Sada je: 18 tra 2024, 01:36.
Diskusije o hardveru i driverima pod Linuxom.

Moderator/ica: Moderatori/ce

branac88 je napisao/la:Imam sl. problem. Je li netko ustanovio o čemu se radi?

Koji sličan problem (i na kojem hardveru)? ... u prethodnih par postova je opisano više problema ;)
[+ Prikaži] Klik
ThinkPad T14s Gen. 1
AMD Ryzen 7 PRO 4750U
16 GB DDR4-3200
Samsung SSD 970 EVO Plus 2TB
14" FHD IPS (Innolux N140HCG-GQ2)
WiFi Intel® Wi-Fi® 6 AX200
OS: Debian 6 Cinnamon
Slika: dio kolekcije

***

ZEN
"Charlie. What are you thinking?"
"I'm thinking about what I want and what I need."
"What do you want?"
"I want a peaceful soul."
"And what do you need?"
"I need a bigger gun."
Avatar
Site Admin
Postovi: 11346
Site Admin
Postovi: 11346
Pridružen/a: 01 kol 2012, 12:39
Podijelio/la zahvalu: 660 puta
Primio/la zahvalu: 1014 puta
Spol: M
OS: LinuxMint Cinnamon
bertone je napisao/la:Skakutavi, trzavi i pokvareni miš je odličan razlog kojim možeš uvjeriti ženu da treba kupiti novi komp :lulz rofl2

Evo, bertone je sve lijepo objasnio... :zvizdi
Abzeenth je napisao/la:Dobro onda. Baš me briga. Krepajte od offtopica.

jurastublic je napisao/la:Ovaj thread me podsjeća na krepanu mačku. Treba to pokupit lopatom i zakopat. Onda dezinficirati lopatu. :-D
Avatar
Moderator
Postovi: 5812
Moderator
Postovi: 5812
Pridružen/a: 25 ožu 2012, 14:29
Lokacija: ~/kauč
Podijelio/la zahvalu: 155 puta
Primio/la zahvalu: 251 puta
Spol: M
OS: Mint 17.3 Cimet
bertone je napisao/la:
branac88 je napisao/la:Imam sl. problem. Je li netko ustanovio o čemu se radi?

Koji sličan problem (i na kojem hardveru)? ... u prethodnih par postova je opisano više problema ;)

Najvjerojatnije je jedan problem. Ista stvar se događa i na penđeru i na linux mintu: lijevi klik mišem zeza.

npr. nekada mi neće označiti stavke koje odaberem ili dok označavam kao da "popusti", nekada napravi dvoklik, u igrama zna neregistrirati lijevi klik te ga nekada i "zaglavi",...

Promijenio sam i miš(eve), i utor i sve...ali je isti problem. Na internetima ne nađem niš` o tome. :(

Vidio sam u temi kako je jedna od solucija i kupnja novog hardveraja, no zanima me je li se može taj problem nekako ukloniti i na drugačiji način?
Lista gnjavatora:
Bunker (16.11.2018.-9.9.9999.)
Avatar
Postovi: 193
Postovi: 193
Pridružen/a: 27 sij 2015, 19:52
Lokacija: Osijek
Podijelio/la zahvalu: 42 puta
Primio/la zahvalu: 23 puta
Spol: M
OS: Manjaro KDE
Otišao mikro-prekidač lijevog klika. Ako je miš neki Logitech, Razer ili nešto malo bolje onda na ebay-u možeš kupiti te prekidače, ako je neki no name onda moraš rastaviti miš, utvrditi koji je mikro-prekidač i nači zamjenski.

Da znaš što tražiš, evo primjer prekidača za Logitech: https://www.ebay.com/p/E-Switch-TS20100 ... 1042423213

PS. Ako je neka jednostavna vrsta prekidača, možda je otvorenog tipa pa možeš samo malo saviti/izravnati bakrene konektore (mali listovi) i stvar će raditi neko vrijeme.
[+ Prikaži] Klik
ThinkPad T14s Gen. 1
AMD Ryzen 7 PRO 4750U
16 GB DDR4-3200
Samsung SSD 970 EVO Plus 2TB
14" FHD IPS (Innolux N140HCG-GQ2)
WiFi Intel® Wi-Fi® 6 AX200
OS: Debian 6 Cinnamon
Slika: dio kolekcije

***

ZEN
"Charlie. What are you thinking?"
"I'm thinking about what I want and what I need."
"What do you want?"
"I want a peaceful soul."
"And what do you need?"
"I need a bigger gun."
Avatar
Site Admin
Postovi: 11346
Site Admin
Postovi: 11346
Pridružen/a: 01 kol 2012, 12:39
Podijelio/la zahvalu: 660 puta
Primio/la zahvalu: 1014 puta
Spol: M
OS: LinuxMint Cinnamon
bertone je napisao/la:Otišao mikro-prekidač lijevog klika. Ako je miš neki Logitech, Razer ili nešto malo bolje onda na ebay-u možeš kupiti te prekidače, ako je neki no name onda moraš rastaviti miš, utvrditi koji je mikro-prekidač i nači zamjenski.

Da znaš što tražiš, evo primjer prekidača za Logitech: https://www.ebay.com/p/E-Switch-TS20100 ... 1042423213

PS. Ako je neka jednostavna vrsta prekidača, možda je otvorenog tipa pa možeš samo malo saviti/izravnati bakrene konektore (mali listovi) i stvar će raditi neko vrijeme.

Teško, pošto sam isprobao miš koji radi na drugom računalu a meni je radio iste probleme i kao novi i kao stari (jedan je miš već otišao u mirovinu zbog toga). Probao sam i konverter sa usb na ps/2 port, ali onda kursor ne reagira (miš ima napajanje pošto svijetli dok ga mičem).
Tako da...sklon sam misliti kako mi matična odlazi. No, ako je tako, postoji li kakvo privremeno rješenje ili se jednostavno mogu pomiriti sa sudbinom?
Lista gnjavatora:
Bunker (16.11.2018.-9.9.9999.)
Avatar
Postovi: 193
Postovi: 193
Pridružen/a: 27 sij 2015, 19:52
Lokacija: Osijek
Podijelio/la zahvalu: 42 puta
Primio/la zahvalu: 23 puta
Spol: M
OS: Manjaro KDE
To je lako provjeriti... zamijeni u postavkama lijevu i desnu tipku miša i ako sad desna koja ima funkciju lijeve ne zeza, onda je lijevi mikro-prekidač u banani.
[+ Prikaži] Klik
ThinkPad T14s Gen. 1
AMD Ryzen 7 PRO 4750U
16 GB DDR4-3200
Samsung SSD 970 EVO Plus 2TB
14" FHD IPS (Innolux N140HCG-GQ2)
WiFi Intel® Wi-Fi® 6 AX200
OS: Debian 6 Cinnamon
Slika: dio kolekcije

***

ZEN
"Charlie. What are you thinking?"
"I'm thinking about what I want and what I need."
"What do you want?"
"I want a peaceful soul."
"And what do you need?"
"I need a bigger gun."
Avatar
Site Admin
Postovi: 11346
Site Admin
Postovi: 11346
Pridružen/a: 01 kol 2012, 12:39
Podijelio/la zahvalu: 660 puta
Primio/la zahvalu: 1014 puta
Spol: M
OS: LinuxMint Cinnamon
@branac
Da li si probao u Live - da nije do HDD?
Napajanje? Nedavna nadogradnja BIOS-a zbog spectre i ostal... sbatine
CMOS reset?
Nemam više ideja, osim da na kraju uzmeš AMD ... ako sad imaš procesor iz profila. :hihi :pogled_dolje
Avatar
Postovi: 1799
Postovi: 1799
Pridružen/a: 15 sij 2014, 09:37
Lokacija: Zaljev svetaca
Podijelio/la zahvalu: 69 puta
Primio/la zahvalu: 177 puta
Spol:
OS: Leap 15.1 / Hera 5.1
Ja sam davno, "privremeno" uštekao žični miš, ali mi se čini da problem nije odmah nestao, nego vremenom. Rijetko više koristim kućno računalo za nešto konkretno, pa sam propustio taj trenutak sreće. Mislim da su kod mene partibrejkeri bežični miševi kao vrsta, općenito.
Where there is a gui there's a way.
Avatar
Postovi: 2322
Postovi: 2322
Pridružen/a: 08 ožu 2010, 20:26
Lokacija: JustPine
Podijelio/la zahvalu: 56 puta
Primio/la zahvalu: 64 puta
Spol: M
OS: CimetMint 18.1
Neće vam pomoći kaj se tiče skakutavog miša, ali ako je netko u potrazi za novim bežičnim mišem, kad budete u Konzumu i prilici (znači imate one kupone sa popustima) potražite po policama miš japanske tvrtke E-Blue specijalizirane za proizvodnju periferije i opreme za igrače: "Mazer Type-R".

Naime isti se prodaje po 169 kn (iako je preporučena cijena proizvođača 34 $ što je oko 200 kn bez davanja, ali dobro kad Konzum može jeftinije što nas briga :-D ) pa ako imate 10, 20 ili više % popusta, nećete morati ostaviti/prodati bubreg za dobar bežični miš.

Sam miš je napravljen u kombinaciji gume i plastike, prilagođen je dešnjacima, ima optički senzor kojeg je napravio AVAGO, rezoluciju od 500 do 2500 DPI i ne trza do pokreta/ubrzanja od 20 G. Sve u svemu, dobar miš za ljude sa srednje velikom šakom... i da, ne troši suludo brzo bateriju i radi pod Linuxom bez ikakvih drivera.

I za kraj jedna slika da možete procijeniti veličinu miša:

slika

:-D
[+ Prikaži] Klik
ThinkPad T14s Gen. 1
AMD Ryzen 7 PRO 4750U
16 GB DDR4-3200
Samsung SSD 970 EVO Plus 2TB
14" FHD IPS (Innolux N140HCG-GQ2)
WiFi Intel® Wi-Fi® 6 AX200
OS: Debian 6 Cinnamon
Slika: dio kolekcije

***

ZEN
"Charlie. What are you thinking?"
"I'm thinking about what I want and what I need."
"What do you want?"
"I want a peaceful soul."
"And what do you need?"
"I need a bigger gun."
Avatar
Site Admin
Postovi: 11346
Site Admin
Postovi: 11346
Pridružen/a: 01 kol 2012, 12:39
Podijelio/la zahvalu: 660 puta
Primio/la zahvalu: 1014 puta
Spol: M
OS: LinuxMint Cinnamon
Mislim kako sam uspio riješiti stvar s neposlušnim mišem. Nadam se kako će ovo nekima pomoći.
Naručio sam bio miš iz Kine, i kada je došao, opet isti problemi. Ne može biti kako 3 miša rade identične probleme, tim više što jedan od ta tri se i koristi na drugom računalu bez problema.
No, u međuvremenu sam imao neki problem s mrežom prilikom podizanja Minta, dok u penđerima je mreža radila savršeno, pa sam stavio umjesto Minta Peppermint. Pogađate, i dalje je miš radio probleme...
Neki su mi prijatelji onda preporučili stavljanje novog biosa na matičnu, što sam i poslušao i sada miš radi savršeno. :)
Lista gnjavatora:
Bunker (16.11.2018.-9.9.9999.)
Avatar
Postovi: 193
Postovi: 193
Pridružen/a: 27 sij 2015, 19:52
Lokacija: Osijek
Podijelio/la zahvalu: 42 puta
Primio/la zahvalu: 23 puta
Spol: M
OS: Manjaro KDE

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 21 gostiju.