Sada je: 28 ožu 2024, 09:15.
Razne diskusije o Linuxu, neovisno o distribuciji.

Moderator/ica: Moderatori/ce

bertone je napisao/la:Idemo napokon riješiti zabludu/mit da Linux i macOS koriste istu bazu (macOS za bazu koristi Darwin). ;)


Kada smo kod zabluda, iznenadio bi se (ili možda ne bi) koliko Linux korisnika ne zna da CUPS razvija Apple.
Avatar
Postovi: 2806
Postovi: 2806
Pridružen/a: 23 ruj 2013, 21:19
Podijelio/la zahvalu: 41 puta
Primio/la zahvalu: 177 puta
Spol: M
OS: Ubuntu 18.04 LTS
Do sada su svi takvi pokušaji propali a i propast će jer je zapravo nemoguće. linux se preradikalno i prebrzo mijenja za tako nešto
Es gibt keinen Gott, kein Universum, keine menschliche Rasse, kein irdisches Leben, keinen Himmel, keine Hölle. Es ist alles ein Traum - ein grotesker und dummer Traum. Nichts existiert außer dir. Und du bist nur ein Gedanke - ein vagabundierender Gedanke, ein nutzloser Gedanke, ein heimatloser Gedanke, der verloren in der leeren Ewigkeit wandelt!
Avatar
Moderator
Postovi: 10321
Moderator
Postovi: 10321
Pridružen/a: 07 pro 2007, 18:07
Podijelio/la zahvalu: 181 puta
Primio/la zahvalu: 313 puta
Spol: Y
OS: utuntu 19.10
Svi zagovornici jedne plaćene linux distre bi trebali shvatit da je moje slobodno vrijeme moje i da ja s njim radim što se meni radi. Ako ja hoću to vrijeme utrošit na razvoj nečega i besplato to objavit, molim vas pustite me na miru da to i radim i nemojte me pokusavat ukalupit u vaše ideje. ;)

My 5 cents na temu
Avatar
Site Admin
Postovi: 2074
Site Admin
Postovi: 2074
Pridružen/a: 07 pro 2007, 16:30
Lokacija: Zagreb
Podijelio/la zahvalu: 174 puta
Primio/la zahvalu: 278 puta
Spol: Ž
OS: ubuntu 12.04
nicky je napisao/la:Svi zagovornici jedne plaćene linux distre bi trebali shvatit da je moje slobodno vrijeme moje i da ja s njim radim što se meni radi. Ako ja hoću to vrijeme utrošit na razvoj nečega i besplato to objavit, molim vas pustite me na miru da to i radim i nemojte me pokusavat ukalupit u vaše ideje. ;)

My 5 cents na temu


bravo za stav !

dedoimedo u svom članku iznosi jedan izvrstan kontra-argument
neću ga doslovce citirati nego ću ga proširiti na vlastito iskustvo iz bivše države

kad te poslodavac (država) uvjeri (izmanipulira) da radiš slobodno i samo za sebe
onda ćeš raditi za poslodavca (državu) za jednu kašiku i malo vode

sloboda je ...
'81: ZX81 '83:ZX spectrum '85: Apple IIe '86:C-64 *** '87:PC-XT *** '88:PC-AT *** '90:386 *** 'itd.
Avatar
Postovi: 492
Postovi: 492
Pridružen/a: 26 svi 2012, 13:47
Lokacija: orahovica
Podijelio/la zahvalu: 59 puta
Primio/la zahvalu: 27 puta
Spol: M
OS: openSUSE-kde
završio sam prethodni post malo prestrogo
moram dodati i ovo:

i prethodna država i linux imaju jednu predivnu vrijednost koju treba neprestano ponavljati:

kolektivizam i suradnja je daleko produktivnija i bolja za zdravlje društva od natjecanja i antagonizma

ili da kažem otvoreno - komunizam je budućnost, kapitalizam vodi u samouništenje
'81: ZX81 '83:ZX spectrum '85: Apple IIe '86:C-64 *** '87:PC-XT *** '88:PC-AT *** '90:386 *** 'itd.
Avatar
Postovi: 492
Postovi: 492
Pridružen/a: 26 svi 2012, 13:47
Lokacija: orahovica
Podijelio/la zahvalu: 59 puta
Primio/la zahvalu: 27 puta
Spol: M
OS: openSUSE-kde
dedoimedo u svom članku iznosi jedan izvrstan kontra-argument
neću ga doslovce citirati nego ću ga proširiti na vlastito iskustvo iz bivše države

kad te poslodavac (država) uvjeri (izmanipulira) da radiš slobodno i samo za sebe
onda ćeš raditi za poslodavca (državu) za jednu kašiku i malo vode

sloboda je ...



Ali to je i dalje moj izbor, zar ne? Ugl ja sam zadovoljna dok god mogu birat da li hoću radit za novac ili volontirat. One sekunde kad mi se počne nametat "ispravnije i bolje" bježim glavom bez obzira.

I po meni to nije kontra agrument nego samo pokušaj ukalupljvanja od druge strane.
Avatar
Site Admin
Postovi: 2074
Site Admin
Postovi: 2074
Pridružen/a: 07 pro 2007, 16:30
Lokacija: Zagreb
Podijelio/la zahvalu: 174 puta
Primio/la zahvalu: 278 puta
Spol: Ž
OS: ubuntu 12.04
kepica je napisao/la:kad te poslodavac (država) uvjeri (izmanipulira) da radiš slobodno i samo za sebe
onda ćeš raditi za poslodavca (državu) za jednu kašiku i malo vode

sloboda je ...

Država nije poslodavac. Kada radiš za sebe to je jedino kada možeš zaraditi dosta love.

kepica je napisao/la:

ili da kažem otvoreno - komunizam je budućnost, kapitalizam vodi u samouništenje


Komunizam je propao u svim zemljama koje su ga uopće i pokušale uvesti. I to stravično propao. Ili da budem brutalan i otvoren: komunizam je tako dobar da su ljudi na splavima prelazili ocean iz komunističkih zemalja da bi se dokopali tog strašnog kapitalizma i nikada se više ne vratili u njega. Moderni primjeri Venezuele i Sjeverne Koreje mi ne daju mnogo razloga da bi se veselio komunizmu:)
Es gibt keinen Gott, kein Universum, keine menschliche Rasse, kein irdisches Leben, keinen Himmel, keine Hölle. Es ist alles ein Traum - ein grotesker und dummer Traum. Nichts existiert außer dir. Und du bist nur ein Gedanke - ein vagabundierender Gedanke, ein nutzloser Gedanke, ein heimatloser Gedanke, der verloren in der leeren Ewigkeit wandelt!
Avatar
Moderator
Postovi: 10321
Moderator
Postovi: 10321
Pridružen/a: 07 pro 2007, 18:07
Podijelio/la zahvalu: 181 puta
Primio/la zahvalu: 313 puta
Spol: Y
OS: utuntu 19.10
Da li je kapitalizam, komunizam...
Ja bih pre bio za varijantu, da ljudi treba da se bore za uredjeno, prevedno i socijalno drustvo.
openSUSE
Linux For Open Minds
Avatar
Postovi: 69
Postovi: 69
Pridružen/a: 23 stu 2015, 21:58
Podijelio/la zahvalu: 38 puta
Primio/la zahvalu: 4 puta
Spol: M
OS: openSUSE-Leap 42.3
nicky je napisao/la:Svi zagovornici jedne plaćene linux distre bi trebali shvatit da je moje slobodno vrijeme moje i da ja s njim radim što se meni radi....


Taj kriterij mogućnosti vlastitog odbira dozvoljavate naravno i kontra taboru, bar se nadam...

....
Avatar
Postovi: 397
Postovi: 397
Pridružen/a: 06 tra 2017, 18:40
Podijelio/la zahvalu: 84 puta
Primio/la zahvalu: 39 puta
Spol: M
OS: Manjaro KDE
shrike je napisao/la:.... komunizam je tako dobar da su ljudi na splavima prelazili ocean iz komunističkih zemalja da bi se dokopali tog strašnog kapitalizma i nikada se više ne vratili u njega....


U biti nismo mi nigdje dosad niti imali neki razvijeniji oblik komunizma. Opravdano je kritizirati te nakaradne ddiktature koje su se samo skrivale iza komunisticke ideologije.

Principi kojima vjerojatno svi tezimo ( pravedna raspodjela resursa, iskorjenjivanje zloupotrebljavanja i iskoristavanja, i sl ) nisu po svojoj iskonskoj tendenciji negativni.....

....
Avatar
Postovi: 397
Postovi: 397
Pridružen/a: 06 tra 2017, 18:40
Podijelio/la zahvalu: 84 puta
Primio/la zahvalu: 39 puta
Spol: M
OS: Manjaro KDE

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 12 gostiju.