Sada je: 18 tra 2024, 04:07.
Novi ste u svijetu Linuxa? Imate hrpu početničkih pitanja?

Moderator/ica: Moderatori/ce

Pravila foruma
PRAVILA ZA NOVE KORISNIKE LINUXA!
Prije otvaranja bilo kakve diskusije svaki novi korisnik u svijetu Linuxa obavezan je učiniti sljedeće korake:
Pročitati ove tekstove iz naše Wikipedije:
- Sve uvodne tekstove Linuxa za početnike (njih 5)
- Sve što trebate znati o radu s diskovima
- Pročitati ovu temu za početnike
- Pokušati pronaći riješenje problema u Enciklopediji znanja

Nakon toga korisnik smije otvoriti temu s naslovom svog problema uz obaveznu naznaku Linux distribucije koju koristi u formi:
[Linux distribucija, broj verzije, grafičko okruženje]: Naslov problema
U prvom postu korisnik obavezno mora odgovoriti na ova pitanja:
- Da li ima instalirane Windowse?
- Što ga je motiviralo na instaliranje i korištenje Linux distribucije?
- Obavezno je potrebno navesti specifikacije hardvera (Ime Laptopa, tip procesora, grafičke i mrežne kartice, količina RAM-a i diska)

Bez učinjenih ovih prvih koraka, na teme se neće odgovarati i one će biti izbrisane s foruma!
Prvo reci koji komad sklopovlja uopće imaš, tj. koji model wifi kartice, teško je pomagati na slijepo; postoji mogućnost, iako nisi našao upravljački program na synapticu, da se to može bezbolnije riješiti :)
Ken Thompson je napisao/la:One of my most productive days was throwing away 1000 lines of code.



Pikacode - Arch configs
Pikacode - dwm config
Avatar
Postovi: 2254
Postovi: 2254
Pridružen/a: 11 svi 2009, 16:26
Lokacija: /dev/pts/0
Podijelio/la zahvalu: 11 puta
Primio/la zahvalu: 94 puta
Spol: M
OS: Arch Linux x86-64 subtle
Edup nano usb wireless 802.11 b/g/n ..
U prijevodu ralink usb wireless kartica.. radi ona meni, ali je chipset unknown i treba mi taj ralinkov program preko kojgeg se spajam i vidim lijepo mreze..
A to se sve instalira inace sa tim driverom koje sam dobio i koji sad pokusavam instalirati

Kad bi se taj .tar mogao nekako prebaciti u .deb format, to bi bilo do jaja.. onda bi instalirao sa dva klik
Postovi: 22
Postovi: 22
Pridružen/a: 21 pro 2012, 14:20
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Spol: m
OS: windows, Linux Mint
jesi se probao igrat sa checkinstall?
http://www.asic-linux.com.mx/~izto/chec ... /index.php
nepismena seljačina
nema razlike u slovima , je ije, cesto ekavica i ostali shitovi
kvocijent inteligencije je obrnuto proporcionalan sreci (thank you god iq 78 )
Avatar
Postovi: 926
Postovi: 926
Pridružen/a: 13 stu 2011, 22:00
Lokacija: Osijek
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Spol: M
OS: mint
crunchbang je simpatican ako ti se svidjaju "minimalisticka" resenja, kao i archbang koji je vise hardcore (baziran na arch, dakle ako imas nejasnoca sa particioniranjem mozda nije namudrije pokusavati)
Crunch je na drugu ruku debian tako da je stabilan i ima installer koji bi fedora, suse i canonical trebali dobro da pogledaju i mogu samo da pozele i da placu glasno..
retko je u Linux svetu naici na nesto sto ima koherentan identitet i user experience.. Crunch ima sve to i jos stosta.. :) ne placaju me niti ista slicno nego sam slucajno ovih dana imao tu cast da isprobam jako puno distri i ova je stvarno odlicna, na zalost, nisam je mogao zadrzati iz sopstvanih tehnickih razloga..
Postovi: 43
Postovi: 43
Pridružen/a: 23 sij 2013, 16:18
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 8 gostiju.