Sada je: 29 ožu 2024, 08:10.
Diskusije usko vezane uz Arch Linux i srodne distribucije.

Moderator/ica: Moderatori/ce

Poštovani forumaši :-D


imam jednu dvb-t karticu koja je radila dobro samo na 3.9 kernelu , da li se mogu nekako vratiti na 3.9 pošto sam sad na 4.3 i to ne radi nikako.
arch je sveže podignut pa ni nemam stare pakete kernela.



Lp
Postovi: 8
Postovi: 8
Pridružen/a: 29 svi 2014, 07:46
Podijelio/la zahvalu: 2 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Spol: M
OS: ArchLinux
Mislim da stare pakete možeš naći u Arch repoima. Ne pitaj za detalje, ali sam negdje imao prilike čuti/čitati o tome.
Arch Linux Install Script (zastarjela verzija)
Vl@do je napisao/la:Arch imaš upravo zato da uštediš na vremenu. Nemaš nikakvih problema s instalacijama, kompajliranjem i ostalim. Imaš jednostavno funkcionalan i stabilan, uvijek najsvježiji OS, a osim toga je sexy i cool do neba.

I've seen some idiots back in my time, but you man... you're special!
Avatar
Moderator
Postovi: 6725
Moderator
Postovi: 6725
Pridružen/a: 13 stu 2010, 21:12
Lokacija: /hrvatska/solin/.../4
Podijelio/la zahvalu: 338 puta
Primio/la zahvalu: 406 puta
Spol: M
OS: Arch Linux KDE
skini kernel 3.9, kompajliraj i koristi :)
uz to blokiraj upgrade kernela i to je to
Avatar
Postovi: 8902
Postovi: 8902
Pridružen/a: 28 lip 2009, 22:49
Podijelio/la zahvalu: 209 puta
Primio/la zahvalu: 245 puta
Spol: M
OS: Slackware
Cooleech je napisao/la:Mislim da stare pakete možeš naći u Arch repoima. Ne pitaj za detalje, ali sam negdje imao prilike čuti/čitati o tome.




ima,samo ne znam na koji način da to izvedem, a da ne dodje do potpunog kaosa :)

https://archive.archlinux.org/packages/l/linux/


Lp
Postovi: 8
Postovi: 8
Pridružen/a: 29 svi 2014, 07:46
Podijelio/la zahvalu: 2 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Spol: M
OS: ArchLinux
O kojoj se dvb-t kartici radi?
Postovi: 805
Postovi: 805
Pridružen/a: 21 vel 2012, 23:18
Podijelio/la zahvalu: 83 puta
Primio/la zahvalu: 56 puta
Spol: M
dreamvdrbox je napisao/la:
Cooleech je napisao/la:Mislim da stare pakete možeš naći u Arch repoima. Ne pitaj za detalje, ali sam negdje imao prilike čuti/čitati o tome.

ima,samo ne znam na koji način da to izvedem, a da ne dodje do potpunog kaosa :)


Ne vidim iti jedan razlog za ikakvim kaosom. Radio sam downgrade linuxa par puta i sve je radilo/radi savršeno.. ok, VirtualBox zna sexat te ali to je zasad jedina aplikacija koja to voli. :hihi
Arch Linux Install Script (zastarjela verzija)
Vl@do je napisao/la:Arch imaš upravo zato da uštediš na vremenu. Nemaš nikakvih problema s instalacijama, kompajliranjem i ostalim. Imaš jednostavno funkcionalan i stabilan, uvijek najsvježiji OS, a osim toga je sexy i cool do neba.

I've seen some idiots back in my time, but you man... you're special!
Avatar
Moderator
Postovi: 6725
Moderator
Postovi: 6725
Pridružen/a: 13 stu 2010, 21:12
Lokacija: /hrvatska/solin/.../4
Podijelio/la zahvalu: 338 puta
Primio/la zahvalu: 406 puta
Spol: M
OS: Arch Linux KDE
...ali mislim da je @dreamvdrbox pogriješio jer nije naveo i o kojem je modelu dvb-t kartice riječ, barem to nije neka tajna. Možda netko od forumaša ima baš takvu i uspio je staviti u pogon... Na ovaj način, kristalna kugla ponekada zakaže :hihi Da se naći drivera za dvb-t kartice u AUR repozitoriju
Postovi: 805
Postovi: 805
Pridružen/a: 21 vel 2012, 23:18
Podijelio/la zahvalu: 83 puta
Primio/la zahvalu: 56 puta
Spol: M
trzalica je napisao/la:...ali mislim da je @dreamvdrbox pogriješio jer nije naveo i o kojem je modelu dvb-t kartice riječ, barem to nije neka tajna. Možda netko od forumaša ima baš takvu i uspio je staviti u pogon... Na ovaj način, kristalna kugla ponekada zakaže :hihi Da se naći drivera za dvb-t kartice u AUR repozitoriju




sorry nisam gledao forum,imao sam nekog drugog posla :)
DVB-T2 USB TV Stick T230 je kartica.
https://www.linuxtv.org/wiki/index.php/Geniatech_T230

koristim VDR za gledanje sat i zemaljske,kodi za filmove.
moj problem nastaje kad prebacujem iz dvb-s2 u dvb-t,nestane slika i jedino reboot pomaže.
kartica je uredno prepznata,log isto uredan,debug svih VDR paketa isto ok.
znači,zemaljska uredno radi,ali kad odem na satelit i želim se nakon nekog vremena vratiti nazad na zemaljske kanale ,nestane signal :nee
prije ove kartice sam imao volar HD i dobro je radila,ali nažalost crkla je nakon 4-5 godina.
antena je dobro centrirana i to nije problem.
Postovi: 8
Postovi: 8
Pridružen/a: 29 svi 2014, 07:46
Podijelio/la zahvalu: 2 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Spol: M
OS: ArchLinux

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 15 gostiju.