Sada je: 29 ožu 2024, 10:46.
Diskusije o hardveru i driverima pod Linuxom.

Moderator/ica: Moderatori/ce

Pozdrav,
novi sam na Linux-u i pokušavam instalirati printer Xerox Phaser 3010. Kada odem printati u stanju ispisa dokumenta prvo piše obrada, a zatim prijeđe na zaustavljeno. Pokušao sam i sa driverima sa xerox-ove stranice, ali ista situacija.
Što napraviti?
Postovi: 4
Postovi: 4
Pridružen/a: 17 kol 2016, 16:17
Podijelio/la zahvalu: 1 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Spol: M
OS: Ubuntu 16,04 LTS
nyctek je napisao/la:Pozdrav,
novi sam na Linux-u i pokušavam instalirati printer Xerox Phaser 3010. Kada odem printati u stanju ispisa dokumenta prvo piše obrada, a zatim prijeđe na zaustavljeno. Pokušao sam i sa driverima sa xerox-ove stranice, ali ista situacija.
Što napraviti?


Dobrodošao :bok

Moja preporuka je da instaliraš Ubuntu 14.04.5 i printer će ti raditi out of the box bez ikakvog posebnog podešavanja.
Naime imam doma Samsunga (koji je zapravo taj tvoj rebrendirani Xerox) i identičan problem s printanjem (koji se ponavlja na svim distribucijama koje su bazirane na Ubuntuu 16.04) i kojeg nisam uspio riješiti pface

Inače, možeš isprintati to što si poslao na pisač, ali moraš ručno otvoriti svaki dokument koji je zapeo u ispisu i natjerati ga da se isprinta.

Znam da promjena distribucije nije riješenje, ali 16.04 po meni ima previše bugova i po meni je trenutno bolji izbor 14.04.5 ako ti ne smeta malo stariji softver.

EDIT: Naravno, možeš sačekati da se javi još netko tko je možda riješio problem ili barem može uputiti na to kako problem riješiti, a do tada možeš isprobati da li ti printer radi pod 14.04.5 i u live modu, pa to ostavi kao rezervno riješenje.
[+ Prikaži] Klik
ThinkPad T14s Gen. 1
AMD Ryzen 7 PRO 4750U
16 GB DDR4-3200
Samsung SSD 970 EVO Plus 2TB
14" FHD IPS (Innolux N140HCG-GQ2)
WiFi Intel® Wi-Fi® 6 AX200
OS: Debian 6 Cinnamon
Slika: dio kolekcije

***

ZEN
"Charlie. What are you thinking?"
"I'm thinking about what I want and what I need."
"What do you want?"
"I want a peaceful soul."
"And what do you need?"
"I need a bigger gun."
Avatar
Site Admin
Postovi: 11318
Site Admin
Postovi: 11318
Pridružen/a: 01 kol 2012, 12:39
Podijelio/la zahvalu: 655 puta
Primio/la zahvalu: 1005 puta
Spol: M
OS: LinuxMint Cinnamon
bertone je napisao/la:
nyctek je napisao/la:Pozdrav,
novi sam na Linux-u i pokušavam instalirati printer Xerox Phaser 3010. Kada odem printati u stanju ispisa dokumenta prvo piše obrada, a zatim prijeđe na zaustavljeno. Pokušao sam i sa driverima sa xerox-ove stranice, ali ista situacija.
Što napraviti?


Dobrodošao :bok

Moja preporuka je da instaliraš Ubuntu 14.04.5 i printer će ti raditi out of the box bez ikakvog posebnog podešavanja.
Naime imam doma Samsunga (koji je zapravo taj tvoj rebrendirani Xerox) i identičan problem s printanjem (koji se ponavlja na svim distribucijama koje su bazirane na Ubuntuu 16.04) i kojeg nisam uspio riješiti pface

Inače, možeš isprintati to što si poslao na pisač, ali moraš ručno otvoriti svaki dokument koji je zapeo u ispisu i natjerati ga da se isprinta.

Znam da promjena distribucije nije riješenje, ali 16.04 po meni ima previše bugova i po meni je trenutno bolji izbor 14.04.5 ako ti ne smeta malo stariji softver.

EDIT: Naravno, možeš sačekati da se javi još netko tko je možda riješio problem ili barem može uputiti na to kako problem riješiti, a do tada možeš isprobati da li ti printer radi pod 14.04.5 i u live modu, pa to ostavi kao rezervno riješenje.


Instalirao sam Ubuntu 14.04.5 i dalje se javlja isti problem.
Postovi: 4
Postovi: 4
Pridružen/a: 17 kol 2016, 16:17
Podijelio/la zahvalu: 1 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Spol: M
OS: Ubuntu 16,04 LTS
nyctek je napisao/la:Instalirao sam Ubuntu 14.04.5 i dalje se javlja isti problem.

Zanimljivo... ja problema nakon vračanja na stariju verziju OS-a nisam imao (a provjerio sam na nekoliko različitih OS-ova temeljenih na 14.04) :hmm

Ništa, kad si već požurio i promijenio OS umjesto da si malo sačekao da se još netko javi, malo sam progooglao problem vezan za tvoj pisač pa probaj ovo.
[+ Prikaži] Klik
ThinkPad T14s Gen. 1
AMD Ryzen 7 PRO 4750U
16 GB DDR4-3200
Samsung SSD 970 EVO Plus 2TB
14" FHD IPS (Innolux N140HCG-GQ2)
WiFi Intel® Wi-Fi® 6 AX200
OS: Debian 6 Cinnamon
Slika: dio kolekcije

***

ZEN
"Charlie. What are you thinking?"
"I'm thinking about what I want and what I need."
"What do you want?"
"I want a peaceful soul."
"And what do you need?"
"I need a bigger gun."
Avatar
Site Admin
Postovi: 11318
Site Admin
Postovi: 11318
Pridružen/a: 01 kol 2012, 12:39
Podijelio/la zahvalu: 655 puta
Primio/la zahvalu: 1005 puta
Spol: M
OS: LinuxMint Cinnamon
Jesi uspješno instalirao drivere sa Xeroxove stranice? Ja sam imao nekada Xerox Phaser 3117 i radio je bez problema na starijim verzijama Ubuntua.
Avatar
Postovi: 2806
Postovi: 2806
Pridružen/a: 23 ruj 2013, 21:19
Podijelio/la zahvalu: 41 puta
Primio/la zahvalu: 177 puta
Spol: M
OS: Ubuntu 18.04 LTS
Pokušao sam i sa driverima i na način da sam pronađe driver, ali i dalje piše prvo status obrada, a zatim dođe zaustavljeno.
Postovi: 4
Postovi: 4
Pridružen/a: 17 kol 2016, 16:17
Podijelio/la zahvalu: 1 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Spol: M
OS: Ubuntu 16,04 LTS
nyctek je napisao/la:Pokušao sam i sa driverima i na način da sam pronađe driver, ali i dalje piše prvo status obrada, a zatim dođe zaustavljeno.


Nije ti driver davao errore kada si ga instalirao?
Avatar
Postovi: 2806
Postovi: 2806
Pridružen/a: 23 ruj 2013, 21:19
Podijelio/la zahvalu: 41 puta
Primio/la zahvalu: 177 puta
Spol: M
OS: Ubuntu 18.04 LTS
Ne, sve u redu prođe. Negdje sam vidio da piše filter problem :pogled_dolje
Postovi: 4
Postovi: 4
Pridružen/a: 17 kol 2016, 16:17
Podijelio/la zahvalu: 1 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Spol: M
OS: Ubuntu 16,04 LTS
Probaj ovo:

Kod: Označi sve
sudo apt-get install libcupsimage2:i386

sudo restart cups
Avatar
Postovi: 2806
Postovi: 2806
Pridružen/a: 23 ruj 2013, 21:19
Podijelio/la zahvalu: 41 puta
Primio/la zahvalu: 177 puta
Spol: M
OS: Ubuntu 18.04 LTS

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 8 gostiju.