Sada je: 18 tra 2024, 03:11.
C, C++, Java, PHP, Ruby...

Moderator/ica: Moderatori/ce

Pravila foruma
U naslovu teme unutar uglatih zagrada navesti o kojem jeziku je riječ. Primjer: [Java]
Imam problem oko zadatka
Napraviti metodu koja vraća rezultat stepenovanja prvog broja sa drugim (koji joj se prosledjuju kao parametri). Metoda treba da baci (throw) izuzetak ukoliko je broj koji se stepenuje nula. U pokretačkoj metodi programa zahtevati od korisnika da unese tražene projeve preko tastature.
Hvala unaprjed.
Postovi: 15
Postovi: 15
Pridružen/a: 01 lip 2014, 19:57
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Spol: Z
OS: Windows &
Nitko ti ovdje neće napisati taj program za tebe zato jer ovo nije prva pomoć za zadaće. Pokaži nam što si do sada napravila, što te točno u kodu muči i onda možemo razgovarati i pomoći ti:)
Es gibt keinen Gott, kein Universum, keine menschliche Rasse, kein irdisches Leben, keinen Himmel, keine Hölle. Es ist alles ein Traum - ein grotesker und dummer Traum. Nichts existiert außer dir. Und du bist nur ein Gedanke - ein vagabundierender Gedanke, ein nutzloser Gedanke, ein heimatloser Gedanke, der verloren in der leeren Ewigkeit wandelt!
Avatar
Moderator
Postovi: 10322
Moderator
Postovi: 10322
Pridružen/a: 07 pro 2007, 18:07
Podijelio/la zahvalu: 181 puta
Primio/la zahvalu: 313 puta
Spol: Y
OS: utuntu 19.10
Kod: Označi sve
#include<stdio.h>
int stepen(int x, int n)
{
   int y = 1;
   for (int i = 0; i < n; i++)
   {
      y = y * x;   
   }
return y;
}
int main()
{
   int x = 2;   
   int c = stepen(x,4);
   printf("%d \n",c);

return 0;
}


Obicni c kod,obicna funkcija(nesto na brzinu)..To je taj princip sad ti to napisi kao metod i ubaci iznimke (throw exception)...Mozda malo i pomogne :)
"There are only 10 types of people in the world: those who understand binary, and those who don't."
Avatar
Postovi: 59
Postovi: 59
Pridružen/a: 28 pro 2012, 16:35
Podijelio/la zahvalu: 12 puta
Primio/la zahvalu: 2 puta
Spol: M
OS: Ubuntu 14.04 LTS
shrike je napisao/la:Nitko ti ovdje neće napisati taj program za tebe zato jer ovo nije prva pomoć za zadaće. Pokaži nam što si do sada napravila, što te točno u kodu muči i onda možemo razgovarati i pomoći ti:)


Upravo tako.

Jelena, ovo nije prvi put da tražiš pomoć ovdje, pa bi već trebala biti upoznata s pravilima. Za slučaj da nisi, evo ih :) - viewtopic.php?f=42&t=7151

Avatar
Site Admin
Postovi: 6502
Site Admin
Postovi: 6502
Pridružen/a: 06 lip 2009, 23:16
Lokacija: Online
Podijelio/la zahvalu: 621 puta
Primio/la zahvalu: 631 puta
OS: Kubuntu & Fedora
I s moje strane upozorenje zbog krsenja pravila foruma!
Avatar
Site Admin
Postovi: 16079
Site Admin
Postovi: 16079
Pridružen/a: 03 tra 2008, 18:09
Lokacija: Svugdi me ima. Slavonija uglavnom.
Podijelio/la zahvalu: 503 puta
Primio/la zahvalu: 531 puta
Spol: M
OS: Mint 17 Cinnamon
A i mozes se javit na http://programiranje.org/, mislim da ovo nije forum samo za zadace.
“Small shifts in your thinking, and small changes in your energy, can lead to massive alterations of your end result.”
Avatar
Postovi: 2232
Postovi: 2232
Pridružen/a: 29 lis 2012, 07:57
Podijelio/la zahvalu: 8 puta
Primio/la zahvalu: 21 puta
OS: SLCKWR 14.1
Jelena je napisao/la:Imam problem oko zadatka
Napraviti metodu koja vraća rezultat stepenovanja prvog broja sa drugim (koji joj se prosledjuju kao parametri). Metoda treba da baci (throw) izuzetak ukoliko je broj koji se stepenuje nula. U pokretačkoj metodi programa zahtevati od korisnika da unese tražene projeve preko tastature.
Hvala unaprjed.

Jelena, ovo je forum koji se bavi Linuxom i molio bih da se tvoja pitanja i diskusije vežu uz tu problematiku. Mi smo Linux za sve, a ne Riješena za sve. Tema programiranja namijenjena je za diskusije oko programiranja ljudi koji to rade na Linuxu i slobodnim platformama kao usputna tematika.
Očito je kako ti ovaj forum koristiš isključivo za rješavanje tvojih zadaća što je nekorektno prema svima nama koji se bavimo tematikom FLOSSa.
Stoga, ako te Linux ne interesira i ne misliš postavljati teme i pitanja vezana uz njega, molio bih te da nas napustiš i svoje probleme rješavaš negdje drugdje.


Sent from my Nexus 10 using Tapatalk
Avatar
Site Admin
Postovi: 9954
Site Admin
Postovi: 9954
Pridružen/a: 04 pro 2007, 08:00
Lokacija: Zagreb
Podijelio/la zahvalu: 155 puta
Primio/la zahvalu: 256 puta
Jeste u pravu ste,ali nasla sam ovde ovaj odjeljak programiranje i treba mi pomoc,ne znam kako drugacije saznati nesto ako ne pitam.
Postovi: 15
Postovi: 15
Pridružen/a: 01 lip 2014, 19:57
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Spol: Z
OS: Windows &
Jelena je napisao/la:Jeste u pravu ste,ali nasla sam ovde ovaj odjeljak programiranje i treba mi pomoc,ne znam kako drugacije saznati nesto ako ne pitam.

Ovdje imaš sve o C++: http://www.cplusplus.com/reference/
sve su ti naredbe objašnjene i imaš primjere kako se koriste. Sad, ako ti ne znaš kako neku naredbu iskoristiti u svom kodu to je već problem u tebi što se ne trudiš dovoljno, ako baš nešto ne shvaćaš, neki dio programa kako napraviti, u redu, odeš na duckduckgo.com (može i google.com) i tražiš to što ti treba, ako ne možeš naći, pitaš nekoga, ovdje na primjer. A pitati nekoga da ti riješi cijeli zadatak samo zato što se tebi ne da učiti ili ti se ne da općenito to raditi nije u redu.
I don't want to be a human. I want to see gamma rays, I want to hear x-rays and I want to smell dark matter. I want to reach out with something other than this prehensile paws and feel the solar wind of a super nova flowing over me.
Avatar
Postovi: 1975
Postovi: 1975
Pridružen/a: 19 srp 2011, 22:39
Lokacija: wonderland
Podijelio/la zahvalu: 8 puta
Primio/la zahvalu: 38 puta
Spol: M
OS: Debian 7 Wheezy

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 12 gostiju.