Sada je: 18 tra 2024, 01:27.
Diskusije o hardveru i driverima pod Linuxom.

Moderator/ica: Moderatori/ce

hvala na trudu pozabavicu se s ovim malo pa cemo da vidimo sta ce da bude
Avatar
Postovi: 69
Postovi: 69
Pridružen/a: 02 sij 2014, 02:44
Podijelio/la zahvalu: 47 puta
Primio/la zahvalu: 2 puta
Spol: M
OS: Mint 13 xfce
Nisam siguran ali moguće je da ti probleme pravi "SNA" ubrzanje za intel kartice. To ubrzanje pravi probleme kod nekih starijih intelovih kartica. Na Ubuntu 12.04.3 i 12.04.4 je ono defaultno postavljeno. Na 12.04,12.4.1 i 12.04.2 je defaultno postavljeno "Uxa" ubrzanje. Možda naj bolje da probaš instalirati Xubuntu 12.04. a ne zadnju verziju(12.04.4).
OVDJE je opisan postupak kako da zaustaviš "SNA" I pokreneš "UXA" ako imaš 12.04.3 (12.04.4). Pazi to je opisano pri dnu posta.
Sretno.

Pozz
Ok i što sad?
Avatar
Postovi: 1024
Postovi: 1024
Pridružen/a: 30 ruj 2013, 12:12
Podijelio/la zahvalu: 46 puta
Primio/la zahvalu: 50 puta
Spol: M
OS: Xubuntu,Kubuntu 24.04
Ja mislim da tvoj driver nemožeš " nagovoriti " promjenom acelmetode iz predhodnog posta. Savjet je ok, ali vrijedi samo za drivere koji podržavaju acelmetod. Ipak nisam baš posve siguran pa možeš probati. Iz tvog generiranog xorg.conf fajla se vidi da tvoj driver nema tu opciju među ponuđenima. Isto tako, nema nikakve potrebe da stvari stavljaš u xorg.conf.d folder ( ali možeš probati ), s obzirom da več imaš generiran xorg.conf ( što je ja mislim prioritet ukoliko postoji ).
Ali moguće je da imaš problema sa akceleracijom ( nebi bio jedini ). Na tvom driveru je to opcija "dri". ( za 3D ubrzanje) ona je postavljena inicijalno na "true". E pa probaj recimo staviti na "false". recimo ovako:
Option "DRI" "False" ili probaj sa Option "DRI" "True" ( za slučaj da nije inicijalno uključeno ubrzanje)

To dodaš na mjesto gdje sam ti opisao u xorg.conf fajlu
Negdje sam pročitao da i opcija xvMc ima neku ulogu kod starijih grafika što se tiče hardverskog ubrzavanja video dekodiranja., pa probaj i sa time eksperimentirati. Probaj i ovo iz prethodnog posta. U biti, sve i je u isprobavanju raznih mogučnosti.
Postovi: 252
Postovi: 252
Pridružen/a: 09 pro 2013, 17:28
Podijelio/la zahvalu: 12 puta
Primio/la zahvalu: 24 puta
Spol: M
OS: ubuntu mate/linux mint

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 14 gostiju.