldera, sledeci put kad sam ukljucio laptop.. Moze li neko da mi pomogne gde da ga trazim i kako da ga vratim ako je moguce :D (nije prikriven sa . jer nalazio se na desktopu i kada pritisnem ctrl+h ne vrati se kao sto se desava sa onim probnim folderom) :nee
Postovi: 33
Postovi: 33
Pridružen/a: 04 pro 2018, 20:44
Podijelio/la zahvalu: 2 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Spol: M
OS: Win 10 i Linux Mint
Ako ga nisi slučajno obrisao ili mu promijenio ime, pokreni file manager kao root i traži. Ili pokreni find komandu.
Avatar
Postovi: 1907
Postovi: 1907
Pridružen/a: 16 tra 2011, 08:34
Lokacija: i grupa Film
Podijelio/la zahvalu: 45 puta
Primio/la zahvalu: 342 puta
Spol: M
OS: Mint 10 LXDE itd...

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 11 gostiju.