Sada je: 29 ožu 2024, 08:15.
Diskusije usko vezane uz Arch Linux i srodne distribucije.

Moderator/ica: Moderatori/ce

Maloprije mi pri update arch nudi da zamijeni intel.dri sa mesa-extra.dri i još nekih par dependencies. U glavnom sve što ima veze sa intel grafikom,želi promijeniti na mesa. Vidim na arch stranici da su to odradili u procesu implementacije mega.dri ali bih volio prije nego polupam instalaciju čuti vaše mišljenje. Čisto ono,da li je neko već odradio update i kako stoje stvari

sent from tapatalk
People disagree with me. I just ignore them.
Avatar
Postovi: 364
Postovi: 364
Pridružen/a: 30 kol 2014, 18:34
Podijelio/la zahvalu: 17 puta
Primio/la zahvalu: 38 puta
Spol: M
OS: suse, Arch
Lipo piše:
www.archlinux.org je napisao/la:Related to the megadriver work done, splitted dri drivers doesn't have sense anymore, all dri drivers are now packaged in mesa-dri.
- dakle skoro svi driveri su sada u mesa-dri paketu (sis-dri nije). Najs. :) Samo sad moram opet sređivat skriptu! :nee
Arch Linux Install Script (zastarjela verzija)
Vl@do je napisao/la:Arch imaš upravo zato da uštediš na vremenu. Nemaš nikakvih problema s instalacijama, kompajliranjem i ostalim. Imaš jednostavno funkcionalan i stabilan, uvijek najsvježiji OS, a osim toga je sexy i cool do neba.

I've seen some idiots back in my time, but you man... you're special!
Avatar
Moderator
Postovi: 6725
Moderator
Postovi: 6725
Pridružen/a: 13 stu 2010, 21:12
Lokacija: /hrvatska/solin/.../4
Podijelio/la zahvalu: 338 puta
Primio/la zahvalu: 406 puta
Spol: M
OS: Arch Linux KDE
Da lijepo pise u pravu si,citao sam sinoc. Svi open-source driveri su u mesa ali me interesuje kako ce sa nvidia raditi . Ne koristim opensource drivere pa sam se ono nadao mozda jos neko koristi slicnu konfiguraciju i vec je odradio update,cisto da se pripremim ako krene naopacke,a osjetim da hoce :S


update: kao sto sam i pretpostavljao crash poslije:

slika

koliko vidim moram bumblebee i dependancy's rebuild
People disagree with me. I just ignore them.
Avatar
Postovi: 364
Postovi: 364
Pridružen/a: 30 kol 2014, 18:34
Podijelio/la zahvalu: 17 puta
Primio/la zahvalu: 38 puta
Spol: M
OS: suse, Arch
Ja sam napravio update i nije bilo problema, ali ja sam na open source driverima. Međutim koliko sam vidio po forumu dosad, sa bumblebeeom uvijek neki problemi.
Test prvoklasne inteligencije sastoji se u sposobnosti istovremenog držanja dviju suprotnih ideja u glavi, a da se pritom zadrži sposobnost funkcioniranja.
Avatar
Postovi: 98
Postovi: 98
Pridružen/a: 10 tra 2012, 13:28
Lokacija: /home/Samobor
Podijelio/la zahvalu: 4 puta
Primio/la zahvalu: 2 puta
Spol: M
OS: Arch Linux
Također nikakvih problema i također sam na open-source driverima. ;)
Arch Linux Install Script (zastarjela verzija)
Vl@do je napisao/la:Arch imaš upravo zato da uštediš na vremenu. Nemaš nikakvih problema s instalacijama, kompajliranjem i ostalim. Imaš jednostavno funkcionalan i stabilan, uvijek najsvježiji OS, a osim toga je sexy i cool do neba.

I've seen some idiots back in my time, but you man... you're special!
Avatar
Moderator
Postovi: 6725
Moderator
Postovi: 6725
Pridružen/a: 13 stu 2010, 21:12
Lokacija: /hrvatska/solin/.../4
Podijelio/la zahvalu: 338 puta
Primio/la zahvalu: 406 puta
Spol: M
OS: Arch Linux KDE
Hvala vam obojici,uspjeo sam relativno brzo sve ponovo srediti . Radi opet k'o sat sa nvidiom .

sent from tapatalk
People disagree with me. I just ignore them.
Avatar
Postovi: 364
Postovi: 364
Pridružen/a: 30 kol 2014, 18:34
Podijelio/la zahvalu: 17 puta
Primio/la zahvalu: 38 puta
Spol: M
OS: suse, Arch

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 6 gostiju.