Sada je: 04 svi 2024, 20:42.
Diskusije o hardveru i driverima pod Linuxom.

Moderator/ica: Moderatori/ce

Novi problem u zasebnu temu i pripadajući podforum - prema pravilima. I bez psovki, molim!


Jučer sam kupio novi printer (Epson L365), na win sam ga lako instalirao, no na linuxu mi instalacija teže ide.. :pogled_dolje Naime, printer je bežićni i spojen je na mrežu; printers->add printer->netwotk printer (tu ga odmah prepozna) -> AppSocket/JetDirect network printer via DNS-SD i tu staje cijela priča dalje ne može naći drivere za njega.

Nakon toga sam iskemijao ovako: printers->add printer->netwotk printer (tu ga odmah prepozna) -> LPD/LPR queue PASSTHRU (kada to odaberem, sam mi u polja doda pod HOST IP adersu) - Generic(preporučeno) -> ESC/P Dot Matrix (preporučeno) i to je to. Tada se printer malo poj*o i počeo mrdati i ispisao je dvije nerazumljive testne stranice i još nekoliko praznih. Nekoliko minuta zadržao je papir i ispljunuo ga praznog van. Nijedan dokument ne želi isprintati.

Imate li rješenje?

@Abzeenth puno hvala na pomoći! :thmbs-up Proučavam, sve što ste mi preporučili! Sporo, ali proučavam. :)
Postovi: 3
Postovi: 3
Pridružen/a: 09 svi 2016, 21:20
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Spol: M
OS: Mint 17 "Qiana"
Nismo imali puno pitanja vezano uz bežične printere, ali pogledaj ovdje - možda dobiješ ideju:
viewtopic.php?f=0&t=11375&p=209613&hilit=wireless+printer#p209613
viewtopic.php?f=7&t=9026
Abzeenth je napisao/la:Dobro onda. Baš me briga. Krepajte od offtopica.

jurastublic je napisao/la:Ovaj thread me podsjeća na krepanu mačku. Treba to pokupit lopatom i zakopat. Onda dezinficirati lopatu. :-D
Avatar
Moderator
Postovi: 5812
Moderator
Postovi: 5812
Pridružen/a: 25 ožu 2012, 14:29
Lokacija: ~/kauč
Podijelio/la zahvalu: 155 puta
Primio/la zahvalu: 251 puta
Spol: M
OS: Mint 17.3 Cimet
http://www.openprinting.org/printer/Eps ... 355_Series

http://download.ebz.epson.net/dsc/searc ... FromResult

Tu potraži drivere za L365, na prvom linku su neki korisni komentari za podešavanje.

Ja imam HP multifunkcijski koji ima Wi-Fi i radi bez problema, za prvo podešavanje sam ga morao spojiti preko USBa.
Avatar
Postovi: 2806
Postovi: 2806
Pridružen/a: 23 ruj 2013, 21:19
Podijelio/la zahvalu: 41 puta
Primio/la zahvalu: 177 puta
Spol: M
OS: Ubuntu 18.04 LTS

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: Google [Bot] i 9 gostiju.