Sada je: 25 tra 2024, 10:10.
Diskusije o hardveru i driverima pod Linuxom.

Moderator/ica: Moderatori/ce

shrike je napisao/la:Ja sam prije kojih 10 godina radio obratno, sa DVD-a na VHS..

Znači digitalni u analogni.. tj, puštao si DVD i snimao ga na VHS


shrike je napisao/la:.. i u tadašnjim eksperimentima sam utvrdio da je moguće analogni VHS .. a svako vhs je analogni, prebaciti i na komp pa onda sa njime što želiš.

Znači VHS si morao nekako vratiti u komp i onda u kompu više nemaš analogni nego opet digitalni zapis.. a sa digitalnim možeš što hočeš :)
[+ Prikaži] Klik
ThinkPad T14s Gen. 1
AMD Ryzen 7 PRO 4750U
16 GB DDR4-3200
Samsung SSD 970 EVO Plus 2TB
14" FHD IPS (Innolux N140HCG-GQ2)
WiFi Intel® Wi-Fi® 6 AX200
OS: Debian 6 Cinnamon
Slika: dio kolekcije

***

ZEN
"Charlie. What are you thinking?"
"I'm thinking about what I want and what I need."
"What do you want?"
"I want a peaceful soul."
"And what do you need?"
"I need a bigger gun."
Avatar
Site Admin
Postovi: 11348
Site Admin
Postovi: 11348
Pridružen/a: 01 kol 2012, 12:39
Podijelio/la zahvalu: 662 puta
Primio/la zahvalu: 1018 puta
Spol: M
OS: LinuxMint Cinnamon
Na kompu nemaš nikada analogni zapis i kopirano na VHS se više nikada nije vraćalo natrag na komp. Čitavi cilj i je bio dobiti VHS a ne DVD.... zašto? Zato jer sam tada imao 13" monitor i puno veći TV. Nisam imao DVD player, ali jesam VHS. Frend je imao i komp sa tv kartciom pa smo nakon malo zezanja sredili da radi. Rezultirani VHS snimak je zapravo bio poprilično dobre kvalitete i generalno bolji od VHS-a iz videoteka.
Es gibt keinen Gott, kein Universum, keine menschliche Rasse, kein irdisches Leben, keinen Himmel, keine Hölle. Es ist alles ein Traum - ein grotesker und dummer Traum. Nichts existiert außer dir. Und du bist nur ein Gedanke - ein vagabundierender Gedanke, ein nutzloser Gedanke, ein heimatloser Gedanke, der verloren in der leeren Ewigkeit wandelt!
Avatar
Moderator
Postovi: 10322
Moderator
Postovi: 10322
Pridružen/a: 07 pro 2007, 18:07
Podijelio/la zahvalu: 181 puta
Primio/la zahvalu: 313 puta
Spol: Y
OS: utuntu 19.10
Ja te i dalje ne razumijem ali ok, možda shvatim kad prespavam :-D
[+ Prikaži] Klik
ThinkPad T14s Gen. 1
AMD Ryzen 7 PRO 4750U
16 GB DDR4-3200
Samsung SSD 970 EVO Plus 2TB
14" FHD IPS (Innolux N140HCG-GQ2)
WiFi Intel® Wi-Fi® 6 AX200
OS: Debian 6 Cinnamon
Slika: dio kolekcije

***

ZEN
"Charlie. What are you thinking?"
"I'm thinking about what I want and what I need."
"What do you want?"
"I want a peaceful soul."
"And what do you need?"
"I need a bigger gun."
Avatar
Site Admin
Postovi: 11348
Site Admin
Postovi: 11348
Pridružen/a: 01 kol 2012, 12:39
Podijelio/la zahvalu: 662 puta
Primio/la zahvalu: 1018 puta
Spol: M
OS: LinuxMint Cinnamon
Ok, htio sam gledti filmove na većem ekranu, a jedini koji sam imao je bio TV. Jedini način tada da gledam film na tvu je bio da ga prvo prebacim na VHS! Frend se isto križao ljevom i desnom rukom, lako moguće i nogama kada nisam gledao (pogotovo jer su tada masivno počeli ljudi prebacivati VHS-e na DVD)
Es gibt keinen Gott, kein Universum, keine menschliche Rasse, kein irdisches Leben, keinen Himmel, keine Hölle. Es ist alles ein Traum - ein grotesker und dummer Traum. Nichts existiert außer dir. Und du bist nur ein Gedanke - ein vagabundierender Gedanke, ein nutzloser Gedanke, ein heimatloser Gedanke, der verloren in der leeren Ewigkeit wandelt!
Avatar
Moderator
Postovi: 10322
Moderator
Postovi: 10322
Pridružen/a: 07 pro 2007, 18:07
Podijelio/la zahvalu: 181 puta
Primio/la zahvalu: 313 puta
Spol: Y
OS: utuntu 19.10
Suko je napisao/la:Morati ces izgleda investirati u neki hardver ako zelis snimiti stare kazete. Ovo sto imas ti nece puno pomoci.
Ako kupis neki od uredjaja koji hvataju analogni ili S video signal, evo ti jedan fini vodic kako dobiti kvalitetan digitalni video:
http://linux.goeszen.com/digitising-vhs-tapes-on-linux.html
Izgleda mi dobro.

Da, morat ću kupiti i to čudo od kartice. Dobro, barem znam da nikako drugačije ne može...

shrike, kako si ti to prebacivao na DVD-e, na koju foru?? :sokiran :)
Postovi: 805
Postovi: 805
Pridružen/a: 21 vel 2012, 23:18
Podijelio/la zahvalu: 83 puta
Primio/la zahvalu: 56 puta
Spol: M

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 5 gostiju.