Sada je: 04 svi 2024, 13:42.
Razne diskusije o Linuxu, neovisno o distribuciji.

Moderator/ica: Moderatori/ce

mislim da ces takve nac na nekom forumu tipa "WindowsZaSve" :D
Avatar
Postovi: 721
Postovi: 721
Pridružen/a: 16 pro 2013, 22:51
Podijelio/la zahvalu: 31 puta
Primio/la zahvalu: 28 puta
Spol: M
OS: Opet Arch
audiosl4ve je napisao/la:mislim da ces takve nac na nekom forumu tipa "WindowsZaSve" :D

Nema takvih foruma, za windows probleme ili je svatko za sebe ili zoveš susjedovog sina da reinstalira i daš mu 20 kuna.
I don't want to be a human. I want to see gamma rays, I want to hear x-rays and I want to smell dark matter. I want to reach out with something other than this prehensile paws and feel the solar wind of a super nova flowing over me.
Avatar
Postovi: 1975
Postovi: 1975
Pridružen/a: 19 srp 2011, 22:39
Lokacija: wonderland
Podijelio/la zahvalu: 8 puta
Primio/la zahvalu: 38 puta
Spol: M
OS: Debian 7 Wheezy
Lazo je napisao/la:Mislim da neće baš biti onih koji bi pitali pitanja kao gore navedeno jer i da su dobili predinstaliranu neku Linux distru sigurno su se susreli sa Windowsom i znaju za njega i koje u razlike. Problem je taj što svi linuxaši znaju za prozore, a svi prozoraši ne znaju za linux.


Tako je. Velikim dijelom je tako zato što su svi koji su završili osnovnu školu imali informatiku barem u jednom razredu, a na informatici u školama se uči raditi u/s Windowsima, a Linux se najčešće spomene tek onako usput.

Dakle, da bi bilo takvih ljudi, to bi morali biti neki koji nisu išli u osnovnu školu u Hrvatskoj :D, ili neki koji su živjeli u totalnoj izolaciji od bilo kakve tehnologije, ili neki koji imaju problema s dugoročnim pamćenjem pa ne mogu stvarati sjećanja o korištenju Windowsa.

Ili možda neki koji su djeca zagriženih Unixaša/Linuxaša i kojima roditelji nisu dopuštali da koriste Windowse ili uopće priđu blizu računalu na kojem su Windowsi. Posljedično, nisu ih ni slali u školu jer bi se djeca i tamo susrela s nesretnim Windowsima, pa su ih sami obrazovali kod kuće. :kava


/thread :D
Avatar
Site Admin
Postovi: 6502
Site Admin
Postovi: 6502
Pridružen/a: 06 lip 2009, 23:16
Lokacija: Online
Podijelio/la zahvalu: 621 puta
Primio/la zahvalu: 631 puta
OS: Kubuntu & Fedora
ja poznam takve osobe. moja žena i djeca. nikad vidjeli windowse. al nije im ni bitno, vide samo browser. i često se zapitaju koji od GRUB redaka sada moraju pritisnut, jer su tu stvari stalno mijenjaju.

#laptop kupio 2009. sa opensuseom i na njemu nikad nisu bili windowsi. naravno, dvije tri linux distribucije uvijek. na kde mint su se već navikli pa to ostavljam malo duže. djeca još ne idu u školu, a krojačice prije 10-ak godina nisu baš koristile računala. osnovna škola je bila ratna i prognanička, tehnička olovka je bila najveća tehnologija
Zadnja izmjena: hrvooje; 06 svi 2014, 00:31; ukupno mijenjano 1 put/a.
Postovi: 286
Postovi: 286
Pridružen/a: 05 stu 2008, 14:40
Podijelio/la zahvalu: 38 puta
Primio/la zahvalu: 32 puta
Evo, imamo pobjednika :D :bravo
Avatar
Site Admin
Postovi: 6502
Site Admin
Postovi: 6502
Pridružen/a: 06 lip 2009, 23:16
Lokacija: Online
Podijelio/la zahvalu: 621 puta
Primio/la zahvalu: 631 puta
OS: Kubuntu & Fedora
Molimo Abzeenth recite gosodinu šta se nalazi iza zavjese broj dva i da li je osvojio glavnu nagradu. :D
Avatar
Postovi: 54
Postovi: 54
Pridružen/a: 27 tra 2014, 21:57
Lokacija: Brčko
Podijelio/la zahvalu: 1 puta
Primio/la zahvalu: 2 puta
Spol: M
OS: Elementary OS
Prvi puta sam sam se susreo s Linuxom zato što sam kupio laptop sa Linuxom - i sav sretan dođem doma, uh, Linux, nova kanta pa da se i nešto novo proba - plač!

Crn ekran, kursor titra, kaj god lupim na tipkovnici on se malo krevelji pa opet isti upit... :place

Nadopuna: prvi susret ipak s W.
Avatar
Postovi: 57
Postovi: 57
Pridružen/a: 16 srp 2013, 13:03
Podijelio/la zahvalu: 1 puta
Primio/la zahvalu: 7 puta
Spol: M
meni isto nije jasna svrha linpusa? to je skoro pa teorija zavjere da se ljudima linux zgadi.
Es gibt keinen Gott, kein Universum, keine menschliche Rasse, kein irdisches Leben, keinen Himmel, keine Hölle. Es ist alles ein Traum - ein grotesker und dummer Traum. Nichts existiert außer dir. Und du bist nur ein Gedanke - ein vagabundierender Gedanke, ein nutzloser Gedanke, ein heimatloser Gedanke, der verloren in der leeren Ewigkeit wandelt!
Avatar
Moderator
Postovi: 10322
Moderator
Postovi: 10322
Pridružen/a: 07 pro 2007, 18:07
Podijelio/la zahvalu: 181 puta
Primio/la zahvalu: 313 puta
Spol: Y
OS: utuntu 19.10
shrike je napisao/la:meni isto nije jasna svrha linpusa? to je skoro pa teorija zavjere da se ljudima linux zgadi.


Slažem se.Ja sam izgubio jednog potencijalnog linuxaša, jer je frend kupio komp sa Linpusom. To smeće nije htjelo ni GUI pokrenuti, a kamo li nešto zahtjevnije. Naravno da je čovik reka da će instalirati Windows. :(
Nema veće religije od istine!
Avatar
Postovi: 2209
Postovi: 2209
Pridružen/a: 05 tra 2008, 22:38
Lokacija: Zadar
Podijelio/la zahvalu: 32 puta
Primio/la zahvalu: 96 puta
Spol: M
OS: OpenSuse
shrike je napisao/la:meni isto nije jasna svrha linpusa? to je skoro pa teorija zavjere da se ljudima linux zgadi.


Ma ima limpus i sa nekakvim škutavim sučeljem, al ovo je bio sam kernel skompajliran (mada isto limpus čini mi se). nemoš niš instalirat kad nije bilo ni repozitorija ni ničega, trebalo je sve iz koda. moš si mislit - početnik. Skino sam kompletnu distribuciju s neta i pregazio ovo.
Avatar
Postovi: 57
Postovi: 57
Pridružen/a: 16 srp 2013, 13:03
Podijelio/la zahvalu: 1 puta
Primio/la zahvalu: 7 puta
Spol: M

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 3 gostiju.