Diskusije usko vezane uz Arch Linux i srodne distribucije.
Odgovori

Re: Arch par pitanja

16 vel 2013, 19:20

Ih, koliko sam ih ja puta reinstalirao... :vreca
To se kod mene razvijalo ovako - najprije reinstalacije, potom, kad sam malo naučio neke stvari, odlazak u terminal ili live cd, pa popravljanje koje bi moglo potrajati danima, a poslije sve brže. Međutim, u zadnje vrijeme sam se nekako i toga zasitio (vrijeme ide sve brže i ne vraća se, život prolazi), pa sad lijepo radim backupe. spametan
Kad skršim nešto i vidim da će mi trebati više od pet minuta za vraćanje na staro, jednostavno slijedi restart, pokretanje Clonezille, vraćanje imagea, restart i tu je sve kao što je i bilo.
(članak o tome samo što nije, večeras prvi dio ide u draft)

Re: Arch par pitanja

16 vel 2013, 20:48

O.T. Netko je obećao par kratkih crtica o Clonezilli. szbunjen

Re: Arch par pitanja

16 vel 2013, 20:51

drone je napisao/la:Ih, koliko sam ih ja puta reinstalirao... :vreca
To se kod mene razvijalo ovako - najprije reinstalacije, potom, kad sam malo naučio neke stvari, odlazak u terminal ili live cd, pa popravljanje koje bi moglo potrajati danima, a poslije sve brže. Međutim, u zadnje vrijeme sam se nekako i toga zasitio (vrijeme ide sve brže i ne vraća se, život prolazi), pa sad lijepo radim backupe. spametan
Kad skršim nešto i vidim da će mi trebati više od pet minuta za vraćanje na staro, jednostavno slijedi restart, pokretanje Clonezille, vraćanje imagea, restart i tu je sve kao što je i bilo.
(članak o tome samo što nije, večeras prvi dio ide u draft)

mudar covjek ;)

mogao bi i ja prouciti tu clonezillu iako gotovo vise nikada ne prckam nesto sto mi ikako moze unistiti os...

Re: Arch par pitanja

16 vel 2013, 21:31

Vl@do je napisao/la:O.T. Netko je obećao par kratkih crtica o Clonezilli. szbunjen

drone je napisao u postu iznad tvog što nas očekuje ;)
drone je napisao/la:...Kad skršim nešto i vidim da će mi trebati više od pet minuta za vraćanje na staro, jednostavno slijedi restart, pokretanje Clonezille, vraćanje imagea, restart i tu je sve kao što je i bilo.
(članak o tome samo što nije, večeras prvi dio ide u draft)

Re: Arch par pitanja

26 vel 2013, 09:01

postoji li mogucnost ponovne reinstalacije base systema na stadij kakav je bio na pocetku?U pkgbrowseru imam logove svih instalacija pa sam mislio izbrisati sve pakete koji su instalirani nakon instalacije archa.Nisam radio backup sustava,moj bad.

Re: Arch par pitanja

26 vel 2013, 09:13

https://wiki.archlinux.org/index.php/Pa ... base_group



http://www.google.com/search?redir_esc= ... ase%20arch

Re: Arch par pitanja

14 ožu 2013, 23:36

Zanima me ima li gdje tutorial kako napraviti skripte za arch? Planirao sam nekako naći/napraviti skriptu da mi smanji brzinu procesora kada stavim bateriju, kao kada upišem ovu naredbu:
Kod:
sudo cpupower frequency-set -g powersave
, ali da ju manualno aktiviram. Isto tako da, kada je na punjaču, da bude:
Kod:
sudo cpupower frequency-set -g ondemand


nemam instaliran laptop-mode-tools niti ga želim instalirati, za sada.

Re: Arch par pitanja

15 ožu 2013, 00:25

Pogledaj ovdje:
http://www.linuxzasve.com/forum/viewtopic.php?f=8&t=9415


Napravi fajl (fajl.sh), u njega ubaci na vrh
Kod:
#!/bin/bash

i u nastavku kod koji želiš izvršiti.

Spremi izmjene, napravi da ti je fajl izvršna datoteka:
Kod:
chmod +x fajl.sh


Kad ti zatreba, pokreni ga s:
Kod:
./fajl.sh

Re: Arch par pitanja

24 svi 2013, 21:55

Ajd pomagajte.Danas sam updateo sustav i sve je radilo ok. Nakon što sam ponovno podigao sustav ,intednet preko usb sticka je riknuo. Restartao sam NetworkManager.service i ModemManager.service. Pokaze mi da je prepoznao usb,preko lsusb ga isto pokaže,ali ga nema u networkmanager appletu. Koristim kde.Kada opalim systemctl status ModemManager.service kaže da ne može naći podršku za uređaj u /sys/device/pci0000:00/0000:00:05.0/0000:02:00.0 : not supported by any plugin. Što da radim?

Re: Arch par pitanja

24 svi 2013, 21:58

Ne znam za Arch, ali ni jedan KDE network plasmoid/widget ne podržava modem manager > 0.6
Odgovori