Stranica: 599/666.

Re: Humor, šaljive slike/video...

Postano: 25 lis 2013, 11:38
Postao/la shicy
pliz, stavi interpunkciju tu i tamo. čini mi se da ti je komentar zanimljiv, ali da ga je**š, ne razumin šta si htio reć

Re: Humor, šaljive slike/video...

Postano: 25 lis 2013, 13:51
Postao/la 73US
Problem je što u većini srednji i osnovni škola informatiku predaju profesori koji nisu za to obrazovani tj. oni su profesori iz matematike ili sličnih predmeta koji ma to služi kako bi napunili satnicu. Pa zato ne znaju što je rar ili iso.
Ja mislim da bi trebalo bolje kontrolirat program predavanja.
Npr. Što se u osnovnim i srednjim školama obavezno znati iz predmeta informatike "Microsoft Office" izuzetak neke strukovne škole.
Tako je iz mog iskustva od osnovne pa do srednje učim j**** office. I onda dođem na fax i zamisli 1 semestar office -_- srećemo sam 1 semestar.
Al oke sam mislim da bi trebalo biti više izbora.

Re: Humor, šaljive slike/video...

Postano: 25 lis 2013, 14:07
Postao/la PunkBastard
73US je napisao/la:Problem je što u većini srednji i osnovni škola informatiku predaju profesori koji nisu za to obrazovani tj. oni su profesori iz matematike ili sličnih predmeta koji ma to služi kako bi napunili satnicu. Pa zato ne znaju što je rar ili iso.
Ja mislim da bi trebalo bolje kontrolirat program predavanja.
Npr. Što se u osnovnim i srednjim školama obavezno znati iz predmeta informatike "Microsoft Office" izuzetak neke strukovne škole.
Tako je iz mog iskustva od osnovne pa do srednje učim j**** office. I onda dođem na fax i zamisli 1 semestar office -_- srećemo sam 1 semestar.
Al oke sam mislim da bi trebalo biti više izbora.
Ista stvar, M$ office, M$ office, M$ office....

Re: Humor, šaljive slike/video...

Postano: 26 lis 2013, 18:56
Postao/la Cooleech
Koja reklama... :)
slika

Re: Humor, šaljive slike/video...

Postano: 28 lis 2013, 12:15
Postao/la PunkBastard
Na svašta čovjek naiđe na youtubeu:
dictodude prije 6 mjeseci
linux and mac ARE UNIX!! UNIX ISNT AN OS! Unix is a type of os. MAC and Linux are both Unix.
komentar na video: http://www.youtube.com/watch?v=7Ra2AspCSiM
rofl

Re: Humor, šaljive slike/video...

Postano: 28 lis 2013, 13:01
Postao/la shrike
Tehnički, samo je mac UNIX, dok je linux UNIX-like.

Re: Humor, šaljive slike/video...

Postano: 28 lis 2013, 13:28
Postao/la Tomislav001


:hihi

Re: Humor, šaljive slike/video...

Postano: 28 lis 2013, 14:19
Postao/la PunkBastard
shrike je napisao/la:Tehnički, samo je mac UNIX, dok je linux UNIX-like.
Ovo "UNIX ISNT AN OS!" i "Unix is a type of os." mi je smiještno, bitno da je boldao i "!" je na kraju a ne zna niti sam, koliko ja znam UNIX jest OS i zbog njega je nastao GNU (njegove zatvorenosti jel) i nakon toga Linux kernel.

Re: Humor, šaljive slike/video...

Postano: 28 lis 2013, 15:38
Postao/la shrike
PunkBastard je napisao/la:
shrike je napisao/la:Tehnički, samo je mac UNIX, dok je linux UNIX-like.
Ovo "UNIX ISNT AN OS!" i "Unix is a type of os." mi je smiještno, bitno da je boldao i "!" je na kraju a ne zna niti sam, koliko ja znam UNIX jest OS i zbog njega je nastao GNU (njegove zatvorenosti jel) i nakon toga Linux kernel.
U pravu je. Unix je nekada bio OS, ali danas zapravo ne postoji OS koji se zove UNIX (neki imaju to u nazivu). UNIX je danas zapravo specifikacija, i ako želiš tvrditi da ti je OS UNIX, moraš dobiti certifikat da je to stvarno tako. Sve ostalo je UNIX-like u smislu da funkcionalno radi isto što i unix, ali nema komad papira da to može službeno reći. Vidi ovo: http://en.wikipedia.org/wiki/Single_UNIX_Specification

To je ono što mi zapravo zovemo POSIX. Ako ti je sustav POSIX compliant, onda je zapravo UNIX, ali da ga možeš tako i zvati moraš od Open Group proći certifikaciju (to je ono što je Apple napravio za Mac, ali nitko nije za ijedan linux).

Re: Humor, šaljive slike/video...

Postano: 28 lis 2013, 15:43
Postao/la PunkBastard
Ali UNIX je još uvijek OS, koji ne postoji, tj. postojao je.