Sada je: 18 tra 2024, 03:39.
Diskusije o hardveru i driverima pod Linuxom.

Moderator/ica: Moderatori/ce

Cooleech je napisao/la:Bacio sam oko na Lubuntu i ostao šokiran bloatwareom u njemu, što se vidi iz sljedećeg:
The default "Desktop" installer requires 384-800 MB of RAM (depending on your selected options)

Dakle, LXLE ako ćeš no-brainer, a Arch + LXDE ako ćeš ipak malo zasukati rukave, što je, radeći s mojom skriptom, gotovo lakše instalirat od Ubuntuja. :hihi


Ne shvaćam vas što početnicima preporučujete Arch Linux :-D Morati će donekle zasukati rukave i sa user friendly distribucijama a kamoli ne sa rolling distribucijama kao što je Arch Linux.
Avatar
Postovi: 2806
Postovi: 2806
Pridružen/a: 23 ruj 2013, 21:19
Podijelio/la zahvalu: 41 puta
Primio/la zahvalu: 177 puta
Spol: M
OS: Ubuntu 18.04 LTS
JH-IM je napisao/la:Ne shvaćam vas što početnicima preporučujete Arch Linux :-D Morati će donekle zasukati rukave i sa user friendly distribucijama a kamoli ne sa rolling distribucijama kao što je Arch Linux.


To ti je sve Archistička propaganda! slika :hihi
Avatar
Site Admin
Postovi: 6502
Site Admin
Postovi: 6502
Pridružen/a: 06 lip 2009, 23:16
Lokacija: Online
Podijelio/la zahvalu: 621 puta
Primio/la zahvalu: 631 puta
OS: Kubuntu & Fedora
imao sam potpuni isti PC do nedavno. Lijepo mi je vrtio bilo koju xfce distru, cak sam i KDE uspio upogoniti ali se vuklo :D
Ali preporucam ti Mint XFCE ili Lubuntu. Radit ce ti min duplo brze nego winsi. Sretno :thmb-up
Avatar
Postovi: 721
Postovi: 721
Pridružen/a: 16 pro 2013, 22:51
Podijelio/la zahvalu: 31 puta
Primio/la zahvalu: 28 puta
Spol: M
OS: Opet Arch
Abzeenth je napisao/la:
JH-IM je napisao/la:Ne shvaćam vas što početnicima preporučujete Arch Linux :-D Morati će donekle zasukati rukave i sa user friendly distribucijama a kamoli ne sa rolling distribucijama kao što je Arch Linux.


To ti je sve Archistička propaganda! slika :hihi

Come to the Arch Side! :bleh
Arch Linux Install Script (BIG update, BETA verzija)
Vl@do je napisao/la:Arch imaš upravo zato da uštediš na vremenu. Nemaš nikakvih problema s instalacijama, kompajliranjem i ostalim. Imaš jednostavno funkcionalan i stabilan, uvijek najsvježiji OS, a osim toga je sexy i cool do neba.

I've seen some idiots back in my time, but you man... you're special!
Avatar
Moderator
Postovi: 6757
Moderator
Postovi: 6757
Pridružen/a: 13 stu 2010, 21:12
Lokacija: /hrvatska/solin/.../4
Podijelio/la zahvalu: 351 puta
Primio/la zahvalu: 413 puta
Spol: M
OS: Arch Linux KDE
Cooleech je napisao/la:Come to the Arch Side! :bleh


Jedno vrijeme sam ga imao na drugom laptopu i definitivno nije nešto što bi preporučio početniku :bleh Btw zašto ima stvari u AURu koje se ne žele iskompajlirati nego bacaju errore? Maintaineri ne updateaju baš? Barem sam uspio namjestiti Infinality da imam manje više pristojne fontove u browserima :-D
Avatar
Postovi: 2806
Postovi: 2806
Pridružen/a: 23 ruj 2013, 21:19
Podijelio/la zahvalu: 41 puta
Primio/la zahvalu: 177 puta
Spol: M
OS: Ubuntu 18.04 LTS
JH-IM je napisao/la:
Cooleech je napisao/la:Come to the Arch Side! :bleh

zašto ima stvari u AURu koje se ne žele iskompajlirati nego bacaju errore?

Jesi probao
Kod: Označi sve
makepkg -s
;)
Do danas, gotovo nikakvih problema s AUR-om ali zna bit pokoji stariji paket. Obično se to brzo "popravi".
Imao sam samo jednu intervenciju kad mi multisystem nije htjelo iskompajlirat jer je hash bio od starije verzije. Jedan klik na datoteku, ispravljanje hasha na točnu vrijednost i sve je radilo kao podmazano. Zašto Arch početnicima? Zato jer znam par početnika koji veselo rade na njemu, a uostalom, uvijek sam išao kontra standardnih shema - prvo hodam pa tek onda pužem (kad se umorim hodajući :hihi)!
Arch Linux Install Script (BIG update, BETA verzija)
Vl@do je napisao/la:Arch imaš upravo zato da uštediš na vremenu. Nemaš nikakvih problema s instalacijama, kompajliranjem i ostalim. Imaš jednostavno funkcionalan i stabilan, uvijek najsvježiji OS, a osim toga je sexy i cool do neba.

I've seen some idiots back in my time, but you man... you're special!
Avatar
Moderator
Postovi: 6757
Moderator
Postovi: 6757
Pridružen/a: 13 stu 2010, 21:12
Lokacija: /hrvatska/solin/.../4
Podijelio/la zahvalu: 351 puta
Primio/la zahvalu: 413 puta
Spol: M
OS: Arch Linux KDE
Cooleech je napisao/la:.. prvo hodam pa tek onda pužem (kad se umorim hodajući :hihi)!

A di je maslina?? :hihi
[+ Prikaži] Klik
ThinkPad T14s Gen. 1
AMD Ryzen 7 PRO 4750U
16 GB DDR4-3200
Samsung SSD 970 EVO Plus 2TB
14" FHD IPS (Innolux N140HCG-GQ2)
WiFi Intel® Wi-Fi® 6 AX200
OS: Debian 6 Cinnamon
Slika: dio kolekcije

***

ZEN
"Charlie. What are you thinking?"
"I'm thinking about what I want and what I need."
"What do you want?"
"I want a peaceful soul."
"And what do you need?"
"I need a bigger gun."
Avatar
Site Admin
Postovi: 11346
Site Admin
Postovi: 11346
Pridružen/a: 01 kol 2012, 12:39
Podijelio/la zahvalu: 660 puta
Primio/la zahvalu: 1014 puta
Spol: M
OS: LinuxMint Cinnamon
bertone je napisao/la:A di je maslina?? :hihi

Maslina je neeeeobraanaaaa... :-D
Arch Linux Install Script (BIG update, BETA verzija)
Vl@do je napisao/la:Arch imaš upravo zato da uštediš na vremenu. Nemaš nikakvih problema s instalacijama, kompajliranjem i ostalim. Imaš jednostavno funkcionalan i stabilan, uvijek najsvježiji OS, a osim toga je sexy i cool do neba.

I've seen some idiots back in my time, but you man... you're special!
Avatar
Moderator
Postovi: 6757
Moderator
Postovi: 6757
Pridružen/a: 13 stu 2010, 21:12
Lokacija: /hrvatska/solin/.../4
Podijelio/la zahvalu: 351 puta
Primio/la zahvalu: 413 puta
Spol: M
OS: Arch Linux KDE
Cooleech je napisao/la:Jesi probao
Kod: Označi sve
makepkg -s
;)
Do danas, gotovo nikakvih problema s AUR-om ali zna bit pokoji stariji paket. Obično se to brzo "popravi".
Imao sam samo jednu intervenciju kad mi multisystem nije htjelo iskompajlirat jer je hash bio od starije verzije. Jedan klik na datoteku, ispravljanje hasha na točnu vrijednost i sve je radilo kao podmazano. Zašto Arch početnicima? Zato jer znam par početnika koji veselo rade na njemu, a uostalom, uvijek sam išao kontra standardnih shema - prvo hodam pa tek onda pužem (kad se umorim hodajući :hihi)!


Probao sam i nije prošlo sa svim programima :-D
Avatar
Postovi: 2806
Postovi: 2806
Pridružen/a: 23 ruj 2013, 21:19
Podijelio/la zahvalu: 41 puta
Primio/la zahvalu: 177 puta
Spol: M
OS: Ubuntu 18.04 LTS
Da se vratim pitanju koje je otvorilo ovu temu, zašto ne bi pokušao s instalacijom Debiana uz Lxde okruženje? Potanke upute mogu se preuzeti na linku https://sites.google.com/site/debianinstallnotes/lxde
Avatar
Postovi: 1067
Postovi: 1067
Pridružen/a: 27 ruj 2012, 12:39
Podijelio/la zahvalu: 86 puta
Primio/la zahvalu: 150 puta
Spol: M
OS: Kubuntu 22.04, Debian 12

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 14 gostiju.