Sada je: 19 tra 2024, 10:48.
Diskusije o hardveru i driverima pod Linuxom.

Moderator/ica: Moderatori/ce

vrlo zanimljivo. Nisam znao za ovo. Raspberry Pi je puno poplarniji, ali sigurno nije i najbolji. Ovaj Odroid se cini sasvim solidan. Ali eto ja bi i dalje isao na RPi2. Love at first sight :ljubav
Avatar
Postovi: 721
Postovi: 721
Pridružen/a: 16 pro 2013, 22:51
Podijelio/la zahvalu: 31 puta
Primio/la zahvalu: 28 puta
Spol: M
OS: Opet Arch
Pcduino3 - single board computer. Ima HDMI, usb, ethernet, wifi, sata conn, camera conn, micro sd card slot, audio...
Više o uređaju: http://learn.linksprite.com/category/pc ... /pcduino3/

Pcduino3 vs Raspberry Pi B (moja zapažanja)
Brži je od raspberryja, gore je embedded ubuntu 12.04 (ne traži vanjsku sd karticu kao raspberry), ima wifi, ima konektore kompatibilne sa arduino shieldovima


slika

slika
Avatar
Site Admin
Postovi: 2074
Site Admin
Postovi: 2074
Pridružen/a: 07 pro 2007, 16:30
Lokacija: Zagreb
Podijelio/la zahvalu: 174 puta
Primio/la zahvalu: 278 puta
Spol: Ž
OS: ubuntu 12.04
nicky je napisao/la:Pcduino3 - single board computer. Ima HDMI, usb, ethernet, wifi, sata conn, camera conn, ....


Gdje si ga kupila?
Avatar
Postovi: 664
Postovi: 664
Pridružen/a: 11 tra 2010, 16:35
Podijelio/la zahvalu: 5 puta
Primio/la zahvalu: 5 puta
Spol: M
OS: Arch
U Forma elektronici u Zagrebu.
Avatar
Site Admin
Postovi: 2074
Site Admin
Postovi: 2074
Pridružen/a: 07 pro 2007, 16:30
Lokacija: Zagreb
Podijelio/la zahvalu: 174 puta
Primio/la zahvalu: 278 puta
Spol: Ž
OS: ubuntu 12.04
Konačno....i u mojim rukama... :thmbs-up

slika
Avatar
Postovi: 80
Postovi: 80
Pridružen/a: 12 vel 2015, 18:31
Lokacija: Hrvatska
Podijelio/la zahvalu: 41 puta
Primio/la zahvalu: 5 puta
Spol: M
OS: Linux Mint 18 Xfce
Nakon cca. godinu dana dolazi trojka! Novosti: Wi-Fi i Bluetooth ugrađeni. Puno bolje performanse.


http://www.trustedreviews.com/opinions/ ... -3-vs-pi-2

http://techcrunch.com/2016/02/29/with-a ... bluetooth/

http://www.cnet.com/news/raspberry-pi-3 ... -built-in/

Čini se ,sa ovakvom "mašinicom" se sad mogu "činiti" puno ozbiljnije stvari! :-D
Blaze je najbolji,ali Vajta je KRALJ!
Avatar
Postovi: 39
Postovi: 39
Pridružen/a: 26 ožu 2013, 23:34
Lokacija: Olimpijska Selendra
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 2 puta
Spol: M
OS: Ubuntu 14.04 /KDE Mint 17
Purificator je napisao/la:Čini se ,sa ovakvom "mašinicom" se sad mogu "činiti" puno ozbiljnije stvari! :-D


RasPI je trebao biti uređaj za učenje programiranja i upravljanje raznim mehaničkim i električnim uređajima. Međutim, kako Arduino dosta dobro obavlja taj dio posla, PI je praktički postao samo jefini multimedijski centar.
Drago mi je da je barem preko njega toliko puno ljudi došlo u kontakt s linuxom. :thmb-up
"Hodor bre foobar"
Avatar
Postovi: 1907
Postovi: 1907
Pridružen/a: 16 tra 2011, 08:34
Lokacija: i grupa Film
Podijelio/la zahvalu: 45 puta
Primio/la zahvalu: 342 puta
Spol: M
OS: Mint 10 LXDE itd...
Sve intenzivnije razmišljam o nabavljanju Raspberrya 3 i sređivanju za media centar.
Ima li netko od vas RPi2 i koristi li ga možda u gore navedenu svrhu? Kako ste zadovoljni?

U biti još zasad niti nisam otišao predaleko s istraživanjem i informiranjem, tak da nemam neka konkretna pitanja (osim ovih gore navedenih).
Nekako mi je ostalo u sjećanju da se spominjalo kako je stari model preslab za pokretanje full HD sadržaja na telki, odnosno da odglumi punokrvni media centar. Međutim, naletio sam na neke clipove na YouTubeu gdje izgleda kao da mali bez problema vrti Kodi i full HD sadržaj, tako da bih mudro zaključio da sam ili krivo zapamtio ili pročitao netočne informacije. :)
Uglavnom, eto, zanima me imate li vi kakva iskustva s RPi na tom polju.
KAJ
Avatar
Postovi: 59
Postovi: 59
Pridružen/a: 06 lip 2012, 14:46
Lokacija: Zagreb
Podijelio/la zahvalu: 14 puta
Primio/la zahvalu: 4 puta
Spol: M
OS: Fedora 34
Mogu reći, iz vlastitoga iskustva, ako želite Raspberry Pi zbog primarne funkcije kao HTPC da Vam je to puni pogodak. Naime, ja sam PRVU iteraciju dotičnoga bez problema koristio za reprodukciju svih mogućih vrsta audio i video datoteka sa NAS-a iz lokalne mreže. Također je bez nekih većih problema radio i TP radio i IP TV (ovdje je bitna i kvaliteta internet veze tako da...) U Vašem slučaju, ako uzimate Raspberry Pi samo radi te funkcije, toplo preporučujem da uzmete što kvalitetniju i bržu SD karticu te kao OS preporučujem OpenELEC s kojim također imam najbolja iskustva. Da, osim toga, dobra je stvar, ali to naravno ovisi koji TV imate i to što Raspberry Pi nativno podržava CEC koji Vam opet daje mogućnost korištenja daljinskoga od TV-a kao osnovnoga. U biti, bar iz moga iskustva, potpuno odgovara toj svrsi! Moja preporuka!
Jehonan
Jehonan
Super, hvala na informacijama! :)

Mislim da će ovih dana pasti narudžba pa da se onda i poigram s novom bebicom. :)
KAJ
Avatar
Postovi: 59
Postovi: 59
Pridružen/a: 06 lip 2012, 14:46
Lokacija: Zagreb
Podijelio/la zahvalu: 14 puta
Primio/la zahvalu: 4 puta
Spol: M
OS: Fedora 34

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 13 gostiju.