Sada je: 16 tra 2024, 23:16.
Razne diskusije o Linuxu, neovisno o distribuciji.

Moderator/ica: Moderatori/ce

Dell inspirion 15 3000 series,da touch koristim,nemam miš .Ma to se nešto sve poremetilo,ima trenutaka kad radi dobro,a ubrzo ga prime muhe i poludi,npr.sa strelicom ili na touch-u pomaknem stranicu i maknem ruke sa tastature tada on sam od sebe vrati stranicu na početak ja opet pomaknem on opet vraća,ona crtica kada pišem poruku šta trse eperi,lovim ju po ekranu sama od sebe skače ,moram ga odnjeti na servis,nije touch preosetljiv.
Postovi: 40
Postovi: 40
Pridružen/a: 02 ruj 2017, 17:51
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Spol: M
OS: linux
jesi ti siguran da ti si nije neka funkcijska tipka zaglavila?
Avatar
Site Admin
Postovi: 4639
Site Admin
Postovi: 4639
Pridružen/a: 07 ožu 2009, 17:00
Podijelio/la zahvalu: 101 puta
Primio/la zahvalu: 209 puta
Spol: M
OS: fedora 34
Cak bi rekel daje touchpad na godisnjem.
Avatar
Postovi: 130
Postovi: 130
Pridružen/a: 02 tra 2019, 12:58
Lokacija: Nymphenburg
Podijelio/la zahvalu: 1 puta
Primio/la zahvalu: 8 puta
Spol: M
OS: Gentoo, xmonad
Prešao sam sada sa 16.04 LTS na ubuntu 18.04.02 LTS,i ispočetka je bilo ok,mislio sam super problem riješen,ma jok,opet isto,provjerio sam tipke koliko vidim nije ni jedna zaglavljena,a touchpad neznam kak da provjerim,evo sad pišem bez problema sve funkcionira za sad,lupio sam po tabletu od nervoze i po tipkama i za sad radi,a kak dugo ne znam,izgleda ko da nešto šteka na tipkama ili touchpadu a ne znam kako da provjerim bez servisa,naknadno sam saznao dok sam bio odsutan moja mala,je pazi ovo zalijala tipkaonicu deterđentom za veš(lenorom),nisam znao,i uredno su počistili,e sad dal ima to kakve veze il ne, a ja mislim da ima jer su se čudne stvari počele događati nakon toga,možda se tipke ispod ljepe ili kaj več,pa tako reagira.evo uspio sam napisat poruku bez problema.
Postovi: 40
Postovi: 40
Pridružen/a: 02 ruj 2017, 17:51
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Spol: M
OS: linux
nenno77 je napisao/la:...zalijala tipkaonicu deterđentom za veš(lenorom),nisam znao,i uredno su počistili,e sad dal ima to kakve veze il ne...

Da, ja nisam vjerovao da je piva vodljiva dok se nisam uvjerio. Isto tako zna biti dobar izolator kada se osuši. Tako da mi i danas neke tipke na laptopu ne rade, a neke sam morao disejblati jer su tipkale bez da ih diram prstima. :lulz
Moj pogled na sve to.
Glavna snaga GNU/Linuxa nije besplatnost, nego SLOBODA.
http://wiki.open.hr/wiki/Linux_CLI_naredbe
Avatar
Moderator
Postovi: 6155
Moderator
Postovi: 6155
Pridružen/a: 28 lis 2011, 23:31
Lokacija: Zagreb
Podijelio/la zahvalu: 225 puta
Primio/la zahvalu: 337 puta
Spol: M
OS: Arch KDE Plazma
nenno77 je napisao/la: ... zalijala tipkaonicu deterđentom za veš(lenorom),nisam znao,i uredno su počistili,e sad dal ima to kakve veze il ne, a ja mislim da ima jer su se čudne stvari počele događati nakon toga,možda se tipke ispod ljepe ili kaj več,pa tako reagira.evo uspio sam napisat poruku bez problema.


Naravno da smeta masni i ljepljivi deterdžet, meni se komadić silikona podvukao ispod tipki pa je ubuntu ludio (sam pokretao programe, pisao eseje...) ;)
Tko živi u nadi umire u gov....
Avatar
Postovi: 794
Postovi: 794
Pridružen/a: 20 pro 2015, 15:51
Podijelio/la zahvalu: 163 puta
Primio/la zahvalu: 46 puta
Spol: M
OS: Dual Ubuntu 20.04 i win10
Osobno nisam nikad koristio antivirus na Linux ali ni na Windows kompu... ili sam imao puno sreće ili možda malo pameti prilikom korištenja. Tko zna? :hihi
niingu
niingu
niingu je napisao/la:Osobno nisam nikad koristio antivirus na Linux ali ni na Windows kompu... ili sam imao puno sreće ili možda malo pameti prilikom korištenja. Tko zna? :hihi

Imao si sreće :)
Na Windows XP sam pokupio nekog crva i imao sam ga godinama, sve dok nisam instalirao neki AV. Sreća crv je bio bezazlen, samo mi je pravio kopiju baš svake mape koju sam otvorio/kopirao, tako da sam imao skoro sve foldere duple (jedan original sa podacima i kopija prazna mapa istog imena).

A koja je svrha tog crva tko zna. I kada sam instalirao AV, obrisao mi je više od 700 crvi (duplih foldera).
Tko živi u nadi umire u gov....
Avatar
Postovi: 794
Postovi: 794
Pridružen/a: 20 pro 2015, 15:51
Podijelio/la zahvalu: 163 puta
Primio/la zahvalu: 46 puta
Spol: M
OS: Dual Ubuntu 20.04 i win10
mislim da ne treba av ni na windowsu ako pazimo sta skidamo i poznajemo procese koje koristimo
i ako je noviji, apdejtan windows
pokupio sam runsomware na windows 7 nemadugo jer sam ga formatirao a ms je ukinuo apdejte za sedmicu tako da ni one osnovne sigurnosne nadogradnje nisam imao na svijeze instaliranom osu
virus mi je enkriptirao 3 tb podataka, jos ih cuvam na disku za slucaj da ih bude jednom moguce dekriptirat...
ekipa me trazila 1600 dolara za dekriptor i kljuc.... mos mislit ko da sam neka institucija...
cuo sam da runsomware radi i na linuxima
dobar biznis hahah, skinu virus i enkriptor, stave svoj kljuc i postave po netu... kad se ko zakaci, dekriptira mu sve podatke i ostavi kontakt na desktopu gdje traze pare za dekriptiranje podataka, citam po netu imaju ulove po par stotina tisuca dolara kad se dobra riba zakaci
koriste privatne kljuceve koji se ne mogu dekriptirati, tzv paradise runsomware, vrlo destruktivan virus... osim placanja cijene hakerima, nema nacina za povrat podataka
osim toga, nikad nisam imao nikakav virus a koristim windowse oduvijek bez av, vjerojatno ne bi ni sad da je windows bio apdejtan
Postovi: 271
Postovi: 271
Pridružen/a: 26 sij 2019, 20:16
Podijelio/la zahvalu: 4 puta
Primio/la zahvalu: 19 puta
Spol: m
OS: amigaOS
Ako je netko koristio ovaj dodatak za Kodi pod linuxom, evo malo detalja:

https://www.welivesecurity.com/2018/09/ ... -campaign/
Avatar
Postovi: 397
Postovi: 397
Pridružen/a: 06 tra 2017, 18:40
Podijelio/la zahvalu: 84 puta
Primio/la zahvalu: 39 puta
Spol: M
OS: Manjaro KDE

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 4 gostiju.