Sada je: 16 tra 2024, 05:58.
Razne diskusije o Linuxu, neovisno o distribuciji.

Moderator/ica: Moderatori/ce

Nezz za vas ali meni je 720p dovoljno
Avatar
Postovi: 180
Postovi: 180
Pridružen/a: 30 pro 2019, 22:41
Podijelio/la zahvalu: 12 puta
Primio/la zahvalu: 6 puta
Spol: M
OS: Solus Budgie / Arch
shrike je napisao/la:Edge bi mogao imati hrpu ako slože 4k podršku za netflix, jer sada je linux i netlfix kombo maksimalno 720p.


ne samo na linuxu, na svim desktop platformama osim chrome os-a, ako ne koristiš dge ili safari: https://help.netflix.com/en/node/23742? ... ilverlight

eventualno se sa silverlightom možda može gledati u >720p, nisam siguran, ali ni na androidu ne serviraju iznad 1080p iz mog iskustva

niingu je napisao/la:Nezz za vas ali meni je 720p dovoljno


veće je bolje :zvizdi

(ali ozbiljno, 720p mi je jadno kad imam 4k plan. na chromecastu doduše dobivam u nativnoj rezoluciji tva)
Avatar
Site Admin
Postovi: 4639
Site Admin
Postovi: 4639
Pridružen/a: 07 ožu 2009, 17:00
Podijelio/la zahvalu: 101 puta
Primio/la zahvalu: 209 puta
Spol: M
OS: fedora 34
je, kada imaš fullhd ekran 720p ne izgleda tako dobro, a pogotovo ne na 4k ekranu. Drugo, imaju 10bit hdr stvari, a to tek radi ršum. Čak mi nije ni 720p toliko problem često koliko to što nije 720p već dosta niže, često imam dojam da se kvaliteta reducira na nešto tipa 240x120 koliko je komično pixelizirano i onda moram restartati tab da se vrati u normalnu (i ne, daleko sam jedini sa ovime; interneti su prepuni istih iskustava).
Es gibt keinen Gott, kein Universum, keine menschliche Rasse, kein irdisches Leben, keinen Himmel, keine Hölle. Es ist alles ein Traum - ein grotesker und dummer Traum. Nichts existiert außer dir. Und du bist nur ein Gedanke - ein vagabundierender Gedanke, ein nutzloser Gedanke, ein heimatloser Gedanke, der verloren in der leeren Ewigkeit wandelt!
Avatar
Moderator
Postovi: 10322
Moderator
Postovi: 10322
Pridružen/a: 07 pro 2007, 18:07
Podijelio/la zahvalu: 181 puta
Primio/la zahvalu: 313 puta
Spol: Y
OS: utuntu 19.10
shrike je napisao/la:često imam dojam da se kvaliteta reducira na nešto tipa 240x120 koliko je komično pixelizirano i onda moram restartati tab da se vrati u normalnu (i ne, daleko sa m od jedinog sa ovime internetu si prepuni istih iskustava).


To mi se često događa, a posebice sada otkada su to i službeno "počeli primjenjivati" zbog COVID-a :place

720p izgleda užasno na 2k+ ekranima...jednostavno nije to to.
roc1nante270
roc1nante270

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 9 gostiju.