Sada je: 18 tra 2024, 22:19.
Diskusije usko vezane uz Arch Linux i srodne distribucije.

Moderator/ica: Moderatori/ce

xfce ti je desktop okruzenje i mozes ga imati na svakoj linux distribuciji.Ti trenutno koristis linux mint sa xfce a mozes ga koristiti i na archu ili debianu itd.Generalno sve je to tu negdje sto se tice brzine
Postovi: 228
Postovi: 228
Pridružen/a: 07 ruj 2012, 16:12
Lokacija: BIH
Podijelio/la zahvalu: 16 puta
Primio/la zahvalu: 12 puta
Spol: M
OS: Debian - Win7
Arch je distribucija, Xfce je grafičko sučelje koje možeš koristiti na mnogim distribucijama, pa tako i na Archu.
Istina, Arch je ipak malo teže instalirati jer nema grafičku instalaciju. Da li će Manjaro raditi na starom računalu? Dok ne probaš, nećeš znati :-).
Mislim da je ovih 512 Mb RAM-a ipak malo premalo, ali opet, ako si zadovoljan sa Mintom, trebao bi i Manjaro lijepo sjesti. Ima na forumu već dosta toga o laganim, nezahtjevnim distrama, a ima i na naslovnici puno recenzija raznih distri. "Duboka je ta zečja rupa" i nitko još nije došao do dna osim samog zeke.
Moj pogled na sve to.
Glavna snaga GNU/Linuxa nije besplatnost, nego SLOBODA.
http://wiki.open.hr/wiki/Linux_CLI_naredbe
Avatar
Moderator
Postovi: 6155
Moderator
Postovi: 6155
Pridružen/a: 28 lis 2011, 23:31
Lokacija: Zagreb
Podijelio/la zahvalu: 225 puta
Primio/la zahvalu: 337 puta
Spol: M
OS: Arch KDE Plazma
Vl@do je napisao/la:Da sam ja na tvom mjestu, probao bi čisti goli Arch (ko' od majke rođen). :andjeo

Na ovaj način samo zbunjuješ nove korisnike,ne sjećam se da smo tebi davali prijedloge da instaliraš Debian ili Arch kad si prvi put došao na forum,tako da ne znam čemu to :?
zole052 je napisao/la
i google vjerojatno zna i koliko im je piso dugacak a smeta ih ubuntu spyware :lulz
Avatar
Postovi: 4473
Postovi: 4473
Pridružen/a: 28 ruj 2009, 07:04
Lokacija: Kastav-Rijeka
Podijelio/la zahvalu: 58 puta
Primio/la zahvalu: 57 puta
Spol: M
OS: Mint xfc
Mozda iz razloga sto ja Arch dosta lagan u odnosu na druge distre i veoma brz, ali ,,lagan" se odnosi na hardwer, ali ne i novom korisniku.
512 Mb RAM tu mogu distre poput Lubuntu, AntiX, Watt OS, Crunchbang, Lite OS ali da bi znao hoce li raditi Manjaro potrebno je provati (ubuntu 12.04 se vrtio na 512 Mb RAMa). Bridge linux ima Xfce ako se ne varam.
Avatar
Postovi: 1799
Postovi: 1799
Pridružen/a: 15 sij 2014, 09:37
Lokacija: Zaljev svetaca
Podijelio/la zahvalu: 69 puta
Primio/la zahvalu: 177 puta
Spol:
OS: Leap 15.1 / Hera 5.1

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 8 gostiju.