Sada je: 18 tra 2024, 16:47.
Diskusije o hardveru i driverima pod Linuxom.

Moderator/ica: Moderatori/ce

A jesi razmišljao da uzmeš laptop sa predinstaliranim oem ubuntom ? Tako znaš da sve radi i da je testirano sa ubuntom . Neznam odakle si no u zgb se lako nabavi dell ili hp sa tvornickim ubuntom. ...
Max Bunker
Max Bunker
Naravno, ali u Virovitici i nije baš neki izbor. Ovaj Lenovo nam je zapeo za "oko" pa su me zanimala vaša mišljenja ili još bolje iskustva. Koliko vidim @Vision je imao priliku da radi na jednom sa AMD procesorom i veli da je solidno.
Naravno da je svaka sugestija do 2800 Kn dobro došla, ipak nije Lenovo jedini :-D :-D

Pozz
Ok i što sad?
Avatar
Postovi: 1024
Postovi: 1024
Pridružen/a: 30 ruj 2013, 12:12
Podijelio/la zahvalu: 46 puta
Primio/la zahvalu: 50 puta
Spol: M
OS: Xubuntu,Kubuntu 24.04
Pa nije vt nakraj svijeta. U ime open bratije osobno ti ga dovezem ak treba ..... Al pazi, kolače tamanim ko supermen :-)
Max Bunker
Max Bunker
Gle sad, tamani kolače :-D
Hvala na ponudi ali prvi izbor mi je kupnja ovdje zbog "ne daj Bože" eventualne reklamacije(zlu ne trebalo). No svakako ću imati tvoju ponudu u vidu, ako ništa drugo da vidimo tko će više pojesti kolača :-D

Pozz
Ok i što sad?
Avatar
Postovi: 1024
Postovi: 1024
Pridružen/a: 30 ruj 2013, 12:12
Podijelio/la zahvalu: 46 puta
Primio/la zahvalu: 50 puta
Spol: M
OS: Xubuntu,Kubuntu 24.04
Test ovog Della (nije ista HW konfiguracija, ali..) i Link na tvoj dućan (ima ga u raznim bojama), kvalitetnija plastika i po mom sudu bolje napravljen (složen) od Lenova plus kaj ima tri godine tvorničke garancije.
[+ Prikaži] Klik
ThinkPad T14s Gen. 1
AMD Ryzen 7 PRO 4750U
16 GB DDR4-3200
Samsung SSD 970 EVO Plus 2TB
14" FHD IPS (Innolux N140HCG-GQ2)
WiFi Intel® Wi-Fi® 6 AX200
OS: Debian 6 Cinnamon
Slika: dio kolekcije

***

ZEN
"Charlie. What are you thinking?"
"I'm thinking about what I want and what I need."
"What do you want?"
"I want a peaceful soul."
"And what do you need?"
"I need a bigger gun."
Avatar
Site Admin
Postovi: 11346
Site Admin
Postovi: 11346
Pridružen/a: 01 kol 2012, 12:39
Podijelio/la zahvalu: 660 puta
Primio/la zahvalu: 1014 puta
Spol: M
OS: LinuxMint Cinnamon
Taj Dell i nije tako loš. Piše da ga nemaju ali budem otišao do njih da vidim kakvo je "pravo stanje" :-D
Hvala.

Pozz
Ok i što sad?
Avatar
Postovi: 1024
Postovi: 1024
Pridružen/a: 30 ruj 2013, 12:12
Podijelio/la zahvalu: 46 puta
Primio/la zahvalu: 50 puta
Spol: M
OS: Xubuntu,Kubuntu 24.04
Pa malo trgovaca (pogotovo malih) danas ima svu robu iz ponude na skladištu no znam da moj (omiljeni) dućan sve kaj sam tražio od njih nabavi isti ili najkasnije slijedeći dan.

Po meni je danas bitna što duža garancija, a to je kod Della OK.
[+ Prikaži] Klik
ThinkPad T14s Gen. 1
AMD Ryzen 7 PRO 4750U
16 GB DDR4-3200
Samsung SSD 970 EVO Plus 2TB
14" FHD IPS (Innolux N140HCG-GQ2)
WiFi Intel® Wi-Fi® 6 AX200
OS: Debian 6 Cinnamon
Slika: dio kolekcije

***

ZEN
"Charlie. What are you thinking?"
"I'm thinking about what I want and what I need."
"What do you want?"
"I want a peaceful soul."
"And what do you need?"
"I need a bigger gun."
Avatar
Site Admin
Postovi: 11346
Site Admin
Postovi: 11346
Pridružen/a: 01 kol 2012, 12:39
Podijelio/la zahvalu: 660 puta
Primio/la zahvalu: 1014 puta
Spol: M
OS: LinuxMint Cinnamon
U pravu si. Budem se još malo interesirao.

Pozz
Ok i što sad?
Avatar
Postovi: 1024
Postovi: 1024
Pridružen/a: 30 ruj 2013, 12:12
Podijelio/la zahvalu: 46 puta
Primio/la zahvalu: 50 puta
Spol: M
OS: Xubuntu,Kubuntu 24.04
Laptop ne kupuješ svako malo , već je to uređaj kojim ćeš se služiti godinama. I zar sad nebi bilo logično da nabaviš i kupiš uređaj po tvom guštu i mogućnostima, a ne da ti je izbor znatno sužen i da si primoran kupiti nešto što ima tvoj lokalni malotrgovac.... Garancija ti je međunarodna i vrijedi svuda bez obzira gdje si ti kupio ( ako se držiš brendova a ne tamo nekih malih igrača ) . Kupnja putem interneta je isto danas uobičajena i praktično kupiš bilo gdje na planeti gdje ti paše cijena ( pazeći pritom na troškove dostave ) . A sad ak baš budeš pehista pa ti nekaj rikne, opet ti nikaj neznači tvoj trgovac u vt jer nevjerujem da on ima ovlašteni servis u svom prostoru već i on šalje neispravan hardver u najbliži ovlašteni servis , a tako možeš i ti i čak bu brže popravljen nego da čekaš njihovu milost.

E-kupi nije loš webshop, pa onda imaš i onaj ebuyer gdje su ti hp makine sa predinstaliranim ubuntom i to po vrlo povoljnim cijenama ( oko 2000 kn je bio najjeftiniji ) , pa imaš kodeks koji dila dell-a također sa oem ubuntom .......
Max Bunker
Max Bunker
NoMaam je napisao/la:Koliko vidim @Vision je imao priliku da radi na jednom sa AMD procesorom i veli da je solidno.

Da se razumijemo, ja to ocijenim na svoj način. S tim laptopom sam radio/podešavao nešto jedno uru/uru ipo, i na njemu je nažalost (Win 8.1)... (bar da je sedmica), a vlasniku da sam ponudio neku Linux distru bilo bi ravno samoubojstvom :-D .

Meni se dopao dizajn, laptop kao laptop, kupiš i koristiš, što ga imam kuckati i pritiskati, savijati...(gluposti). Tiho je radio, za ekran nemam što reći, standardno (jedino na mob imam :mrgreen: ), a najbolje je u dućan upaliti ga prije kupovine i pogledati da nema koji mrtvi pixel.

U odnosu na Dell, ovaj ima 1TB diska što nije mala razlika.
Avatar
Postovi: 1799
Postovi: 1799
Pridružen/a: 15 sij 2014, 09:37
Lokacija: Zaljev svetaca
Podijelio/la zahvalu: 69 puta
Primio/la zahvalu: 177 puta
Spol:
OS: Leap 15.1 / Hera 5.1

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 27 gostiju.