Sada je: 29 ožu 2024, 13:07.
C, C++, Java, PHP, Ruby...

Moderator/ica: Moderatori/ce

Pravila foruma
U naslovu teme unutar uglatih zagrada navesti o kojem jeziku je riječ. Primjer: [Java]
Dakle, kako da podesim (gde da prepravim) da kad je prozor maksimiziran preko celog ekrana da ima senku u pozadini?
Preciznije. Radim neku temu u KDEu, i sad imam problem, donji panel mi je providan i shvatio sam da će daleko bolje da izgleda ceo sklop desktopa, ako maksimiziran prozor bude imao senku na donjem rubu.
Pokušao sam da dodam senke na temi, ali očigledno negde još ima postavljeno ograničenje da ne pokazuje senku ispod panela.
Zaista bih bio zahvalan ako neko zna kako ovo da resim.
Postovi: 348
Postovi: 348
Pridružen/a: 20 vel 2014, 10:00
Podijelio/la zahvalu: 3 puta
Primio/la zahvalu: 10 puta
Spol: M
OS: EQuilibrium
Radiš temu "u KDE-u", ali u kojem/za koji widget style? Sjene na prozorima se namještaju u sklopu Window Decorations modula (ali i u Application Appearance > Style), a te postavke se razlikuju ovisno o widget styleu koji koristiš za izradu teme (npr. QtCurve ili Oxygen).

Bar mislim. Možda sam skroz u krivu, tko zna. :hmm
Avatar
Site Admin
Postovi: 6502
Site Admin
Postovi: 6502
Pridružen/a: 06 lip 2009, 23:16
Lokacija: Online
Podijelio/la zahvalu: 621 puta
Primio/la zahvalu: 631 puta
OS: Kubuntu & Fedora
Ma problem je u tome što kad se maksimizira prozor, zapravo automatski se skinu i ukrasi prozora (spoljašnje ivice) . E sad je tu problem, ma kako ja da naveo u postavkama (ručno prepravljen kod) Aurorae je u pitanju, od i dalje ne prikazuje senku kad maksimiziram, jer ne može neka opcija ga sprečava. Problem je u tome što nemam pojma gde se ta opcija nalazi koja ne dozvoljava okvir prozora kad je maksimiziran.
Postovi: 348
Postovi: 348
Pridružen/a: 20 vel 2014, 10:00
Podijelio/la zahvalu: 3 puta
Primio/la zahvalu: 10 puta
Spol: M
OS: EQuilibrium
(Ne)iscrtavanje window bordera je "posao" window managera. QtCurve ima takvo nešto među svojim postavkama, evo: https://i.imgur.com/8P3Eu17.jpg

To je moguće promijeniti i direktno u Kwinovoj konfiguracijskoj datoteci: http://blog.hanschen.org/2010/04/01/hid ... d-windows/
Avatar
Site Admin
Postovi: 6502
Site Admin
Postovi: 6502
Pridružen/a: 06 lip 2009, 23:16
Lokacija: Online
Podijelio/la zahvalu: 621 puta
Primio/la zahvalu: 631 puta
OS: Kubuntu & Fedora
Ma i to sam već probao, ni to ne radi. Tj, kad uradim kako je na slici, izgubi se naslovna traka a ostatak ostane kako e i bio . Ma... izgleda da trazim nemoguće. Mada sam video da je u ranijim verzijama postojala ta mogućnost, ali je stvaralo probleme u nekim temama.
Postovi: 348
Postovi: 348
Pridružen/a: 20 vel 2014, 10:00
Podijelio/la zahvalu: 3 puta
Primio/la zahvalu: 10 puta
Spol: M
OS: EQuilibrium
Na žalost, ništa od toga. Tu mogućnost su skroz izbacili još u KDE 4.11 jer je pravila neke probleme. Pre je bilo mogućenešto ovako (kao što sam planirao) uraditi.
Šteta :( ... a imao sam tako dobru ideju. Izgleda da ni KDE nije tolko savršen da ugodi mojim prohtevima :)
Postovi: 348
Postovi: 348
Pridružen/a: 20 vel 2014, 10:00
Podijelio/la zahvalu: 3 puta
Primio/la zahvalu: 10 puta
Spol: M
OS: EQuilibrium

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 8 gostiju.