Sada je: 18 tra 2024, 06:37.
C, C++, Java, PHP, Ruby...

Moderator/ica: Moderatori/ce

Pravila foruma
U naslovu teme unutar uglatih zagrada navesti o kojem jeziku je riječ. Primjer: [Java]
čisto da se svi slažemo.
Es gibt keinen Gott, kein Universum, keine menschliche Rasse, kein irdisches Leben, keinen Himmel, keine Hölle. Es ist alles ein Traum - ein grotesker und dummer Traum. Nichts existiert außer dir. Und du bist nur ein Gedanke - ein vagabundierender Gedanke, ein nutzloser Gedanke, ein heimatloser Gedanke, der verloren in der leeren Ewigkeit wandelt!
Avatar
Moderator
Postovi: 10322
Moderator
Postovi: 10322
Pridružen/a: 07 pro 2007, 18:07
Podijelio/la zahvalu: 181 puta
Primio/la zahvalu: 313 puta
Spol: Y
OS: utuntu 19.10
Hm... Pitam se zašto je ovo skriveno od javnosti?!?

u ubuntuu (GNOME) stisni alt+F2 i upiši gnome-control-center i stisni ENTER.
:mrgreen: Smile! It makes people wonder what you're thinking about... :mrgreen:
I am NaN, I am a free man!
Započnite svoje Linux iskustvo na http://wiki.open.hr
Avatar
Postovi: 1559
Postovi: 1559
Pridružen/a: 23 sij 2008, 11:51
Lokacija: ~/Croatia/Zagorje/Radoboj
Podijelio/la zahvalu: 45 puta
Primio/la zahvalu: 18 puta
Spol: M
OS: GNOME 3
na debianu se do toga lako dođe. Nje ot ono što ja mislim, nema tu naprednijih opcija tipa uređivanje fstaba, napredne mrežne postavke, DMA kontrola, enkripcija diska, ...
Es gibt keinen Gott, kein Universum, keine menschliche Rasse, kein irdisches Leben, keinen Himmel, keine Hölle. Es ist alles ein Traum - ein grotesker und dummer Traum. Nichts existiert außer dir. Und du bist nur ein Gedanke - ein vagabundierender Gedanke, ein nutzloser Gedanke, ein heimatloser Gedanke, der verloren in der leeren Ewigkeit wandelt!
Avatar
Moderator
Postovi: 10322
Moderator
Postovi: 10322
Pridružen/a: 07 pro 2007, 18:07
Podijelio/la zahvalu: 181 puta
Primio/la zahvalu: 313 puta
Spol: Y
OS: utuntu 19.10
DoDo je napisao/la:Hm... Pitam se zašto je ovo skriveno od javnosti?!?

u ubuntuu (GNOME) stisni alt+F2 i upiši gnome-control-center i stisni ENTER.


To su zapravo sve kratice iz system menija spakovane u nepraktični control center napravljen po uzoru na Windows control panel. Po meni totalno nepotrebno.
To avoid criticism ~ do nothing, say nothing, be nothing.
Avatar
Site Admin
Postovi: 7631
Site Admin
Postovi: 7631
Pridružen/a: 01 pro 2007, 18:12
Lokacija: Vinkovci, Hrvatska
Podijelio/la zahvalu: 273 puta
Primio/la zahvalu: 167 puta
Spol: M
OS: openSUSE TW
shrike je napisao/la:na debianu se do toga lako dođe. Nje ot ono što ja mislim, nema tu naprednijih opcija tipa uređivanje fstaba, napredne mrežne postavke, DMA kontrola, enkripcija diska, ...


istina.

Daj onda negdje opiši što točno ovaj tvoj kontrolni centar bi trebao podržavati, a da ove alatke nemaju. (Ima toga više, pa te zato molim da točno specifiraš otkuda početi.)
:mrgreen: Smile! It makes people wonder what you're thinking about... :mrgreen:
I am NaN, I am a free man!
Započnite svoje Linux iskustvo na http://wiki.open.hr
Avatar
Postovi: 1559
Postovi: 1559
Pridružen/a: 23 sij 2008, 11:51
Lokacija: ~/Croatia/Zagorje/Radoboj
Podijelio/la zahvalu: 45 puta
Primio/la zahvalu: 18 puta
Spol: M
OS: GNOME 3
Ha, teško je reći odkud početi. ja sam mislio da napravimo anketu i da vidimo što ljudima najviše treba, pa da se od toga počne. Općenito želim da postoje sve, pa i najnaprednije opcije, a ne samo najosnovnije. Primejri: boot-up-manager (rc.d editiranje, fstab editiranje, mrežne postavke gdje se sva na jednom mjestu može podesiti proxy/mreža/wlan/internet/firewall/smb/..., da se na istome mjestu može editirati miš, tastatura, driveri za grafičku, rezolucija monitora xorg, gamma...)
U biti, sve što se sada treba ići u desetak različitih programa za podešavanje ili što se mora u tekstualnim datotetekama ručno mijenjati, da se može preko GUI-a mijenjati. Pitanje je što bi ljudi htjeli prvo vidjeti, zatim počnemo od toga.
Moj prijedlog oko toga je da svi zajedno počnemo raditi na istom, i onda kad dođe do zadovoljavajuće razine , da se pomaknemo na slijedeći modul. Unutar jednog modula se svi dogovorimo o tome što želimo i znamo raditit i to napravimo. Nešto ko kada u starcraftu sve jedinice napadaju jednu od protivničke. Znači ,koncntrirana paljba svi-na-jedan. Tako obično brže biva, a zajedno smo pametniji nego pojedinačno.
Es gibt keinen Gott, kein Universum, keine menschliche Rasse, kein irdisches Leben, keinen Himmel, keine Hölle. Es ist alles ein Traum - ein grotesker und dummer Traum. Nichts existiert außer dir. Und du bist nur ein Gedanke - ein vagabundierender Gedanke, ein nutzloser Gedanke, ein heimatloser Gedanke, der verloren in der leeren Ewigkeit wandelt!
Avatar
Moderator
Postovi: 10322
Moderator
Postovi: 10322
Pridružen/a: 07 pro 2007, 18:07
Podijelio/la zahvalu: 181 puta
Primio/la zahvalu: 313 puta
Spol: Y
OS: utuntu 19.10
shrike je napisao/la:Ha, teško je reći odkud početi. ja sam mislio da napravimo anketu i da vidimo što ljudima najviše treba, pa da se od toga počne.


Slažem se.
shrike je napisao/la:Općenito želim da postoje sve, pa i najnaprednije opcije, a ne samo najosnovnije. Primejri: boot-up-manager (rc.d editiranje, fstab editiranje, mrežne postavke gdje se sva na jednom mjestu može podesiti proxy/mreža/wlan/internet/firewall/smb/..., da se na istome mjestu može editirati miš, tastatura, driveri za grafičku, rezolucija monitora xorg, gamma...)

Manje više sve to možeš i u ovome control centru - osim možda rc.d - tu se omogućuje samo podešavanje servisa koji se sami podižu, ali ne i custom skripti.
shrike je napisao/la:Moj prijedlog oko toga je da svi zajedno počnemo raditi na istom, i onda kad dođe do zadovoljavajuće razine , da se pomaknemo na slijedeći modul. Unutar jednog modula se svi dogovorimo o tome što želimo i znamo raditit i to napravimo. Nešto ko kada u starcraftu sve jedinice napadaju jednu od protivničke. Znači ,koncntrirana paljba svi-na-jedan. Tako obično brže biva, a zajedno smo pametniji nego pojedinačno.


Programiranje nije kao starcraft. Obično kad previše ljudi radi na istoj stvari, onda se pojave problemi sa sinkronizacijom, a pojavljuje se i da netko radi više, drugi manje, što konačno rezultira lošijom izvedbom. Optimalno je kad na pojedinom modulu radi 2-5 ljudi (ne više zbog navedenih problema, a ne ni manje zbog veće mogućnosti pogreške.
:mrgreen: Smile! It makes people wonder what you're thinking about... :mrgreen:
I am NaN, I am a free man!
Započnite svoje Linux iskustvo na http://wiki.open.hr
Avatar
Postovi: 1559
Postovi: 1559
Pridružen/a: 23 sij 2008, 11:51
Lokacija: ~/Croatia/Zagorje/Radoboj
Podijelio/la zahvalu: 45 puta
Primio/la zahvalu: 18 puta
Spol: M
OS: GNOME 3
Iskreno sumnjam da će mo uspjet okupit više od tri osobe. Govorim o detaljima, volio bih sve vidjeti na istom mjestu. slažem se da se sve to može preko ovog ili onog alata, ali zar ne bi bilo zgodno da se sve može na ISTOM mjestu? Znači, kompletna multimedija unutar istog programa? Da možeš promijeniti dubinu boja, rezoluciju i frekvenciju unutar ISTOG programa?
Es gibt keinen Gott, kein Universum, keine menschliche Rasse, kein irdisches Leben, keinen Himmel, keine Hölle. Es ist alles ein Traum - ein grotesker und dummer Traum. Nichts existiert außer dir. Und du bist nur ein Gedanke - ein vagabundierender Gedanke, ein nutzloser Gedanke, ein heimatloser Gedanke, der verloren in der leeren Ewigkeit wandelt!
Avatar
Moderator
Postovi: 10322
Moderator
Postovi: 10322
Pridružen/a: 07 pro 2007, 18:07
Podijelio/la zahvalu: 181 puta
Primio/la zahvalu: 313 puta
Spol: Y
OS: utuntu 19.10
Evo da se i ja uključim u diskusiju. Nisam veliki poznavatelj linux-a, al bavim se programiranje dosta dugo, zadnjih godinu dana profesionalno. I prva stvar koju sam naučio je da odabir jezika, platforme svega definira URS (user requrement specification). Postoji jedna super knjiga o načinu vođenja projekta od Pressman-a i to bih svakako preporučio kao "obavezan" tekst prije pristupanja bilokakvom većem projektu.

Što se tiče vašeg projekta, ideja nije loša i entuzijazma vam vidim ne fali što je dobro, al vidio sam previše projekata koji su neslavno završili gotovo jednako brzo kao što su i počeli.

Zato ću biti slobodan da Vam predložim slijedeče:
0. Napišite dokumentaciju - ovo je najvažniji korak
Pod time mislim da popišete sve funkcije aplikacije koje biste željeli imati u verziji 1.0, nakon toga napišite nekakv opčenit guideline na osnovu tih funkcija i probajte izdefinirati vremenski rok koji smatrate da je potreban za implemenataciju svake od funkcija. Kad dobijete sve te rokove zbrojite ih pomnožite sa 2 i dodajte još jednom zbroj. To je je realno vrijeme u kojem možete očekivati da ćete implemetirati sve funkcije koje želite na zadovoljavajuči naćin.
1. Definirajte tko će implementiratu koju funkciju.
2. Definriajte izbor programskog jezika i tehnologija u kojem ćete odraditi projekat. Idealno je da imate 1 glavni komajlirani programski jezik i njega po potrebi proširujete sa nekim skriptnim jezikom.
3. Definirajte osobu koja će biti agregator svih funkcija u jedan glavni program ( ta osoba bi trebao biti netko sa največim tehničkim znanjem i vremenom i sa dovljnim autoritetom da može nekome reč da nije dobro izvršio zadatak)
4. Koristite neki source control mehanizam. GIT je menager koji se koristi za razvoj linux kernela, ali u moru ostalih mogu preporučiti bazzar (osobno ga koristim i ima stvarno sve što je potrbno za izradu ovakovg projekta)
5. Testiranje Na testiranju trebate rediti svi podjdnako i definrajte si neku stranciu u kojoj ćete raditi popis bugova i changelog rješenja. (jer bugova ćete imati to je 100% sigurno)

I još opčenito. Ovako kad gledam app nabrzinu. Kolko se kužim u linux sva konfiguraciju su zapravo txt datoteke . Dakle idealno bi bilo da napravite parser tih datoteka i samo njih mjenjate.
Za to je java + spring framework više nego odličan izbor.

Ovo mi se čini kako ok projekat na kojem bih i osobno mogao puno naučiti o linuxu pa sam vam spreman pomoći maksimalno koliko će mi obaveze to dopustiti.
Postovi: 4
Postovi: 4
Pridružen/a: 24 sij 2009, 15:11
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
z_cracker je napisao/la:... al vidio sam previše projekata koji su neslavno završili gotovo jednako brzo kao što su i počeli.


Primijeti da je ova tema neaktivna već skoro godinu dana, a u proteklih godinu dana nije napisana ni jedna linija source code-a u vezi tog projekta. Tako da mislim da je on već davno propao (većina zagovaratelja je prešla na neUbuntu distribucije koje već imaju gotove control centre)...
:mrgreen: Smile! It makes people wonder what you're thinking about... :mrgreen:
I am NaN, I am a free man!
Započnite svoje Linux iskustvo na http://wiki.open.hr
Avatar
Postovi: 1559
Postovi: 1559
Pridružen/a: 23 sij 2008, 11:51
Lokacija: ~/Croatia/Zagorje/Radoboj
Podijelio/la zahvalu: 45 puta
Primio/la zahvalu: 18 puta
Spol: M
OS: GNOME 3

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 5 gostiju.