Sada je: 29 ožu 2024, 02:22.
Diskusije o hardveru i driverima pod Linuxom.

Moderator/ica: Moderatori/ce

Pozdrav!
Nedavno instalirani Opensuse 13.1 32bit ne podržava bluetooth tj, piše mi da ne prepoznaje adapter.
Što napraviti da se to osposobi?
Hvala
Postovi: 31
Postovi: 31
Pridružen/a: 01 ožu 2014, 22:48
Podijelio/la zahvalu: 1 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Spol: M
OS: Manjaro gnome
Premeješteno u "Hardware" forum. Pretpostavljam da problem nije specifičan za openSUSE i da će ti ovdje brže pomoći i korisnici nekih drugih distribucija.
Like some other animals, the gecko can perform a neat trick when threatened by a predator: it can amputate its own tail. The dropped tail serves to distract the predator, and by losing it, the lizard can run faster.
Avatar
Moderator
Postovi: 4366
Moderator
Postovi: 4366
Pridružen/a: 28 sij 2009, 18:46
Podijelio/la zahvalu: 86 puta
Primio/la zahvalu: 148 puta
Spol: M
OS: openSUSE Leap KDE
Nisam siguran jesam li trebao otvoriti novu temu (što sumnjam)...

Imam mali problemčić s Bluetoothom na Toshibici...

Pri prvom bootanju i nakon podizanja sustava, BT računala nije dostupan tj. OS ga ne registrira na ploči (Mint 17 KDE), ali (pazi sad) nakon reboota, BT se uredno i neizostavno pojavi i normalno radi. Pa opet, AKO napravim shutdown i ponovno pokrenem komp, ne, onda ga opet NEMA na ploči. Procedura je jednostavna: ili restart nakon prvog paljenja računala ili ga nema...

Imate neku ideju kako to riješiti?

fala :)
open code i open mind cijelom čovječanstvu ;)
Avatar
Postovi: 207
Postovi: 207
Pridružen/a: 25 tra 2011, 13:07
Lokacija: svemir :)
Podijelio/la zahvalu: 30 puta
Primio/la zahvalu: 2 puta
Spol: M
OS: Mint KDE, Studio
Neznam kako to tvoje riješiti, ali ako ikad na tim strojevima budeš stavljao drugi os, mint 17 cinnamon i ubuntu 14.04.1 unity mi normalno rade sa bluetoothom..
Max Bunker
Max Bunker
tex.vileer je napisao/la:Neznam kako to tvoje riješiti, ali ako ikad na tim strojevima budeš stavljao drugi os, mint 17 cinnamon i ubuntu 14.04.1 unity mi normalno rade sa bluetoothom..


Radi i meni, ali nakon restarta - sigurno ima neka jednostavna fora kako to riješiti...
ali ne kužim, ŠTO to ostaje nakon restarta drugačije u odnosu na prvi boot pa da BT radi i bude dostupan...
open code i open mind cijelom čovječanstvu ;)
Avatar
Postovi: 207
Postovi: 207
Pridružen/a: 25 tra 2011, 13:07
Lokacija: svemir :)
Podijelio/la zahvalu: 30 puta
Primio/la zahvalu: 2 puta
Spol: M
OS: Mint KDE, Studio
Pojašnjenje: Za neke uređaje proizvođači hardvera ne žele ili ne mogu dati specifikacije ljudima koji pišu slobodne drivere pa se ovi svakako snalaze, tako da su neki driveri nepotpuni. Ti, nažalost baš nemaš sreće s tim ethernet čipom u laptopu pa izgleda da se taj driver ne snalazi sa suspendom. Zato mislim da bi rješenje bilo da dodaš naredbu u konfiguraciju power managera kojom bi se pri buđenju iz suspenda izričito navelo da se alx driver učita u memoriju.
Get Brain Dumps.com demos for test king and MB7-701 with 100% success guaranteed. Our high quality cnsu.edu
Postovi: 1
Postovi: 1
Pridružen/a: 12 pro 2014, 03:29
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Spol: M
OS: windows
@ujodarko: Probaj pregledati dmesg prije i poslije restarta ima li kakve razlike. Možda se bluetooth učita prije nečega o čemu taj driver ovisi ili ga nešto resetira - tko zna. Ali od nečega moraš početi.

@sajjad123: Ovo gore je quote jednog mog posta i nema veze s ovom temom jer nije u pitanju suspend. Vjerojatno ti se omaklo.
"Hodor bre foobar"
Avatar
Postovi: 1907
Postovi: 1907
Pridružen/a: 16 tra 2011, 08:34
Lokacija: i grupa Film
Podijelio/la zahvalu: 45 puta
Primio/la zahvalu: 342 puta
Spol: M
OS: Mint 10 LXDE itd...

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 4 gostiju.