Sada je: 16 tra 2024, 04:57.
Diskusije o hardveru i driverima pod Linuxom.

Moderator/ica: Moderatori/ce

Pozdrav!

Dakle, već duže vremena (u biti od kada sam nabavio Logitech K800 tipkovnicu i pripadajućeg miša), nije mi radilo buđenje iz sleepa kada pomaknem miša ili pritisnem tipku na tipkovnici.

Danas nabasah na vrlo elegantno riješenje, pa rekoh da ga podijelim s Vama, možda nekome pomogne.

Dakle, u direkotiriju "/etc/udev/rules.d/" stvorite novu datoteku "90-keyboardwakeup.rules".

Unutar te datoteke unesete slijedeće, doslovno:

SUBSYSTEM=="usb", ATTRS{idVendor}=="046d", ATTRS{idProduct}=="c52b" RUN+="/bin/sh -c 'echo enabled > /sys$env{DEVPATH}/../power/wakeup'"

Snimite promjene i napravite reboot.

Vala!

NAPOMENE:

OS je ubuntu 14.04 ali isto je i na starijima tj. novijima!

Datotetku kreirati kao SU, dakle npr. "sudo nano /etc/udev/rules.d/90-keyboardwakeup.rules".

Vrijednost varijabli idVendor i idProduct saznate pomoću lsusb komande (ovo su standardne vrijednosti za dosta unifying receivera)!

Eto, nadam se da će nekome pomoći. Ako sam gdje pogriješio, moja duboka isprika, nije namjerno.
Jehonan
Jehonan
Imam istu tipkovnicu i miša, sve radi kako treba, a na Archu sam. Baš čudno da Ubuntu treba takav "zahvat" da bi na njemu radilo. :pogled_dolje
Enivej, hvala na infou! :)

Edit: Ups, u mene je K260. :nee
Arch Linux Install Script (BIG update, BETA verzija)
Vl@do je napisao/la:Arch imaš upravo zato da uštediš na vremenu. Nemaš nikakvih problema s instalacijama, kompajliranjem i ostalim. Imaš jednostavno funkcionalan i stabilan, uvijek najsvježiji OS, a osim toga je sexy i cool do neba.

I've seen some idiots back in my time, but you man... you're special!
Avatar
Moderator
Postovi: 6756
Moderator
Postovi: 6756
Pridružen/a: 13 stu 2010, 21:12
Lokacija: /hrvatska/solin/.../4
Podijelio/la zahvalu: 349 puta
Primio/la zahvalu: 412 puta
Spol: M
OS: Arch Linux KDE
Ama dobro, što se lupaš?!

Svakome se dogodi.

I ja sam prije ove kombinacije imao MK250 set i tu je sve odmah radilo.

Iako, to nije unifying bazirana komunikacija pa onda niti nemaš mogućnosti koje ta pruža (nivoi baterija npr.)

Eto...
Jehonan
Jehonan

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 14 gostiju.