Sada je: 19 tra 2024, 22:44.
Diskusije usko vezane uz Arch Linux i srodne distribucije.

Moderator/ica: Moderatori/ce

Testirao sam i bez autologina. Sve je uredno odradilo. :hmm
Arch Linux Install Script (BIG update, BETA verzija)
Vl@do je napisao/la:Arch imaš upravo zato da uštediš na vremenu. Nemaš nikakvih problema s instalacijama, kompajliranjem i ostalim. Imaš jednostavno funkcionalan i stabilan, uvijek najsvježiji OS, a osim toga je sexy i cool do neba.

I've seen some idiots back in my time, but you man... you're special!
Avatar
Moderator
Postovi: 6758
Moderator
Postovi: 6758
Pridružen/a: 13 stu 2010, 21:12
Lokacija: /hrvatska/solin/.../4
Podijelio/la zahvalu: 353 puta
Primio/la zahvalu: 413 puta
Spol: M
OS: Arch Linux KDE
Znači nešto je do mene. Nema veze, bitno je da tvoja skripta radi kako treba. :)
Avatar
Postovi: 551
Postovi: 551
Pridružen/a: 15 stu 2011, 01:03
Podijelio/la zahvalu: 32 puta
Primio/la zahvalu: 34 puta
Spol: M
OS: Arch KDE / LMDE Cinnamon
Ne mora značit. Otkako sam dodao da se zaustavi ako ne odradi grub-install i grub-mkconfig kako treba, skripta mi niti jedan jedini put nije stvorila problem. I da, na pravom hardveru radi kako treba, još me samo je*e ovo s virtualkom, tj. premalom rezolucijom u VirtualBoxu (640x480). Iz Xorg.0.loga se vidi da mu nedostaje vboxdrv ili takvo što, a ne znam koji paket to sadrži. :hmm

EDIT: Evo, na dobri stari link (github) uploadana je skripta s dropboxa. Gotovo su iste. Jedina je razlika što ova na http://goo.gl/XOWg71 ima auto-reboot po završetku instalacije dok ova na dropboxu nema (za slučaj da bude kakvih problema). ;)

Cinnamon još nisam dodao samo zato jer ni GNOME instalacija neće poštivat opciju s NumLockom (GDM nema to u sebi, treba instalirat numlockx).
Možda ubacim i cimet pa stavim, ako se odabere GNOME ili Cinnamon, da niti ne pita što će s NumLockom.
Arch Linux Install Script (BIG update, BETA verzija)
Vl@do je napisao/la:Arch imaš upravo zato da uštediš na vremenu. Nemaš nikakvih problema s instalacijama, kompajliranjem i ostalim. Imaš jednostavno funkcionalan i stabilan, uvijek najsvježiji OS, a osim toga je sexy i cool do neba.

I've seen some idiots back in my time, but you man... you're special!
Avatar
Moderator
Postovi: 6758
Moderator
Postovi: 6758
Pridružen/a: 13 stu 2010, 21:12
Lokacija: /hrvatska/solin/.../4
Podijelio/la zahvalu: 353 puta
Primio/la zahvalu: 413 puta
Spol: M
OS: Arch Linux KDE
Cooleech je napisao/la:Ne mora značit. Otkako sam dodao da se zaustavi ako ne odradi grub-install i grub-mkconfig kako treba, skripta mi niti jedan jedini put nije stvorila problem. I da, na pravom hardveru radi kako treba, još me samo je*e ovo s virtualkom, tj. premalom rezolucijom u VirtualBoxu (640x480). Iz Xorg.0.loga se vidi da mu nedostaje vboxdrv ili takvo što, a ne znam koji paket to sadrži. :hmm


Paket koji sadrži vboxdrv je kernel modules, ako je virtualka također u Archu. Našao sam to ovdje.
Nema veće religije od istine!
Avatar
Postovi: 2209
Postovi: 2209
Pridružen/a: 05 tra 2008, 22:38
Lokacija: Zadar
Podijelio/la zahvalu: 32 puta
Primio/la zahvalu: 96 puta
Spol: M
OS: OpenSuse
eee.. @Cooleech, sad mi je palo na pamet da sam nekidan negdje pročitao da je napravljen nekakav fix za VirtualBox 4.3.22 u kombinaciji sa Kernelom 3.19 pa da možda u tome grmu ne leži zec szbunjen :-D
[+ Prikaži] Klik
ThinkPad T14s Gen. 1
AMD Ryzen 7 PRO 4750U
16 GB DDR4-3200
Samsung SSD 970 EVO Plus 2TB
14" FHD IPS (Innolux N140HCG-GQ2)
WiFi Intel® Wi-Fi® 6 AX200
OS: Debian 6 Cinnamon
Slika: dio kolekcije

***

ZEN
"Charlie. What are you thinking?"
"I'm thinking about what I want and what I need."
"What do you want?"
"I want a peaceful soul."
"And what do you need?"
"I need a bigger gun."
Avatar
Site Admin
Postovi: 11348
Site Admin
Postovi: 11348
Pridružen/a: 01 kol 2012, 12:39
Podijelio/la zahvalu: 660 puta
Primio/la zahvalu: 1016 puta
Spol: M
OS: LinuxMint Cinnamon
A može bit. Uglavnom, skripta radi na pravom hardveru kako treba, a u virtualci imamo 640x480 px. :pogled_dolje
Arch Linux Install Script (BIG update, BETA verzija)
Vl@do je napisao/la:Arch imaš upravo zato da uštediš na vremenu. Nemaš nikakvih problema s instalacijama, kompajliranjem i ostalim. Imaš jednostavno funkcionalan i stabilan, uvijek najsvježiji OS, a osim toga je sexy i cool do neba.

I've seen some idiots back in my time, but you man... you're special!
Avatar
Moderator
Postovi: 6758
Moderator
Postovi: 6758
Pridružen/a: 13 stu 2010, 21:12
Lokacija: /hrvatska/solin/.../4
Podijelio/la zahvalu: 353 puta
Primio/la zahvalu: 413 puta
Spol: M
OS: Arch Linux KDE
Našao sam link gdje sam to pročitao pa možda nađeš nešto korisno ;)
[+ Prikaži] Klik
ThinkPad T14s Gen. 1
AMD Ryzen 7 PRO 4750U
16 GB DDR4-3200
Samsung SSD 970 EVO Plus 2TB
14" FHD IPS (Innolux N140HCG-GQ2)
WiFi Intel® Wi-Fi® 6 AX200
OS: Debian 6 Cinnamon
Slika: dio kolekcije

***

ZEN
"Charlie. What are you thinking?"
"I'm thinking about what I want and what I need."
"What do you want?"
"I want a peaceful soul."
"And what do you need?"
"I need a bigger gun."
Avatar
Site Admin
Postovi: 11348
Site Admin
Postovi: 11348
Pridružen/a: 01 kol 2012, 12:39
Podijelio/la zahvalu: 660 puta
Primio/la zahvalu: 1016 puta
Spol: M
OS: LinuxMint Cinnamon
Dodan još jedan kratki url do skripte:

http://is.gd/AISsh

Ovaj je lakše zapamtit. :)
Arch Linux Install Script (BIG update, BETA verzija)
Vl@do je napisao/la:Arch imaš upravo zato da uštediš na vremenu. Nemaš nikakvih problema s instalacijama, kompajliranjem i ostalim. Imaš jednostavno funkcionalan i stabilan, uvijek najsvježiji OS, a osim toga je sexy i cool do neba.

I've seen some idiots back in my time, but you man... you're special!
Avatar
Moderator
Postovi: 6758
Moderator
Postovi: 6758
Pridružen/a: 13 stu 2010, 21:12
Lokacija: /hrvatska/solin/.../4
Podijelio/la zahvalu: 353 puta
Primio/la zahvalu: 413 puta
Spol: M
OS: Arch Linux KDE
Konačno riješio problem sa numlockom (izbor) :hepihepi :hepihepi
Možda će raditi i na ostala okruženja?

@Cooleech
ne fali ništa i goo.gl/XOWg71 - dobro je znati ako tkome ideš instalirati, za sebe nije baš dobro, jer onda je distra u ... :lulz ako je ideš često reinstalirati :hihi
Avatar
Postovi: 1799
Postovi: 1799
Pridružen/a: 15 sij 2014, 09:37
Lokacija: Zaljev svetaca
Podijelio/la zahvalu: 69 puta
Primio/la zahvalu: 177 puta
Spol:
OS: Leap 15.1 / Hera 5.1
Cooleech je napisao/la:Ne mora značit. Otkako sam dodao da se zaustavi ako ne odradi grub-install i grub-mkconfig kako treba, skripta mi niti jedan jedini put nije stvorila problem. I da, na pravom hardveru radi kako treba, još me samo je*e ovo s virtualkom, tj. premalom rezolucijom u VirtualBoxu (640x480). Iz Xorg.0.loga se vidi da mu nedostaje vboxdrv ili takvo što, a ne znam koji paket to sadrži. :hmm


Voboxdrv je kernel modul i sadrži ga generičan paket virtualbox-modules koji se nalazi u samom kernelu. Ako skineš vbox grafičke drivere, oni samo naprave replace tog kernel modula.
Tebi ne nedostaje paket nego skripta iz nekog razloga ne može koristiti kernel modul sa medija iz kojeg se instalira
Probaj na početku skripte nekako pokrenuti komandu "modprobe vboxdrv" ili nešto tako.

Edit, ma ne, sve sam pobrkao. Ne nalazi se vbox modul u kernelu ako nemaš vbox paket. Ali ne vjerujem da ti nedostaje neki paket jer to što ti nedostaje medij ima ako u njemu rezolucija valja pa vboxdrv nije razlog tog problema.
Avatar
Postovi: 45
Postovi: 45
Pridružen/a: 15 vel 2015, 20:36
Podijelio/la zahvalu: 2 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
OS: sve po malo

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 6 gostiju.