Sada je: 29 ožu 2024, 11:14.
C, C++, Java, PHP, Ruby...

Moderator/ica: Moderatori/ce

Pravila foruma
U naslovu teme unutar uglatih zagrada navesti o kojem jeziku je riječ. Primjer: [Java]
S ciljem da se ne otvara nova tema svaki puta kada netko želi pitati slične stvari o pythonu, otvorio sam ovu temu gdje možete staviti knjige, tutorijale i druge stvari koje bi mogle pomoći jednom početniku sa učenjem pythona a i iskusnijem korisniku sa prisjećanjem nekih stvari. Pa za početak ovdje stavljam knjigu po kojoj sam ja učio:
A Python Book: Beginning Python, Advanced Python, and Python Exercises
I don't want to be a human. I want to see gamma rays, I want to hear x-rays and I want to smell dark matter. I want to reach out with something other than this prehensile paws and feel the solar wind of a super nova flowing over me.
Avatar
Postovi: 1975
Postovi: 1975
Pridružen/a: 19 srp 2011, 22:39
Lokacija: wonderland
Podijelio/la zahvalu: 8 puta
Primio/la zahvalu: 38 puta
Spol: M
OS: Debian 7 Wheezy
Zakon tema. Ja krenuo uciti sa nedavnin lzs clankom.nabavio knjigu "programming python 4th edition", 1700 stranica ali odmah na pocetku ulazi u tematiku baze, izrade gui-a, web sucelja... uglavnom, sta se sve moze napraviti sa ovim programskim jezikom ;) to mi je bilo fora pa sam odlucio raditi na knjizi jer su mi odmah pokazali sta se sve moze. Ne volim kada odmah pocnu tupiti po varijablama, nizovima, tipovima varijabli a bez prakticnog dijela. Ovako su me barem uveli i znam za sta to sve ucim. Uglavnom, fora knjiga ;)

Sent from my GT-I8190 using Tapatalk 4 Beta
Avatar
Postovi: 82
Postovi: 82
Pridružen/a: 16 lip 2013, 18:00
Lokacija: Zagreb
Podijelio/la zahvalu: 27 puta
Primio/la zahvalu: 6 puta
Spol: M
OS: OS X, Ubuntu 11.10
Learn python the hard way!
stefan je napisao/la:tu mač gemišta

To understand recursion, you must first understand recursion.
Avatar
Postovi: 1536
Postovi: 1536
Pridružen/a: 22 tra 2012, 08:55
Lokacija: ForHill Croatia
Podijelio/la zahvalu: 20 puta
Primio/la zahvalu: 26 puta
Spol: M
OS: eOS Luna
Tema postavljena kao sticky, hvala PunkBastard :thmbs-up
Avatar
Site Admin
Postovi: 6502
Site Admin
Postovi: 6502
Pridružen/a: 06 lip 2009, 23:16
Lokacija: Online
Podijelio/la zahvalu: 621 puta
Primio/la zahvalu: 631 puta
OS: Kubuntu & Fedora
Beginning Python-From Novice To Professional, Magnus Lie Hetland, 2009. Može još The Quick Python Book, Vernon L.Ceder i Python and TKinter Programming, John E. Grayson, za osnove jednog od Python GUI-ja.
edit: http://www.diveintopython.net/toc/index.html
Python Cookbook 3rd edition 2013., David Beazley & Brian K. Jones - jagodobro, samo za python 3 ali puno bolje od drugog izdanja iz 2005.
Zadnja izmjena: jurastublic; 09 lis 2013, 14:29; ukupno mijenjano 3 put/a.
Avatar
Postovi: 1907
Postovi: 1907
Pridružen/a: 16 tra 2011, 08:34
Lokacija: i grupa Film
Podijelio/la zahvalu: 45 puta
Primio/la zahvalu: 342 puta
Spol: M
OS: Mint 10 LXDE itd...
Top 10 besplatnih PDF knjiga za učenje pythona
I don't want to be a human. I want to see gamma rays, I want to hear x-rays and I want to smell dark matter. I want to reach out with something other than this prehensile paws and feel the solar wind of a super nova flowing over me.
Avatar
Postovi: 1975
Postovi: 1975
Pridružen/a: 19 srp 2011, 22:39
Lokacija: wonderland
Podijelio/la zahvalu: 8 puta
Primio/la zahvalu: 38 puta
Spol: M
OS: Debian 7 Wheezy
Ja sam se sa Pythonom upoznao uglavnom preko MOOC-eva, Coursere i Udacity-a, te samim tim i preporucujem Udacity-ev - Introduction to computer science kurs. Kurs pocinje sa osnovama Pythona i zavrsava sa klasama, sa mnogo sitnih kvizova ubacenih u lekciju (kvizovi tipa 'odaberi tocan odgovor' ili 'dovrsi kod') i 'Problem set-om' nakon svake lekcije, na kojima trebas napisat odredeni dio koda. Naravno, ukoliko bas ne uspijete rijesiti zadatak, mozete uvijek pogledat rjesenje instruktora. Problem set-ovi su uglavnom dijelovi 'Web Crawlera' kojeg je cilj na kraju napraviti.
Postovi: 5
Postovi: 5
Pridružen/a: 01 tra 2013, 13:32
Lokacija: Odzak, BiH
Podijelio/la zahvalu: 1 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Spol: M
OS: Lubuntu
Drvit po jeziku nema nekog smisla. Cim se svladaju osnove (ovo sto je pokriveno nizom tutoriala na lzs je dovoljno) preporucam ovo:
https://docs.djangoproject.com/en/1.6/intro/tutorial01/
Avoid the Gates of Hell. Use Linux!
Avatar
Postovi: 400
Postovi: 400
Pridružen/a: 13 sij 2009, 12:57
Lokacija: Zagreb
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 15 puta
Spol: M
OS: openSuse 11.3
tartaglia je napisao/la:Drvit po jeziku nema nekog smisla. Cim se svladaju osnove (ovo sto je pokriveno nizom tutoriala na lzs je dovoljno) preporucam ovo:
https://docs.djangoproject.com/en/1.6/intro/tutorial01/


Slazem se sa ovim, te sam i ja sam zaronio nedavno u Django. Sa jezikom kojeg naucis treba nesto i korisno raditi, a ono sto sam ja vidio je da se Python najvise koristi u web developmentu, a medu najpopularnijim (ako ne i najpopularniji) je Django web framework. Jedino što bih za prvi susret sa Djangom preporučio http://www.djangobook.com/en/2.0/index.html. I ja sam bio krenuo sam dokumentacijom na djangoproject.com, no brzo sam presao na djangobook.com. Po mom misljenju je bolje objasnjeno i lakse je pratiti, pogotovo za prvi susret za djangom.
Postovi: 5
Postovi: 5
Pridružen/a: 01 tra 2013, 13:32
Lokacija: Odzak, BiH
Podijelio/la zahvalu: 1 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Spol: M
OS: Lubuntu
Kad smo vec kod djanga, ovo je odlicno stivo https://django.2scoops.org/
Avoid the Gates of Hell. Use Linux!
Avatar
Postovi: 400
Postovi: 400
Pridružen/a: 13 sij 2009, 12:57
Lokacija: Zagreb
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 15 puta
Spol: M
OS: openSuse 11.3

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 6 gostiju.