Sada je: 28 ožu 2024, 09:49.
C, C++, Java, PHP, Ruby...

Moderator/ica: Moderatori/ce

Pravila foruma
U naslovu teme unutar uglatih zagrada navesti o kojem jeziku je riječ. Primjer: [Java]
Zasto ovo nije objavljeno u na naslovnici kako bi i ostali bili upoznati s ovom skriptom?
Prakticki je tekst iz prvog posta bio sasvim dovoljan za clanak.
Avatar
Site Admin
Postovi: 16079
Site Admin
Postovi: 16079
Pridružen/a: 03 tra 2008, 18:09
Lokacija: Svugdi me ima. Slavonija uglavnom.
Podijelio/la zahvalu: 503 puta
Primio/la zahvalu: 531 puta
Spol: M
OS: Mint 17 Cinnamon
Nemam ništa protiv.

Jedino bih sačekao da prije "službeno" objavimo na webu Zavoda i napravimo službenu stranicu. Za tjedan-dva kad prođe gužva sa ispitima.

Sent from my HTC Sensation using Tapatalk 2
Like some other animals, the gecko can perform a neat trick when threatened by a predator: it can amputate its own tail. The dropped tail serves to distract the predator, and by losing it, the lizard can run faster.
Avatar
Moderator
Postovi: 4366
Moderator
Postovi: 4366
Pridružen/a: 28 sij 2009, 18:46
Podijelio/la zahvalu: 86 puta
Primio/la zahvalu: 148 puta
Spol: M
OS: openSUSE Leap KDE
Stefan, fino to napreduje - svaka čast. Osobno me interesira imate li u planu sustavno obrađivati nelinearne diferencijalne jednadžbe i metode za njihovo numeričko rješavanje?

Na stranici 153. primijetio sam da imate neki nepreveden tekst pa sad ne znam jel to ciljano ili slučajno c/p? Jesu li ova kasnija poglavlja (problem početnih i rubnih uvjeta - mislim da je to učestaliji prijevod od "rubni problem" i "početni problem") konačna ili razmišljate o teorijskim uvodima?
A neutron walks into a bar; he asks the bartender, 'How much for a beer?' The bartender looks at him, and says 'For you, no charge.'
Avatar
Moderator
Postovi: 4060
Moderator
Postovi: 4060
Pridružen/a: 15 svi 2008, 18:05
Lokacija: Hamburg, DE
Podijelio/la zahvalu: 111 puta
Primio/la zahvalu: 183 puta
Spol: M
OS: Fedora/KDE
stefan je napisao/la:Nemam ništa protiv.

Jedino bih sačekao da prije "službeno" objavimo na webu Zavoda i napravimo službenu stranicu. Za tjedan-dva kad prođe gužva sa ispitima.

Sent from my HTC Sensation using Tapatalk 2

Ok.
Avatar
Site Admin
Postovi: 16079
Site Admin
Postovi: 16079
Pridružen/a: 03 tra 2008, 18:09
Lokacija: Svugdi me ima. Slavonija uglavnom.
Podijelio/la zahvalu: 503 puta
Primio/la zahvalu: 531 puta
Spol: M
OS: Mint 17 Cinnamon
4ndY je napisao/la:Stefan, fino to napreduje - svaka čast.

Hvala! Moglo bi brže i kvalitetnije, ali se ne stigne.

Niti jedan dio skripte nije dovršen. "Osnove Pythona" i "Numeričke metode" su dosta popunjene (reko bih 80-ak posto) te u cijelosti pokrivaju nastavu (vježbi) iz dva kolegija. Ostala poglavlja nisu ni blizu zamišljenom. U ljetnom semestru ćemo vjerojatno poraditi na "Modeliranju" pošto će taj kolegiji biti aktualan. Na jesen svakako nastavljam sa "Optimizacijama". "Numpy" i "Vizualizacija" će se upotpunjavati kontinuirano jer se to koristi u svim kolegijima.

4ndY je napisao/la:Osobno me interesira imate li u planu sustavno obrađivati nelinearne diferencijalne jednadžbe i metode za njihovo numeričko rješavanje?

Misliš na parcijalne DJ? Za ODJ je već nešto ubačeno (ili je u planu). Planiramo pokriti sve što nam može biti korisno u nastavi i što radimo sa našim studentima.

4ndY je napisao/la:Na stranici 153. primijetio sam da imate neki nepreveden tekst pa sad ne znam jel to ciljano ili slučajno c/p?

U postojećim materijalima mi je falio uvod o manningovoj formuli, pa sam ubacio tekst na engleskom kao referencu i kasnije zaboravio taj paragraf napisati kako sapada... Hvala na uočavanju te greške. Zabilježim je u issue tracker pa ćemo ispraviti kad bude vremena.

4ndY je napisao/la:Jesu li ova kasnija poglavlja (problem početnih i rubnih uvjeta - mislim da je to učestaliji prijevod od "rubni problem" i "početni problem") konačna ili razmišljate o teorijskim uvodima?

Pa ne znam. Ja imam osjećaj da je nekako ustaljen naziv "rubni problem" ili "rubna zadaća" (http://struna.ihjj.hr/naziv/rubna-zadaca/30334/).

Što se tiče teorijskog djela, zamišljeno je da postoji teorijski uvod u svako poglavlje (gdje teorije ima :) ). Ali pošto skripta primarno služi u nastavi vježbi, teorija nije bila prvi prioritet. Sad kada imamo dosta dobro pokrivene vježbe, vjerojatno ćemo upotpunjavati i teoretske djelove.
Like some other animals, the gecko can perform a neat trick when threatened by a predator: it can amputate its own tail. The dropped tail serves to distract the predator, and by losing it, the lizard can run faster.
Avatar
Moderator
Postovi: 4366
Moderator
Postovi: 4366
Pridružen/a: 28 sij 2009, 18:46
Podijelio/la zahvalu: 86 puta
Primio/la zahvalu: 148 puta
Spol: M
OS: openSUSE Leap KDE
stefan je napisao/la:Misliš na parcijalne DJ? Za ODJ je već nešto ubačeno (ili je u planu). Planiramo pokriti sve što nam može biti korisno u nastavi i što radimo sa našim studentima.

PDJ. U zadnje sam vrijeme zaokupljen Schrodingerovom jednadžbom (parcijalna DJ) s nelinearnim članovima pa petljam po numerici :-)

stefan je napisao/la:Pa ne znam. Ja imam osjećaj da je nekako ustaljen naziv "rubni problem" ili "rubna zadaća" (http://struna.ihjj.hr/naziv/rubna-zadaca/30334/).

Zanimljivo, očito sam previše u engleskoj literaturi da nisam primijetio da je "boundary-value problem" standardiziran u "rubni problem" :-) No i dalje mi čudno :?

stefan je napisao/la:Što se tiče teorijskog djela, zamišljeno je da postoji teorijski uvod u svako poglavlje (gdje teorije ima :) ). Ali pošto skripta primarno služi u nastavi vježbi, teorija nije bila prvi prioritet. Sad kada imamo dosta dobro pokrivene vježbe, vjerojatno ćemo upotpunjavati i teoretske djelove.


Koja bi od ovih nabrojanih knjiga u referencama bila najbolji izvor za taj teorijski aspekt? Da sam malo proučim :-)
A neutron walks into a bar; he asks the bartender, 'How much for a beer?' The bartender looks at him, and says 'For you, no charge.'
Avatar
Moderator
Postovi: 4060
Moderator
Postovi: 4060
Pridružen/a: 15 svi 2008, 18:05
Lokacija: Hamburg, DE
Podijelio/la zahvalu: 111 puta
Primio/la zahvalu: 183 puta
Spol: M
OS: Fedora/KDE
4ndY je napisao/la:
stefan je napisao/la:Pa ne znam. Ja imam osjećaj da je nekako ustaljen naziv "rubni problem" ili "rubna zadaća" (http://struna.ihjj.hr/naziv/rubna-zadaca/30334/).

Zanimljivo, očito sam previše u engleskoj literaturi da nisam primijetio da je "boundary-value problem" standardiziran u "rubni problem" :-) No i dalje mi čudno :?

Mi smo na faksu uvijek govorili "rubni uvjeti", nikad čuo za "rubnu zadaću"...ali ako je tako standardizirano, onda je valjda to to
Avatar
Postovi: 8902
Postovi: 8902
Pridružen/a: 28 lip 2009, 22:49
Podijelio/la zahvalu: 209 puta
Primio/la zahvalu: 245 puta
Spol: M
OS: Slackware
4ndY je napisao/la:Koja bi od ovih nabrojanih knjiga u referencama bila najbolji izvor za taj teorijski aspekt? Da sam malo proučim :-)

Reference nisu baš dodavane u svakom poglavlju. Ove koje su dodane, mislim da su većinom vezane za "Optimizacije".
Što tebi točno treba?

Shicy je napisao/la:Mi smo na faksu uvijek govorili "rubni uvjeti", nikad čuo za "rubnu zadaću"...ali ako je tako standardizirano, onda je valjda to to
Pa to nije ista stvar. Rubni problem je problem zadan diferencijalnom jednadžbom i rubnim uvjetima. Početni problem je DJ sa zadanim početnim uvjetom.
Like some other animals, the gecko can perform a neat trick when threatened by a predator: it can amputate its own tail. The dropped tail serves to distract the predator, and by losing it, the lizard can run faster.
Avatar
Moderator
Postovi: 4366
Moderator
Postovi: 4366
Pridružen/a: 28 sij 2009, 18:46
Podijelio/la zahvalu: 86 puta
Primio/la zahvalu: 148 puta
Spol: M
OS: openSUSE Leap KDE
Shicy je napisao/la:
4ndY je napisao/la:
stefan je napisao/la:Pa ne znam. Ja imam osjećaj da je nekako ustaljen naziv "rubni problem" ili "rubna zadaća" (http://struna.ihjj.hr/naziv/rubna-zadaca/30334/).

Zanimljivo, očito sam previše u engleskoj literaturi da nisam primijetio da je "boundary-value problem" standardiziran u "rubni problem" :-) No i dalje mi čudno :?

Mi smo na faksu uvijek govorili "rubni uvjeti", nikad čuo za "rubnu zadaću"...ali ako je tako standardizirano, onda je valjda to to

Da, i kod nas isto, početni i rubni uvjeti. Svaka čast za skriptu, fenomenalna stvar :thmbs-up
Avatar
Postovi: 1245
Postovi: 1245
Pridružen/a: 22 vel 2012, 12:24
Lokacija: Split
Podijelio/la zahvalu: 84 puta
Primio/la zahvalu: 41 puta
Spol: M
OS: Arch bspwm/KDE
stefan je napisao/la:Pa to nije ista stvar. Rubni problem je problem zadan diferencijalnom jednadžbom i rubnim uvjetima. Početni problem je DJ sa zadanim početnim uvjetom.

ahaa, vi kompletan zadatak zovete rubni problem. ok, skužio :)
Avatar
Postovi: 8902
Postovi: 8902
Pridružen/a: 28 lip 2009, 22:49
Podijelio/la zahvalu: 209 puta
Primio/la zahvalu: 245 puta
Spol: M
OS: Slackware

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 9 gostiju.