Sada je: 19 tra 2024, 03:49.
Diskusije o hardveru i driverima pod Linuxom.

Moderator/ica: Moderatori/ce

Daklem, blutut slušalice neće upariti sa laptopom preko USB dongla Delock. Mint 17.3 ali sam probao na više distri osim Ubuntua. Lubuntu, xubuntu, Bodhi itd isto. Win. XP i 7 isto vide slušalice ali se neće upariti. Interesantno, probao iz znatiželje na Mac i radi od prve kao i na Win. 8.Taj stari laptop mi prijatelju treba u polju za stremanje mjuze na blutut zvučnike. Sa mobitela se upare i nema problema. Već se zezam par dana ali ništa . Nakon što sam jućer ubio Pulse, pokazalo se u zvučnim postavkama kao harver i na izlazu. Imao sam posjetu pa sam prekinuo i poslije više nisam uspio. Preroštao sam forume ali bez rješenja. Ništa od navedenih riješenja mi nije pomoglo. Već sve mislim da je to zato jer je to Tošiba.
Avatar
Postovi: 624
Postovi: 624
Pridružen/a: 25 stu 2011, 17:12
Lokacija: vanjski otok
Podijelio/la zahvalu: 5 puta
Primio/la zahvalu: 8 puta
Spol: M
OS: Manjaro Mate,Mint 17.3
OMG koja su to vremena došla :sokiran ni u polje se više ne ide bez laptopa ... sry, morao sam :-D
[+ Prikaži] Klik
ThinkPad T14s Gen. 1
AMD Ryzen 7 PRO 4750U
16 GB DDR4-3200
Samsung SSD 970 EVO Plus 2TB
14" FHD IPS (Innolux N140HCG-GQ2)
WiFi Intel® Wi-Fi® 6 AX200
OS: Debian 6 Cinnamon
Slika: dio kolekcije

***

ZEN
"Charlie. What are you thinking?"
"I'm thinking about what I want and what I need."
"What do you want?"
"I want a peaceful soul."
"And what do you need?"
"I need a bigger gun."
Avatar
Site Admin
Postovi: 11347
Site Admin
Postovi: 11347
Pridružen/a: 01 kol 2012, 12:39
Podijelio/la zahvalu: 660 puta
Primio/la zahvalu: 1014 puta
Spol: M
OS: LinuxMint Cinnamon
jesi se probao poigrati sa pavucontrol?
Es gibt keinen Gott, kein Universum, keine menschliche Rasse, kein irdisches Leben, keinen Himmel, keine Hölle. Es ist alles ein Traum - ein grotesker und dummer Traum. Nichts existiert außer dir. Und du bist nur ein Gedanke - ein vagabundierender Gedanke, ein nutzloser Gedanke, ein heimatloser Gedanke, der verloren in der leeren Ewigkeit wandelt!
Avatar
Moderator
Postovi: 10322
Moderator
Postovi: 10322
Pridružen/a: 07 pro 2007, 18:07
Podijelio/la zahvalu: 181 puta
Primio/la zahvalu: 313 puta
Spol: Y
OS: utuntu 19.10
@ Bertone, moderna vremena. Sad umjesto na kopanje idu na roštiljanje. :-D
@ shrike, jesam sve što sam našao na bespućima interneta a da nije previše komplicirano ( manje od 1 stranice A4 formata). Na kraju sam probao Mint18 live i na njemu RADI! :thmbs-up . Upravo ga idem instalirati na hard (u živo) pa se javim. pface
Avatar
Postovi: 624
Postovi: 624
Pridružen/a: 25 stu 2011, 17:12
Lokacija: vanjski otok
Podijelio/la zahvalu: 5 puta
Primio/la zahvalu: 8 puta
Spol: M
OS: Manjaro Mate,Mint 17.3
Isti laptop više neće spajati na BT. Ne prikazuje ih ni kao izlazni hardwer. Prepoznaje, ali ne spaja. Imam isti slučaj i sa Acer One, isto Mint 17. Dobio uztintu za printer i dar u vidu Maxel bluetooth zvučnika. Na mobitele se spajaju bez problema. Probao sa Pulse, isti slučaj. Podesim, uparim ali se na pojavljuje u podešavanju zvuka kao hardwer. Kopao po netu ali se obično nađu trakavice za Terminal pa se izgubim. pface Inaće sam frendu instalirao Linux pa mi još teže pada.
UPDATE: na malom Aspire One uspio sam naći komandu koja je riješila problem
"pactl load-module module-bluetooth-discover"
Nadam se da će palit i kod tošibe!
Avatar
Postovi: 624
Postovi: 624
Pridružen/a: 25 stu 2011, 17:12
Lokacija: vanjski otok
Podijelio/la zahvalu: 5 puta
Primio/la zahvalu: 8 puta
Spol: M
OS: Manjaro Mate,Mint 17.3

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 21 gostiju.