Sada je: 29 ožu 2024, 06:04.
Diskusije o hardveru i driverima pod Linuxom.

Moderator/ica: Moderatori/ce

Ima li pi dovoljno snage da u isto vrijeme ganja xbmc, torrent klijent, cardshering server, sambu...?
Postovi: 21
Postovi: 21
Pridružen/a: 24 sij 2013, 12:48
Podijelio/la zahvalu: 7 puta
Primio/la zahvalu: 4 puta
OS: sve
Po mom iskustvu ne, usko grlo je to što USB portovi i ethernet dijele resurse te dolazi do zagušenja.
Samo korištenje torrent servera (bez X-a) sa downloadom/uploadom više od jednog(dva) torrenta (puno zapisa) na USB HDD dovodi do pada sustava.
Plus sam XBMC troši 70-80% CPU-a...
Avatar
Postovi: 1245
Postovi: 1245
Pridružen/a: 22 vel 2012, 12:24
Lokacija: Split
Podijelio/la zahvalu: 84 puta
Primio/la zahvalu: 41 puta
Spol: M
OS: Arch bspwm/KDE
Čisto za info....
Ako stavim wifi stick na usb sa napajanjem kakva je onda situacija sa zagušenjem i torrentima?
AKo bi napravio overclock xbmc isto zauzima puno CPUa?
Postovi: 21
Postovi: 21
Pridružen/a: 24 sij 2013, 12:48
Podijelio/la zahvalu: 7 puta
Primio/la zahvalu: 4 puta
OS: sve
rpiYaba je napisao/la:Čisto za info....
Ako stavim wifi stick na usb sa napajanjem kakva je onda situacija sa zagušenjem i torrentima?
AKo bi napravio overclock xbmc isto zauzima puno CPUa?

Wifi stick nisam probao, ali opet ćeš trošiti oba USB port-a. Svejedno, vrijedi probati.
XBMC sam koristio s overclockom na 800 MHz ;)
Avatar
Postovi: 1245
Postovi: 1245
Pridružen/a: 22 vel 2012, 12:24
Lokacija: Split
Podijelio/la zahvalu: 84 puta
Primio/la zahvalu: 41 puta
Spol: M
OS: Arch bspwm/KDE
Možda kome pomogne (meni je)....
http://elinux.org/RPi_VerifiedPeripherals Lista podržanog i problematičnog hardvera za Pitu...
Postovi: 21
Postovi: 21
Pridružen/a: 24 sij 2013, 12:48
Podijelio/la zahvalu: 7 puta
Primio/la zahvalu: 4 puta
OS: sve
Hm, a evo moje iskustvo, iz prakse. Dakle, već mjsecima mi se na pitici vrti OpenELEC. Naravno, ja svakih dva, tri tjedna odem i skinem novi img koji potom bubnem na SD karticu i stvar radi! Napominjem isto tako da sam u config.txt stavio da je arm_freq=900, core_freq=450, a sdram_freq=450. Također sam s termo silikonom prilijepio Al hladila na sam CPU\GPU te isto tako na ethernet kontroler i U\I 3.3V regulator. Napajanje je od RS-a, 2000 mA. Budući da služi kao HTPC koji cucla razne sadržaje s NAS-a, služi fantastično. Čisto da čovjek ne povjeruje! Zapravo, evo, prije nekih 2 tjedna mi je stigao Rikomagic MK802 IIIS. I naravno, pomislih ja, ode pitica na policu. No, ispade da to ipak nije tako. Naime, ispada da pitica bez problema playa neki mkv od 10 do 15 Gb, a ovo dvoprocesorsko androidsko čudo ne! Naravno, ispolirati će se to sve uz put, ali sada je situacija takova kakova je. Osim toga, kod XBMC-a, koji se vrti na OpenELECu, a ovaj na raspberry piu, je još jedna velika stvar što mi potpuno radi komunikacija TV-XBMC preko HDMI-a tj. putem CEC-a, dakle sve preko daljinskog od TVa. Eto, to su neka moja iskustva i mogu samo reći vrlo pozitivna. Inače, img od openeleca skidam s : http://openelec.thestateofme.com/
Jehonan
Jehonan
Može koja slika da vidimo al hladila? Gdje si nabavio hladila i "silikon"?

Sent from my X8 using Tapatalk 2
Postovi: 21
Postovi: 21
Pridružen/a: 24 sij 2013, 12:48
Podijelio/la zahvalu: 7 puta
Primio/la zahvalu: 4 puta
OS: sve
Može, naravno, no biti će to sutra ili prekosutra. Hladila sam uzeo u linksu (nekakav set malih hladila ze neku stariju geforce karticu, uglavnom, mala kartonska kutijica i u njoj brdo Al hladila (malih, za memorijske čipove i VRove)). Ljepilo tj. silikon je s ebaya, a budući se bavim elektronikom često ga koristim. Inače, apropo temperatura, kada se pogledaju unutar menija od XBMCa gdje se pokazuju sistemske informacije, kada se ništa ne reproducira, temepratura je oko 40 C, kada krene reprodukcija nečega težeg, onda se zna popeti i na 60-tak stupnjeva. Bez hladila, preko 80 C ! Dakle, nije peltier, nije ventilator (ovo je dobro, tiho je) i nije nešto životno važno, ali čovijeka veseli tj. zašto da elementi trpe tolika termo naprezanja ako ne moraju.
Jehonan
Jehonan
Može pls. link na linksovu stranicu i ebay da ne kupim krivo.
Postovi: 21
Postovi: 21
Pridružen/a: 24 sij 2013, 12:48
Podijelio/la zahvalu: 7 puta
Primio/la zahvalu: 4 puta
OS: sve
Evo brzinski:

Ovo je npr. termalni silikon: http://www.ebay.com/itm/1-pc-Adhesive-T ... 2321959ed0

Ovo je taj set hladila: http://www.links.hr/?naziv=hladnjak-arc ... 50.909.169

Sutra pošaljem fotografije!
Jehonan
Jehonan

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 26 gostiju.