Sada je: 29 ožu 2024, 07:55.
C, C++, Java, PHP, Ruby...

Moderator/ica: Moderatori/ce

Pravila foruma
U naslovu teme unutar uglatih zagrada navesti o kojem jeziku je riječ. Primjer: [Java]
Pozdrav,
obracam Vam se posto se Vi bolje razumijete u tematiku od mene.
Naime,zelim da kreiram sajt sa besplatnim programima.Iz ugla korisnika sajta,njima je dovoljno da je program besplatan i da ga mogu legalno koristiti.
Zanima me iz mog ugla kao redistributera...npr. programi VLC,Mozilla i Chrome...kao i obicni freeware programi.
Pod kojim uvjetima mogu sljedece: da uploadujem program na moj server i dijelim ga posjetiteljima mog sajta?
VLC je licenciran GPLv2 , Mozilla ima sopstvenu licencu,za Chrome ne znam kao ni za obicne freeware programe.
Sto sve trebam uraditi da bi to sve bilo legalno?
Postovi: 1
Postovi: 1
Pridružen/a: 25 stu 2014, 16:59
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Spol: M
OS: Windows 7
Za gplv2 ih možeš distribuirati besplatno ili uz naplaćivanje, ali ne možeš stavljati nikakva dodatna ograničenje. Znači, ako netko od tebe kupi npr "debian", onda ga on može i dalje besplatno davati. U principu neka ti ovo bude generička nit vodilja:

1) sve programe koje nudiš moraju biti dostupni besplatno
2) neka na linux za skidanje bude napisano koja je licenca i link na licencu
3) specijalni naglasak da nisi odgovoran za program i link na stranicu koja paket zapravo održava

jasno, pazi da sve te stvari uistinu nicu EULA i slične licence.
Es gibt keinen Gott, kein Universum, keine menschliche Rasse, kein irdisches Leben, keinen Himmel, keine Hölle. Es ist alles ein Traum - ein grotesker und dummer Traum. Nichts existiert außer dir. Und du bist nur ein Gedanke - ein vagabundierender Gedanke, ein nutzloser Gedanke, ein heimatloser Gedanke, der verloren in der leeren Ewigkeit wandelt!
Avatar
Moderator
Postovi: 10321
Moderator
Postovi: 10321
Pridružen/a: 07 pro 2007, 18:07
Podijelio/la zahvalu: 181 puta
Primio/la zahvalu: 313 puta
Spol: Y
OS: utuntu 19.10
A distribucija izvornog koda?
>get pc with linux preinstalled
>notice windows sucks
>stay on linux
>???
>PROFIT
Avatar
Postovi: 430
Postovi: 430
Pridružen/a: 06 stu 2012, 13:55
Lokacija: Njemačka
Podijelio/la zahvalu: 11 puta
Primio/la zahvalu: 6 puta
Spol: M
OS: Debian + i3wm

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 8 gostiju.