Sada je: 16 tra 2024, 05:34.
C, C++, Java, PHP, Ruby...

Moderator/ica: Moderatori/ce

Pravila foruma
U naslovu teme unutar uglatih zagrada navesti o kojem jeziku je riječ. Primjer: [Java]
stefan je napisao/la:Reference nisu baš dodavane u svakom poglavlju. Ove koje su dodane, mislim da su većinom vezane za "Optimizacije".
Što tebi točno treba?

Numeričke metode za ODE, PDE itd.

stefan je napisao/la:Pa to nije ista stvar. Rubni problem je problem zadan diferencijalnom jednadžbom i rubnim uvjetima. Početni problem je DJ sa zadanim početnim uvjetom.

Da, X problem je uvijek DJ + X uvjet. Meni je samo ovaj standardiziran naziv čudan jer djeluje preopćenito (rubni/početni problem), dok me problem rubnih/početnih uvjeta uvijek asocira na THE bonudary/initial value problem :-) Čitam neki tekst: "Ovdje imamo početni problem za koji moramo naći rješenje..." I sad bih ovaj "početni" shvatio kao neki s kojim počinjemo :twisted: No valjda je to do navike. Usput, ova tražilica na Struni mi ne može naći "početnu zadaću"... jel to evidentirano u Strnui?
A neutron walks into a bar; he asks the bartender, 'How much for a beer?' The bartender looks at him, and says 'For you, no charge.'
Avatar
Moderator
Postovi: 4060
Moderator
Postovi: 4060
Pridružen/a: 15 svi 2008, 18:05
Lokacija: Hamburg, DE
Podijelio/la zahvalu: 111 puta
Primio/la zahvalu: 183 puta
Spol: M
OS: Fedora/KDE
Updejt skripte
Link je ostao isti: https://dl.dropboxusercontent.com/u/8542767/python-skripta.pdf

Changelog:
  • *args i **kwargs argumenti pri definiciji funkcije
  • korištenje *args i **kwargs prilikom poziva funkcije
  • korištenje enumerate naredbe u petljama
  • naredba zip i primjeri
  • ispravljen tekst vezan uz Manningovu formulu
Like some other animals, the gecko can perform a neat trick when threatened by a predator: it can amputate its own tail. The dropped tail serves to distract the predator, and by losing it, the lizard can run faster.
Avatar
Moderator
Postovi: 4366
Moderator
Postovi: 4366
Pridružen/a: 28 sij 2009, 18:46
Podijelio/la zahvalu: 86 puta
Primio/la zahvalu: 148 puta
Spol: M
OS: openSUSE Leap KDE
Evo i službene objave: http://sim.riteh.hr/index.php?menu=newsview&id=66
Like some other animals, the gecko can perform a neat trick when threatened by a predator: it can amputate its own tail. The dropped tail serves to distract the predator, and by losing it, the lizard can run faster.
Avatar
Moderator
Postovi: 4366
Moderator
Postovi: 4366
Pridružen/a: 28 sij 2009, 18:46
Podijelio/la zahvalu: 86 puta
Primio/la zahvalu: 148 puta
Spol: M
OS: openSUSE Leap KDE

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 12 gostiju.