Sada je: 18 tra 2024, 17:37.
Diskusije o hardveru i driverima pod Linuxom.

Moderator/ica: Moderatori/ce

JH-IM je napisao/la:Našao sam to jučer, ali to nije do kraja riješilo problem, imam zvuk istovremeno i kroz slušalice i kroz zvučnike. Treba sada naći kako muteati zvučnike kada su spojene slušalice

asus-mode1 ASUS
asus-mode2 ASUS
asus-mode3 ASUS
asus-mode4 ASUS
asus-mode5 ASUS
asus-mode6 ASUS
asus-mode7 ASUS
asus-mode8 ASUS

https://www.kernel.org/doc/Documentatio ... Models.txt
E jbg, ne razumijem koja je razlika ali ako si ovim gore dobio zvuk kroz slušalice, da isprobaš ove druge - možda pomogne?
Avatar
Postovi: 1799
Postovi: 1799
Pridružen/a: 15 sij 2014, 09:37
Lokacija: Zaljev svetaca
Podijelio/la zahvalu: 69 puta
Primio/la zahvalu: 177 puta
Spol:
OS: Leap 15.1 / Hera 5.1
vision je napisao/la:
asus-mode1 ASUS
asus-mode2 ASUS
asus-mode3 ASUS
asus-mode4 ASUS
asus-mode5 ASUS
asus-mode6 ASUS
asus-mode7 ASUS
asus-mode8 ASUS

https://www.kernel.org/doc/Documentatio ... Models.txt
E jbg, ne razumijem koja je razlika ali ako si ovim gore dobio zvuk kroz slušalice, da isprobaš ove druge - možda pomogne?


Probao sam 1, 4 i 5, 1 i 5 ništa a 4 mi je dao zvuk na slušalice, probati ću uskoro i ove druge. 4 mi doda i outpute koji ne postoje, 2.1, 4.1, 5.1 itd. Stvarni outputi su Analog Duplex i Analog Surround 4.0 ali to je manje bitno. Možda jedan od ostalih brojeva bude radio pravilno, moram i u alsamixeru pogledati onaj automute.
Avatar
Postovi: 2806
Postovi: 2806
Pridružen/a: 23 ruj 2013, 21:19
Podijelio/la zahvalu: 41 puta
Primio/la zahvalu: 177 puta
Spol: M
OS: Ubuntu 18.04 LTS
JH-IM je napisao/la:
vision je napisao/la:
asus-mode1 ASUS
asus-mode2 ASUS
asus-mode3 ASUS
asus-mode4 ASUS
asus-mode5 ASUS
asus-mode6 ASUS
asus-mode7 ASUS
asus-mode8 ASUS

https://www.kernel.org/doc/Documentatio ... Models.txt
E jbg, ne razumijem koja je razlika ali ako si ovim gore dobio zvuk kroz slušalice, da isprobaš ove druge - možda pomogne?


Probao sam 1, 4 i 5, 1 i 5 ništa a 4 mi je dao zvuk na slušalice, probati ću uskoro i ove druge. 4 mi doda i outpute koji ne postoje, 2.1, 4.1, 5.1 itd. Stvarni outputi su Analog Duplex i Analog Surround 4.0 ali to je manje bitno. Možda jedan od ostalih brojeva bude radio pravilno, moram i u alsamixeru pogledati onaj automute.



Kod snd-hda-intel opcija mod, pa tamo neki brojevi, odnosi se na ukupan broj audio izlaza na tvom stroju. Zaključak bi bio da nema previše smisla isprobavati, smisleno bi bilo prebrojati prednje i stražnje priključke i tu opciju odabrati. Ja sam tako rješavao slične probleme, ali ne i sa tvojim strojem i tvojom distribucijom. Ipak, prilično sam siguran da je rješenje pomoću opcija snd-hda-intel drivera, univerzalno.
Postovi: 252
Postovi: 252
Pridružen/a: 09 pro 2013, 17:28
Podijelio/la zahvalu: 12 puta
Primio/la zahvalu: 24 puta
Spol: M
OS: ubuntu mate/linux mint
teorijavelikogpraska je napisao/la:

Kod snd-hda-intel opcija mod, pa tamo neki brojevi, odnosi se na ukupan broj audio izlaza na tvom stroju. Zaključak bi bio da nema previše smisla isprobavati, smisleno bi bilo prebrojati prednje i stražnje priključke i tu opciju odabrati. Ja sam tako rješavao slične probleme, ali ne i sa tvojim strojem i tvojom distribucijom. Ipak, prilično sam siguran da je rješenje pomoću opcija snd-hda-intel drivera, univerzalno.


Nije, probao sam sve brojeve i neki mi daju zvuk na slušalice istovremeno sa zvukom na zvučnicima, a drugi uopće ne daju zvuk na slušalice.
Avatar
Postovi: 2806
Postovi: 2806
Pridružen/a: 23 ruj 2013, 21:19
Podijelio/la zahvalu: 41 puta
Primio/la zahvalu: 177 puta
Spol: M
OS: Ubuntu 18.04 LTS
JH-IM je napisao/la:
teorijavelikogpraska je napisao/la:

Kod snd-hda-intel opcija mod, pa tamo neki brojevi, odnosi se na ukupan broj audio izlaza na tvom stroju. Zaključak bi bio da nema previše smisla isprobavati, smisleno bi bilo prebrojati prednje i stražnje priključke i tu opciju odabrati. Ja sam tako rješavao slične probleme, ali ne i sa tvojim strojem i tvojom distribucijom. Ipak, prilično sam siguran da je rješenje pomoću opcija snd-hda-intel drivera, univerzalno.


Nije, probao sam sve brojeve i neki mi daju zvuk na slušalice istovremeno sa zvukom na zvučnicima, a drugi uopće ne daju zvuk na slušalice.


Ja sam malo skratio pa si stekao krivu predođbu o "univerzalnom rješenju". Pojasnit ću malo. U opcijama snd-hda-intel da bi se dobio zvuk za alsu potrebno je navesti eksplicitno model mašine o kojoj se radi. Glede toga da modela, kartica, itd, itd, ima mali milijun, nekada se navodi model, a nekad se jednostavno opisno navede ukupan broj audio izlaza (to znače oni brojevi ). Kako za koju mašinu. Ovdje možeš potražiti svoj model, ako ga nađeš
http://ubuntuforums.org/showthread.php?t=1043568
Inače ja sam na nekim kantama na isti način rješavao zvuk, ali ja sam sa modprobe sruši/učitaj u rc.local fajlu.
Nadalje, vrijedi pravilo što noviji model, to veći potencijalni problem sa alsom. Stoga se preporuča instalacija dejli bilda, najnovije alse. Veća je mogučnost da proradi.
Ti si uspio dobiti zvuk u slušalice ( znači da si velik dio problema i riješio).
Sigurno znaš da možeš i kroz postavke svoje distribucije za zvuk, ugasiti zvučnike. Barem na ubuntu mate možeš. To je veoma praktično, ništa ne boli, a držati će vodu dok u potpunosti ne riješiš svoj problem.
Postovi: 252
Postovi: 252
Pridružen/a: 09 pro 2013, 17:28
Podijelio/la zahvalu: 12 puta
Primio/la zahvalu: 24 puta
Spol: M
OS: ubuntu mate/linux mint
teorijavelikogpraska je napisao/la:
Ja sam malo skratio pa si stekao krivu predođbu o "univerzalnom rješenju". Pojasnit ću malo. U opcijama snd-hda-intel da bi se dobio zvuk za alsu potrebno je navesti eksplicitno model mašine o kojoj se radi. Glede toga da modela, kartica, itd, itd, ima mali milijun, nekada se navodi model, a nekad se jednostavno opisno navede ukupan broj audio izlaza (to znače oni brojevi ). Kako za koju mašinu. Ovdje možeš potražiti svoj model, ako ga nađeš
http://ubuntuforums.org/showthread.php?t=1043568
Inače ja sam na nekim kantama na isti način rješavao zvuk, ali ja sam sa modprobe sruši/učitaj u rc.local fajlu.
Nadalje, vrijedi pravilo što noviji model, to veći potencijalni problem sa alsom. Stoga se preporuča instalacija dejli bilda, najnovije alse. Veća je mogučnost da proradi.
Ti si uspio dobiti zvuk u slušalice ( znači da si velik dio problema i riješio).
Sigurno znaš da možeš i kroz postavke svoje distribucije za zvuk, ugasiti zvučnike. Barem na ubuntu mate možeš. To je veoma praktično, ništa ne boli, a držati će vodu dok u potpunosti ne riješiš svoj problem.


Kada su zvučnici muteani nema zvuka ni na slušalicama što ukazuje da ovaj hack samo usmjerava zvuk i u slušalice, ali ne u slušalice kao u poseban uređaj što se vidi po tome da slušalica nema u nijednom mikseru. Alsu ću ići upgradeati ako ništa drugo ne pomogne, čekam na odgovor jednoga lika koji se kuži u Alsu dosta pa ću vidjeti da li on zna rješenje. Hvala pogledao sam tu listu ali tamo nema mojeg laptopa.
Avatar
Postovi: 2806
Postovi: 2806
Pridružen/a: 23 ruj 2013, 21:19
Podijelio/la zahvalu: 41 puta
Primio/la zahvalu: 177 puta
Spol: M
OS: Ubuntu 18.04 LTS
Prijavio sam problem Alsa developerima pa ćemo vidjeti.
Avatar
Postovi: 2806
Postovi: 2806
Pridružen/a: 23 ruj 2013, 21:19
Podijelio/la zahvalu: 41 puta
Primio/la zahvalu: 177 puta
Spol: M
OS: Ubuntu 18.04 LTS
Probao sam sada live mode OpenSuse Tumbleweeda sa novijim kernelom i ni on ne prepoznaje slušalice.
Avatar
Postovi: 2806
Postovi: 2806
Pridružen/a: 23 ruj 2013, 21:19
Podijelio/la zahvalu: 41 puta
Primio/la zahvalu: 177 puta
Spol: M
OS: Ubuntu 18.04 LTS
Malo sam bacio oko kod susjeda u Srbiji i naišao na sličan problem koji je riješen ali na Xubuntu 14.04. Pomogla je instalacija programa "QasConfig". Vidi sam.

Izvor:http://forum.ubuntu-rs.org/Thread-reseno-kako-srediti-zvuk-u-isto-vreme-se-cuju-i-zvucnici-sa-lap-topa-i-sluske

Pozz
Ok i što sad?
Avatar
Postovi: 1024
Postovi: 1024
Pridružen/a: 30 ruj 2013, 12:12
Podijelio/la zahvalu: 46 puta
Primio/la zahvalu: 50 puta
Spol: M
OS: Xubuntu,Kubuntu 24.04
NoMaam je napisao/la:Malo sam bacio oko kod susjeda u Srbiji i naišao na sličan problem koji je riješen ali na Xubuntu 14.04. Pomogla je instalacija programa "QasConfig". Vidi sam.

Izvor:http://forum.ubuntu-rs.org/Thread-reseno-kako-srediti-zvuk-u-isto-vreme-se-cuju-i-zvucnici-sa-lap-topa-i-sluske

Pozz


Hvala, ali kod mene to ne funkcionira jer slušalica uopće nema u nijednom mixeru, ako muteam zvučnike ne čuje se ništa ni na slušalicama.
Avatar
Postovi: 2806
Postovi: 2806
Pridružen/a: 23 ruj 2013, 21:19
Podijelio/la zahvalu: 41 puta
Primio/la zahvalu: 177 puta
Spol: M
OS: Ubuntu 18.04 LTS

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 30 gostiju.